Skocz do zawartości
Minokon

Spis najczęstszych błędów i ich rozwiązania!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z moją definicją. Gdy chce ją skompilować to kompilator muli.

Oto ona:

#define ShowLangDialog(%0,%1,%2,%3,%4,%5,%6,%7); \
  switch(Lang[%0]) \
  case 0: ShowPlayerDialog(%0,%1,%2,%3,%4,%5,%6); \
  case 1: ShowPlayerDialog(%0,%1,%2,%7)
Co jest źle? Jak naprawić? Dajcie mi nauczkę. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
switch(Lang[%0]) \
{\
	case 1: ShowPlayerDialog(%0,%1,%2,%3,%7,%5,%6); \
}
Wykorzystanie:
ShowLangDialog(playerid, 0, DIALOG_STYLE_LIST, "title[]", "lang: 0", "button1[]", "button2[]", "lang: 1");

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
switch(Lang[%0]) \
{\
	case 1: ShowPlayerDialog(%0,%1,%2,%3,%7,%5,%6); \
}
Wykorzystanie:
ShowLangDialog(playerid, 0, DIALOG_STYLE_LIST, "title[]", "lang: 0", "button1[]", "button2[]", "lang: 1");

Dzięki za odpowiedź. Nie da rady zrobić coś jak ja? Chciałbym mieć dla jednego jezyka oddzielne wszystko i dla 2.

Odświeżam i jeszcze raz pytam, czy nie dało by się zrobić tak jak ja chce? Oddzielne przyciski, tytuły i treść dla każdego języka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taki błąd.  Co on oznacza? I kiedy się on wywoła? O co tu chodzi? Pierwszy raz coś takiego widzę ;) Moje pierwsze skojarzenie to to, że i pamięci na pendrive zabrakło, ale to nie prawda(4fun)  ;D

Dodałem rejestrację do GameModa (dini) i tak się dzieje.

Pawn compiler 3.2.3664	 	 	Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase

Header size:           7176 bytes
Code size:           395168 bytes
Data size:           320408 bytes
Stack/heap size:      16384 bytes; estimated max. usage=4710 cells (18840 bytes)
Total requirements:  739136 bytes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taki błąd.  Co on oznacza? I kiedy się on wywoła? O co tu chodzi? Pierwszy raz coś takiego widzę ;) Moje pierwsze skojarzenie to to, że i pamięci na pendrive zabrakło, ale to nie prawda(4fun)  ;D

Dodałem rejestrację do GameModa (dini) i tak się dzieje.

Pawn compiler 3.2.3664	 	 	Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase

Header size:           7176 bytes
Code size:           395168 bytes
Data size:           320408 bytes
Stack/heap size:      16384 bytes; estimated max. usage=4710 cells (18840 bytes)
Total requirements:  739136 bytes

Za dużo stworzyłeś tablic lub zbyt wielką mają pojemność. Musisz zredukować pojemność tablic do minimum.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oto moje warringi:

C:\Users\user1\Desktop\TestowyPSG\gamemodes\new.pwn(15117) : warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "interest"
C:\Users\user1\Desktop\TestowyPSG\gamemodes\new.pwn(15063) : warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "string"
C:\Users\user1\Desktop\TestowyPSG\gamemodes\new.pwn(59608) : warning 217: loose indentation
C:\Users\user1\Desktop\TestowyPSG\gamemodes\new.pwn(59636) : warning 203: symbol is never used: "cmdtext"
C:\Users\user1\Desktop\TestowyPSG\gamemodes\new.pwn(59636) : warning 203: symbol is never used: "playerid"
Co do kodu 204 , użyłem pragmy lecz niestety ona nie pomogła , a gdy ją usunę robi mi się automatycznie o wiele więcej błędów. C:\Users\user1\Desktop\TestowyPSG\gamemodes\new.pwn(15117) : warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "interest" C:\Users\user1\Desktop\TestowyPSG\gamemodes\new.pwn(15063) : warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "string"
					new formatStr[256];
					format(formatStr, sizeof formatStr, "Wypłata: 1000$\t\tPodatek: %d$\n\nOpłaty za mieszkanie: %d$\nOpłaty za wynajem: %d$\n\nNowy bilans: %d$", TaxValue, ebill, rent, PlayerInfo[i][pAccount]);
					ShowPlayerDialog(i, DIALOG_PAYDAY, DIALOG_STYLE_MSGBOX, "Pay-day", formatStr, "Zamknij", "");
					interest = (PlayerInfo[i][pAccount]/200)*(tmpintrate); <--- TU JEST BŁĄD
					PlayerInfo[i][pExp]++;
					PlayerPlayMusic(i);
					rent = 0;
					PlayerInfo[i][pPayDay] = 0;
					PlayerInfo[i][pPayCheck] = 0;
					PlayerInfo[i][pConnectTime] += 1;
					PlayerInfo[i][pMozesell] += 1;
					if(PlayerInfo[i][pDonateRank] > 0)
					{
					    PlayerInfo[i][pPayDayHad] += 1;
					    if(PlayerInfo[i][pPayDayHad] >= 5)
					    {
					        PlayerInfo[i][pExp]++;
					        PlayerInfo[i][pPayDayHad] = 0;
					    }
					}
				}
C:\Users\user1\Desktop\TestowyPSG\gamemodes\new.pwn(59608) : warning 217: loose indentation Wiem że chodzi o ułożenie ale nie mogę sobie z tym poradzić
{
	if(IsPlayerConnected(playerid))
	{
		if(PlayerInfo[playerid][pLeader] == 1 || PlayerInfo[playerid][pMember] == 1)
		{
		new Float: PlayerX[MAX_PLAYERS], Float: PlayerY[MAX_PLAYERS], Float: PlayerZ[MAX_PLAYERS], Float: PlayerRotZ[MAX_PLAYERS];
	 	new UID;
		if (sscanf(cmdtext, "d", UID)) return RRP(playerid, "Użyj: /blokadastworz [UID]"), 1;
		if(Blokada[UID][bCreated] == 1)
		{
			RRP(playerid, "Kolczatka o podanym UID jest już stworzona!");
			return 1;
		}
		GetPlayerPos(playerid, PlayerX[playerid], PlayerY[playerid], PlayerZ[playerid]);
		GetPlayerFacingAngle(playerid, PlayerRotZ[playerid]);
		Blokada[UID][bUID] = CreateDynamicObject(3578, PlayerX[playerid], PlayerY[playerid], PlayerZ[playerid] - 1, 0, 0, PlayerRotZ[playerid]);
		Blokada[UID][bCreated] = 1;
		}
	}
return 1;<--- TU JEST BŁĄD
}

C:\Users\user1\Desktop\TestowyPSG\gamemodes\new.pwn(59636) : warning 203: symbol is never used: "cmdtext" C:\Users\user1\Desktop\TestowyPSG\gamemodes\new.pwn(59636) : warning 203: symbol is never used: "playerid" Tutaj nie wiem o co biega.
}
dcmd_sejf(playerid, cmdtext[])<--- TU JEST BŁĄD
{

Od razu mówię , językiem PAWN bawię się kilka dni . Dzisiaj zaczeło się od spolszczania komend , ale brne w tą mapkę co raz dalej ^^

Proszę o szybką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do callback'a: OnPlayerCommandText zapomniałeś dodać:

dcmd(sejf, 4, cmdtext);
Następnie.. 
C:\Users\user1\Desktop\TestowyPSG\gamemodes\new.pwn(15117) : warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "interest"
C:\Users\user1\Desktop\TestowyPSG\gamemodes\new.pwn(15063) : warning 204: symbol is assigned a value that is never used: "string"

Nigdzie nie jest używana: interest oraz string, więc musisz po prostu ją usunąć.

A co do układani kodu...: http://codegenerators.pl/indent  oraz poradnik na przyszłość jak układać kod: http://pawno.pl/index.php?topic=1752.0

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co oznacza ten błąd? Kiedy go można spotkać, oraz jak go wywołać?

G:\Mój server samp 0.3e\Server\filterscripts\rejestracja.pwn(263) : warning 216: nested comment
Pawn compiler 3.2.3664 Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase

1 Warning.
[/code]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To coś chyba z komentarzem, wydaje mi się, że zrobiłeś komentarz blokowy nie kończąc go, gdzie ten komentarz znajduje się już w komentarzu blokowym (masło maślane). Bynajmniej w kompilatorze, przy takim kodzie:

/*

/*

*/

wyskakuje ów błąd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do callback'a: OnPlayerCommandText zapomniałeś dodać:

dcmd(sejf, 4, cmdtext);
Następnie.. 
Nigdzie nie jest używana: interest oraz string, więc musisz po prostu ją usunąć. A co do układani kodu...: http://codegenerators.pl/indent  oraz poradnik na przyszłość jak układać kod: http://pawno.pl/index.php?topic=1752.0 Pozdrawiam.
Z tym interest oraz string nie wiem jak zrobić bo w mapie często string się powtarza , a interest 2 razy . Hmm natomiast co do błędu z sejfem :
public OnPlayerCommandText(playerid, cmdtext[])
{
	new string[256];
	new playermoney;
	new sendername[MAX_PLAYER_NAME];
	new giveplayer[MAX_PLAYER_NAME];
	new playername[MAX_PLAYER_NAME];
	new cmd[256];
	new tmp[256];
	new giveplayerid, moneys, idx;
	cmd = strtok(cmdtext, idx);

dcmd(sejf,4,cmdtext);
	dcmd(pomoc,5,cmdtext);
    dcmd(pogoda,6,cmdtext);
    dcmd(ah,2,cmdtext);
    dcmd(teleporty,8,cmdtext);
    dcmd(nazwaserva,10,cmdtext);
    dcmd(hair,4,cmdtext);
    dcmd(hairdefault,11,cmdtext);
    dcmd(blokadastworz, 13, cmdtext);
    dcmd(blokadausun, 11, cmdtext);

Jak sam widzisz , kod który podałeś jest umieszczony . Więc to nie jest przyczyna ;x .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sory za odkop ale nie wiem co oznacza ten warrning od pewnego czasu mi się pojawia:

warning 225: unreachable code
w takich linijkach jak :

new string[128];

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pomoże ktoś mam takie błędy w logach

Loaded log file: "server_log.txt".
----------

SA-MP Dedicated Server
----------------------
v0.3x, ©2005-2013 SA-MP Team

[22:06:26]
[22:06:26] Server Plugins
[22:06:26] --------------
[22:06:26]  Loading plugin: streamer.so

*** Streamer Plugin v2.6.1 by Incognito loaded ***

[22:06:26]   Loaded.
[22:06:26]  Loading plugin: sscanf.so

[22:06:26]  ===============================

[22:06:26]       sscanf plugin loaded.     

[22:06:26]    (c) 2009 Alex "Y_Less" Cole

[22:06:26]  ===============================

[22:06:26]   Loaded.
[22:06:26]  Loaded 2 plugins.

[22:06:26] Filterscripts
[22:06:26] ---------------
[22:06:26]   Loading filterscript 'rejstracja.amx'...
[22:06:26]   Loading filterscript 'resp.amx'...
[22:06:26]   Loading filterscript 'swiatlawnaczepie.amx'...
[22:06:26]   Loading filterscript 'zw.amx'...
[22:06:26]   Loading filterscript 'AS.amx'...
 # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
[22:06:26] #                                            #
[22:06:26] #            ________    _______             #
[22:06:26] #           |   __   |  |   ____|            #
[22:06:26] #           |  |  |  |  |  |____             #
[22:06:26] #           |  |__|  |  |____   |            #
[22:06:26] #           |   __   |   ____|  |            #
[22:06:26] #           |__|  |__|  |_______|            #
[22:06:26] #     Admin Script v5.1 By DmX & DaMiAnO     #
[22:06:26] # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #

[22:06:26]   Loading filterscript 'Anim.amx'...
[22:06:26]   Loading filterscript 'J.admin.amx'...
[22:06:26]   Loading filterscript 'PM2.amx'...
[22:06:26]   Loading filterscript 'adminspec.amx'...
[22:06:26]   Loading filterscript 'antyip.amx'...
[22:06:26]   Loading filterscript 'kier.amx'...
[22:06:26]   Loading filterscript 'domyfs.amx'...
[22:06:26]   Loading filterscript 'Salon.amx'...
[22:06:26]   Loading filterscript 'Radary.amx'...
[22:06:26] Pomyslnie zostalo wczytanych na serwer 14 fotoradarow.
[22:06:26]   Loading filterscript 'fajneobiekty.amx'...
[22:06:26] *** Streamer Plugin: Warning: Obsolete or invalid native "Streamer_RegisterInterface" found (script might need to be recompiled with the latest include file)
[22:06:26] *** Streamer Plugin: Warning: Obsolete or invalid native "Streamer_AddPlayer" found (script might need to be recompiled with the latest include file)
[22:06:26] *** Streamer Plugin: Warning: Obsolete or invalid native "Streamer_RemovePlayer" found (script might need to be recompiled with the latest include file)
[22:06:26] *** Streamer Plugin: Warning: Obsolete or invalid native "Streamer_VerifyPickup" found (script might need to be recompiled with the latest include file)
[22:06:26] *** Streamer Plugin: Warning: Obsolete or invalid native "Streamer_VerifyCheckpoint" found (script might need to be recompiled with the latest include file)
[22:06:26] *** Streamer Plugin: Warning: Include file version (unknown version) does not match plugin version (0x26105) (script might need to be recompiled with the latest include file)
[22:06:26]   Loading filterscript '1.amx'...
[22:06:26]   Unable to load filterscript '1.amx'.
[22:06:26]   Loaded 15 filterscripts.

[22:06:26] Załadowano respawn aut pomyślnie!
[22:06:26] Stworzył [PSK]Smok
[22:06:26] Pomógł: gr56
[22:06:26] Kontakt z autorem GG:3577448
+------------------+
[22:06:26] Truck Paradise Role Play
[22:06:26]        Support:          
[22:06:26]     Dziobak and Stevano   
[22:06:26] +------------------+

[22:06:26] Number of vehicle models: 68

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
C:\Users\n0ize\Desktop\Mateusz\Edit CeKa by Cannabis.pwn(633) : error 017: undefined symbol "premium"
C:\Users\n0ize\Desktop\Mateusz\Edit CeKa by Cannabis.pwn(1130) : error 017: undefined symbol "FRAC_GU"
C:\Users\n0ize\Desktop\Mateusz\Edit CeKa by Cannabis.pwn(1167) : error 017: undefined symbol "FRAC_GU"
C:\Users\n0ize\Desktop\Mateusz\Edit CeKa by Cannabis.pwn(1189) : error 017: undefined symbol "FRAC_GU"
C:\Users\n0ize\Desktop\Mateusz\Edit CeKa by Cannabis.pwn(1217) : error 017: undefined symbol "Escape"
C:\Users\n0ize\Desktop\Mateusz\Edit CeKa by Cannabis.pwn(1247) : error 017: undefined symbol "Escape"
C:\Users\n0ize\Desktop\Mateusz\Edit CeKa by Cannabis.pwn(1263) : error 017: undefined symbol "Escape"
C:\Users\n0ize\Desktop\Mateusz\Edit CeKa by Cannabis.pwn(1275) : error 017: undefined symbol "Escape"
C:\Users\n0ize\Desktop\Mateusz\Edit CeKa by Cannabis.pwn(1333 -- 1352) : error 017: undefined symbol "gas2"
C:\Users\n0ize\Desktop\Mateusz\Edit CeKa by Cannabis.pwn(1352) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Users\n0ize\Desktop\Mateusz\Edit CeKa by Cannabis.pwn(1352) : warning 215: expression has no effect
C:\Users\n0ize\Desktop\Mateusz\Edit CeKa by Cannabis.pwn(1352) : error 001: expected token: ";", but found "]"
C:\Users\n0ize\Desktop\Mateusz\Edit CeKa by Cannabis.pwn(1352) : fatal error 107: too many error messages on one line

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664              Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase

12 Errors.

A no mam takie errory. Pomoże mi ktoś? ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Na początku proszę o przyklejenie tego tematu, uważam że jest potrzebny i raczej ograniczy ilość pisanych postów w dziale "Problemy".

Postanowiłem napisać informacje, na temat najczęściej spotykanych błędów "wyskakujących" podczas kompilacji gamemodu/skryptu. Wydawało mi się, że ten temat już tu był, ale to chyba na starym forum.

Zajrzyj także na stronę codeGenerators.pl gdzie znajdziesz parser błędów: KLIK

Typy errorów:

Error - zwykły błąd, nie przerywający dalszej kompilacji. Nie jest jednak tworzony plik .amx. Numery błędów tego typu są numerowane od 1 do 99.

Fatal error - błąd krytyczny. Po jego wystąpieniu kompilator wstrzymuje pracę. Jego numery: 100-199.

Warning - ostrzeżenie. Kompilator kończy swoją pracę, jednocześnie tworząc plik .amx, jednakże mogą wystąpić problemy w poprawnym działaniu. Numery od 200 do 299.

Spis zwykłych błędów:

error 001: expected token: ";", but found "return"

Prosty błąd, kompilator znalazł "return" zamiast ";" w danej linijce. Podana jest linijka "return", więc trzeba szukać wcześniej.

error 004: function "Nazwa" is not implemented

Oznacza, że dany public został zdefiniowany, ale nie został użyty (Jest forward, ale brak "public Nazwa()").

error 017: undefined symbol "Nazwa"

Kompilator nie wie co to jest "Nazwa". Trzeba to zdefiniować, np. wpisując "new Nazwa;", lub tworząc funkcję "Nazwa" (zależy jak zostało to "Nazwa" użyte i do czego ma służyć).

error 021: symbol already defined: "Nazwa"

Powstaje w wyniku wpisania np. takiego kodu:

new Nazwa;
new Nazwa;
Wystarczy wtedy zmienić nazwę drugiej zmiennej na np. "Nazwa2", lub usunąć jedną jeśli jest niepotrzebna.

error 025: function heading differs from prototype

Oznacza, że dany public został źle zdefiniowany. Czyli coś takiego:

forward NazwaPublica(playerid);
public NazwaPublica(playerid, text[])
{
	return 1;
}
Można sobie ułatwić pracę dodając coś takiego na początku GameModu/skryptu:

#define Callback:%0(%1) \
	forward %0(%1); \
	public %0(%1)
A następnie w taki sposób używać callbacków (public'ów):

Callback:NazwaPublica(playerid, text[])
{
	return 1;
}

error 035: argument type mismatch (argument NUMER)

Oznacza, że dany argument w funkcji jest nieprawidłowy. Np. podaliśmy zmienną zawierającą liczbę, zamiast tablicy zawierającej ciąg znaków, lub liczby zmiennoprzecinkowej (Float). Występuje przy wpisaniu np.:

CreateVehicle(400, 0.0, 0.0, 0, 0.0, 1, 6, -1); //podaliśmy 0 dla pozycji Z, to nie jest liczba zmiennoprzecinkowa

error 054: unmatched closing brace ("}")

Czyli mamy za dużo zamkniętych klamer. Brakuje otwartej.

Spis krytycznych błędów:

fatal error 100: cannot read from file: "Nazwa"

Błąd oznacza, że dodaliśmy jakiś nieistniejący include. Plik "Nazwa.inc" powinien być w folderze "include", który znajduje się w folderze z Pawno. Radzę uważnie sprawdzać czym kompilujemy, bo możemy posiadać include w jednym, a kompilować drugim.

fatal error 107: too many error messages on one line

Błąd oznacza, że mamy zbyt dużo błędów w jednej linii. Zazwyczaj są one wyświetlone przed przerwaniem pracy kompilatora. Po usunięciu tego błędu jest możliwość pojawienia się kolejnych (bo kompilator dalej nie pracuje).

Spis ostrzeżeń:

warning 201: redefinition of constant/macro (symbol "Nazwa")

Oznacza, że dwa razy zdefiniowaliśmy to samo, ale inaczej.

//Nie będzie ostrzeżenia
#define C_RED 0xFF0000FF
#define C_RED 0xFF0000FF

//Będzie ostrzeżenie
#define C_RED 0xFF0000FF
#define C_RED 0xFFFFFFFF

warning 202: number of arguments does not match definition

Oznacza, że podaliśmy za mało lub za dużo argumentów w danej linijce, w funkcji.

//Nie będzie ostrzeżenia
SendClientMessage(playerid, COLOR_RED, "Hello World!");

//Będzie ostrzeżenie
SendClientMessage(playerid, "Hello World!");

warning 203: symbol is never used: "Nazwa"

Oznacza że ani razu nie użyliśmy danej zmiennej/tablicy/funkcji.

warning 209: function "Nazwa" should return a value

Oznacza że dana funkcja powinna zwracać jakąmś wartość. Występuje po wpisaniu np:

public OnGameModeInit()
{
    if(zmienna == 0)
    {
        return 1; 
    }
    //tu powinien też być return
}

warning 213: tag mismatch

Oznacza, że użyliśmy złej zmiennej/tablicy. Czyli np. normalną zmienną, zamiast zmiennej liczby zmiennoprzecinkowej (z Float: na początku). Przykład wystąpienia:

new Angle; //Brakuje Float:
GetPlayerFacingAngle(playerid, Angle);

warning 217: loose indentation

Błąd oznacza, że mamy źle poukładany kod.

//Poprawnie
if(GetPlayerWeapon(playerid == 23)
{
    ResetPlayerWeapons(playerid);
    GivePlayerWeapon(playerid, 24, 300);
}
//Niepoprawnie
if(GetPlayerWeapon(playerid == 23)
{
  ResetPlayerWeapons(playerid);
      GivePlayerWeapon(playerid, 24, 300);
}
Błędu można się łatwo pozbyć dodając poniższy kod na początku GameModu/skryptu. Jednakże jest to nieprofesjonalne.

#pragma tabsize 0

warning 219: local variable "Nazwa" shadows a variable at a preceding level

Błąd oznacza, że dana zmienna lokalna, została zdefiniowana poziom wyżej. Przykład wystąpienia:

new Nazwa;
public OnGameModeInit()
{
    new Nazwa; //Zdefiniowane wcześniej
    return 1;
}

warning 235: public function lacks forward declaration

Oznacza, że dodaliśmy nowy public, nie definiując go. Każdy public musi zostać wcześniej zdefiniowany w taki sposób:

forward Nazwa(argumenty);

Zakończenie

Proszę o pisanie w temacie, które błędy jeszcze wyjaśnić ;p To zaraz się tym zajmę.

Wypisałem tylko te, co akurat mi przyszły do głowy.

Pozdrawiam, Minokon

C:\Documents and Settings\Przemo\Pulpit\ppp.pwn(52) : fatal error 100: cannot read from file: "tune"

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664              Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase

1 Error.
Mi taki wyskakuje , ale tego nie kumam . . . Pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brakuje Ci biblioteki o nazwie tune.inc w folderze pawno/include/. Musisz gdzieś ją w internecie znaleźć i przenieść do wskazanego folderu. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fatal error 100: cannot read from file: "Nazwa"

Błąd oznacza, że dodaliśmy jakiś nieistniejący include. Plik "Nazwa.inc" powinien być w folderze "include", który znajduje się w folderze z Pawno. Radzę uważnie sprawdzać czym kompilujemy, bo możemy posiadać include w jednym, a kompilować drugim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
D:\pawno\TSM-EVO v2.0.pwn(1932) : error 017: undefined symbol "NazwaPojazdu"
D:\pawno\TSM-EVO v2.0.pwn(1932) : warning 215: expression has no effect
D:\pawno\TSM-EVO v2.0.pwn(1932) : error 001: expected token: ";", but found "]"
D:\pawno\TSM-EVO v2.0.pwn(1932) : error 029: invalid expression, assumed zero
D:\pawno\TSM-EVO v2.0.pwn(1932) : fatal error 107: too many error messages on one line

Compilation aborted.Pawn compiler 3.2.3664              Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase

4 Errors.

O co może chodzić z tym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.