Skocz do zawartości
skyvoo

C++ na studiach

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanko. Mam podstawy programowania na studiach i myślę czy opłaca się programować w Visual Studio czy w jakimś innym "lżejszym" prgoramie. Podobno visual studio nie obsługuje:

case 1..4

Czy jakoś tak. A niby inne (Code::Blocks) obsługują?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra a jaki program polecicie? Bo właśnie zainstalowałem Visual ale już odinstalowałem, bo jak miałem pobierać dodatkowe 4GB żeby móc zrobić program w C++ to zrezygnowałem. Wole coś lżejszego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Code::Blocks zdecydowanie najlepszy według mnie. Możesz też, jeśli mie masz zaufania do nowych IDE pisać kod normalnie w N++, ST3, czy po prostu w notatniku i potem "ręcznie" kompilować kod MinGW'em.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli macie jako studenci dostępne za darmo produkty Microsoftu, to pisz w Visual'u - ogromne i mega profesjonalne narzędzie. W przyszłości przyda Ci się także do C#/ASP i innych bzdetów :D. No i z mojej strony polecę jeszcze instalację całego reSharpera od Jetbrains(także za free dla studenciaków). Jeśli jednak odrzucisz vs, to polecam kompilator gcc(znacznie szybciej podąża za standardem C++ w porównaniu do vs) i dowolne ogarnięte Ide, które ci podpasuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie zainstalowałem Visual Studio nie dość że zainstalowało mi miliony gówien (jakieś sql server itd.) które musiałem później ręcznie usuwać, to do tego nie mogłem kodzić w C++ bo niby musiałem jeszcze pobrać jakieś 4 GB danych żeby móc to robić. Odpuściłem. Obecnie cisnę w CodeBlocks. Na razie jakoś działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Programowanie na studiach to jakaś kpina. Podobnie jak praktyki na elektromechanika. Mimo to dobrze wspominam te lekcje i lepiej używać takich edytorów jak na lekcjach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz lekkie IDE to polecam Dev C++, do programowania na studiach wystarczy Ci w zupełności, ale  kiedy zaczniesz się trochę bardziej bawić w programowanie to Dev przestanie wystarczać i wtedy zdecydowanie polecam Visual Studio. Dużo uczelni ma program DreamSpark z Microsoftem i do celów edukacyjnych dostajesz za darmo masę programów w tym VS.

Co do twojej konstrukcji case to nic dziwnego, bo nie jest  zgodna ze standardem, może niektóre kompilatory to trawią. VS akurat mocno pilnuje standardu języków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za opinie. Obecnie zostałem przy CodeBlocks. Visual Studio za duży jak dla mnie, a nie lubię mieć syfu na kompie którego nie używam. Raczej nie wiążę przyszłości z programowaniem w C++ itd. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.