Skocz do zawartości
MarkZuckBimber

Problem z gui.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero zaczynam swoją przygodę z lua(tzn z lua połączonym z sql, ponieważ jako tako miałem jeszcze "spotkanie" z lua ale w innej grze - GMP). Niegdyś kodziłem co-nieco w pawno, ale chciałbym zacząć coś robić w mta. Otóż na pierwszy ogień chciałem napisać prosty panel logowania i rejestracji oparty na bazie danych sql,db. 
GUI stworzyłem w guieditorze znalezionym w community MTA, ale jest jeden problem - otóż tego gui NIE WIDAĆ. Szczerze, to nie wiem dlaczego tak jest. A oto jest kod który napisałem po stronie klienckiej: http://pastebin.com/Fr8QCQdX 
Z początku myślałem, że to wina gamemode "play" ponieważ od razu respiło gracza i nic nie wyświetlało, więc zmieniłem typ zasobu na gamemode i miałem czarny ekran - bardzo się zdziwiłem, ponieważ podałem koordynaty kamery po stronie klienta. Długo się zastanawiałem co może być przyczyną i dodałem do skryptu po stronie serwera zwykłą funkcję, która zmienia kamerę gdy gracz się połączy (http://pastebin.com/fXMbaaFW) o dziwo ekran nie był już czarny przy wejściu na serwer, lecz nadal nie wyświetlało GUI... Nadal nie wiem co jest przyczyną, więc proszę Was o pomoc. Będę ogromnie wdzięczny... 

// w meta dodałem plik log.png! // 

Edytowane przez MarkZuckBimber

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Błąd jest w pierwszej linijce.
Nie ma eventu o nazwie "OnClientResourceStart", ale jest "onClientResourceStart".
Wielkość liter ma znaczenie

Bardzo bardzo dziękuje... Wiem, że wielkość liter ma znaczenie ale jakoś nie zauważyłem tego, wszystko sprawdziłem tylko zapomniałem o evencie i jakoś mi to umknęło. Aż dziwne, że to była taka błahostka a ja się nie połapałem. Widocznie muszę popracować nad spostrzegawczością :D:D
So, jeszcze raz dziękuje.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.