Skocz do zawartości
Exive Group (c

Co sądzicie o GTA MP?

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwotnie były plany na zastosowanie kilku języków programowania a między innymi miało się pojawić Lua. Nie śledziłem na bieżąco tego projektu do dzisiaj i nieco sie zawiodłem, ponieważ zostawili tylko Javascript jako główny język, zaś HTML,CSS do skryptowania z poziomu klienta. Cóż... Może to i lepiej? Zobaczymy, na razie nie ma co oceniać, ale zapowiada się fajnie, martwi mnie tylko fakt, żeby to nie padło tak jak wspomniał o tym @pamdex. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napewno ma potencjał, javascript jest dobrym językiem do pisania skryptów, zwłaszcza dla bardziej doświadczonych ludzi, którzy są przyzwyczajeni do składki 'normalnej' czyli z klamrami i nawiasami, a nie tak jak w lua jakimiś badziewnymi end'ami, a css i html dla gui? Przecież to idealne rozwiązanie, nie wymyśliłbym niczego lepszego, kodowanie UI w css to sama przyjemność, czekam na grywalne wersje i startuje z gamemodem pod gta:mp :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze, że zostawili tylko JavaScript, więcej języków to więcej pracy dla samych twórców MP, nawet jakby się to udało to potem by powstawało więcej problemów już przy tworzeniu skryptów. JavaScript jest dość uniwersalnym językiem, więc to dobry wybór, dodatkowo jakiś pseudo HTML i CSS do po stronie klienta też jest fajną opcją. W teorii wygląda ciekawie w praktyce mam nadzieje, że coś z tego projektu będzie, a nie skończy się tylko na zapowiedziach i obietnicach tak jak było z IV:MP.

@UP dla mnie składnia bez klamer jest bardziej "normalna" niż z klamrami, dlatego zamiast JavaScript używam w swoich projektach CoffeeScript, ale to już kwestia gustu i przyzwyczajenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To się zmieniło? Nie mogę teraz znaleźć tematu lecz widziałem kiedyś temat w stylu FAQ gdzie jeden z developerów pisał, że przy premierze multiplayera będzie jeden język java lecz później planują dodać lua i squriel - czy jakoś tak, ten z GTA IV:MP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam takie pytanie, czy nauczenie się javascript dla osoby która nigdy nic nie programowała będzie czymś ciężkim? Ogólnie myślę na tym aby reaktywować ourLife na tej właśnie platformie i najlepiej jeśli się sam za to wezmę, gdyż wtedy będę sam zależny od siebie, a nie jak to bywało wcześniej, że byłem podporządkowany programistą. Od razu mówię mój angielski nie jest najlepszy, choć robię duże postępy ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP Java nie jest trudny, a czy będzie czymś ciężkim to zależy tylko od Ciebie samego, bo prawdę mówiąc to Ty chcesz się nauczyć tego języka i Ty musisz to chcieć, jeżeli będziez chciał i będziesz poświecał swój czas na trenowanie tego języka czy tam opanowanie to wtedy już tylko z górki lecisz, a co do angielskiego - angielski to podstawa. :P

Swoja droga poleca ta stronke - https://www.codecademy.com/tracks/javascript

Edytowane przez l0nger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP Java nie jest trudny, a czy będzie czymś ciężkim to zależy tylko od Ciebie samego, bo prawdę mówiąc to Ty chcesz się nauczyć tego języka i Ty musisz to chcieć, jeżeli będziez chciał i będziesz poświecał swój czas na trenowanie tego języka czy tam opanowanie to wtedy już tylko z górki lecisz, a co do angielskiego - angielski to podstawa. :P

Swoja droga poleca ta stronke - https://www.codecademy.com/tracks/javascript

Java != JavaScript

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.