Skocz do zawartości
Pietr

Tablet z Windows 10/8.1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem tebletu. Głównie dlatego, że szkołę kończę 13:39 lub 14:26 a czas zanim znajdę się w domu to z 1h lub 1.5h. Więc mógł bym trochę "pokodzić" w międzyczasie. Jednak nie jest to główny powód. Również potrzebuję czegoś większego do załączania książek w PDF.

IOS? Nie, dzięki. Apple nie na mój budżet.

Android. Rozmyślałem nad tym. Na allegro można już za 300zł znaleźć 4-rdzeniową jednostkę z ekranem HD 7cali. Jednak nie znam fajnego edytora tekstu ala Notepad++.

Windows 10/8.1. I właśnie nad tym się zastanawiałem. Pełny legalny system ze wsparciem trybu tabletu jak i zwykłego desktopu z możliwością uruchamiania i instalowania programów z PC, zwłaszcza sourcetree. Jak by dokupił etui z touch pad i klawiaturą to była by dobra alternatywa dla mojego już przestarzałego ciężkiego laptopa.

Za 300zł mam tablet Modecom FreeTab 8025.

Ekran 8 cali 1280x800,

4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3735G z taktowaniem 1.8GHz w trybie turbo i GPU Intel HD Graphics 646MHz,

1GB RAM DDR3,

16GB ROM + karta SD 32GB,

Złącze mUSB 3.0,

Bateria 4000MAh,

Pakiet Office,

Bluetooth 4.0,

Żyroskop,

Windows 10.

Lub dopłacić kilka zł i bateria 5500MAh, lepsze aparaty i Windows 8.1 i zrobić update do Win10.

1GB ram wydaje się mało. Ale ostatnio bawiłem się podobnym tabletem w markecie tylko, że 7cali, 2-rdzenie i Win8.1. Przyzwoicie to działało i nie zamulało.

Co  powiecie na taką zabawkę? Ew. Jeszcze włączyć plik stronicowania. Czy pchać się w Androida?

Kwota to 400pln.

Jak będą literówki to sorry. Pisane z Galaxy SII.

Edytowane przez Pietr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy jest sens kupować tablet z windowsem 10 w tej cenie. Wśród tańśzych tabletów o wiele sensowniejszy jest android. Jeśli już jednak upierasz się przy windowsie to zerknij sobie na ten model:

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/kiano-intelect-8-3g-w8-1.bhtml

Ma dobre parametry.

Jeszcze nieźle przedstawia się Toshiba:

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/toshiba-encore-2-wt8-b.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozmyśliłem to tak jak kolega. Przecież to jest normalny PC z biosem.

Jak coś to pendrive i wgrywam co innego. Ma tablet z Win8.1. Wgrał normalnie Androida przez pendrive.

Kiano,

To samo co ten Modecom. Jedynie na + GPS i moduł GSM. Z których i tak nie będą korzystał. Ode tego mam smartphone. Ten sam procesor, ta sama pamięć. Modecom ma większą baterię bo 5500MAh (Patrz na wersję z Win8.1 a nie odnowioną z Win10). A 100zł różnicy.

Toshiba,

Dopłacać 200zł za większą baterię o 500MAh, rozdzielczość FHD i pamięć większą o 16GB?  Większa rozdzielczość = większe zapotrzebowanie na moc obliczeniową i RAM?

Co prawda pamięć by się zdała. W Pamięci 16GB po instalacji systemu zostaje ~7.5GB na użytkownika. Dokładam do tego kartę pamięci 32GB klasy 10.

Możesz jakoś uargumentować swą wypowiedź?

Co do Androida. To zależy mi na systemie wielozadaniowym. Uruchamianie kilku aplikacji na raz tzw. multiwindow, wydajnym i stabilnym. Jedyne co aktualnie pasuje do mnie to tablety Samsunga z trybem MultiWindow. Ale w takiej cenie co mam tablet z Windowsem nie ma chyba konkurencji z Androidem na pokładzie i trybem okienkowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

windows będzie mniej zlagowany, większa roździelczość = zapotrzebowanie procesora = zapotrzebowanie baterii, ale więcej elementów na ekranie. ta toshiba będzie ok + taki zestaw http://allegro.pl/klawiatura-mysz-bluetooth-telewizor-tablet-laptop-i5757687706.html bo raczej na tym windowsie działa taka klawiatura i myszka. jednak ja bym szukał czegoś z 2gb ram

Edytowane przez czak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby mieć coś z 2GB potrzeba przygotować ~900zł.

Do tych tabletów (propozycje) nie ma stacji dokującej więc myślałem nad etui z klawiaturą i touchpadem. Bo chodzić z oddzielną myszką i klawiaturą to ciężko będzie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niby tak ale ja mam np netbooka ~11cali a klawiatura do programowania to udręka... jest okropna, malutka.  jeśli musi być malutka koniecznie niech klawisze będą wypułkłe inaczej nie da rady się przyzwyczaić. etui dla twoich zastosowań to jedynie to: http://allegro.pl/etui-bluetooth-bt-toshiba-encore-2-wt10-a-gratis-i5714127769.html co prawda klawisze nie są wypułkłe ale mają między sobą odstępy no i myszka bluetooth albo męczarnia z rysikiem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kupuję głównie tablet by pisać kod. Głównie pod odtwarzanie plików PDF, Office i internet. Kod piszę na PC. Taki plus, że na tablecie można zainstalować SourceTree i mam synchronizację kodu z innymi urządzeniami. Tak jak pisałem. Kod na tablecie będę pisał podczas powrotu do domu bo nudy w autobusie jak cholera. ;) Dlatego też patrzę jeszcze za etui + klawiatura + touchpad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A moim zdaniem nie ma sensu kupować sprzętu z Windowsem w tej cenie. Jeśli chcesz kupic sobie jakiś porządny tablet z Windowsem to powinieneś liczyć się z kwotą rzędu 1000-1200 zł.Za to android jak najbardziej mozna sobie kupić za kilka stów oraz będzie działal bardzo dobrze. Zerknij sobie na przykład na ten model;

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/lenovo-tab-2-a8-50f-wifi-bialy.bhtml

dobre wykonanie ( obecnie go posiadam).

Jeśli jednak już koniecznie chcesz tablet z Windowsem to dość fajne jest to Kiano:

http://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/kiano-intelect-8-3g-ms-bialy.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.