Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Od dłuższego czasu zabieram się za naukę Programowania Obiektowego w PHP, oczywiście strukturalne programowanie mam w małym paluszku. Rozglądałem się za poradnikami jream, ale raczej język Angielski mi tak średnio podchodzi, to nie jest moja bajka. Wolę poczytać, w ostateczności, teksty mogą być w języku angielskim, ale jednak wolę język ojczysty. Jesteście w posiadaniu lub znacie jakieś dobre tutoriale do programowania obiektowego, czy może jakaś książka? Co myślicie o książce "PHP i MySQL Vademecum Profesjonalisty wydanie IV"?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie ryzykowałbym takiego stwierdzenia, że programowanie strukturalne masz "w małym paluszku". Mogę Cię zapewnić, że nie raz się zawachasz i stwierdzisz, że tego jeszcze nie wiesz. Co do programowania obiektowego w PHP to z całego serca mogę Ci polecić książkę Hasina Haydera-  "Programowanie obiektowe w PHP5". Bardzo przyjeemnie wszystko opisane, na początku trochę ciężko może Ci się wydawać, bo autor wychodzi od przykład własnej klasy a'la phpMailer. Wszystko potem opisuje odwołując się do konkretnych fragmentów kodu. Potem idzie gładko. Tą książkę można "bardzo tanio kupić internecie", jeśli wiesz co mam na myśli :)

Co do podanej książki to nie wiem ale posiadam podobną z serii Heliona pt. "PHP i MySQL. Tworzenie aplikacji www". Ciekawa lektura, choć dla mnie za ciężka... i to dosłownie.

http://helion.pl/ksiazki/php-i-mysql-tworzenie-aplikacji-www-marc-wandschneider,phmsap.htm

Do tego dochodzi jeszcze manual php i masz wszystko co potrzebujesz.

Jak czegiś nie wiesz to się pytaj, każde nawet proste pytanie ale mądrze napisane jest mile widziane.

Edytowane przez dawid4157

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę Cię zapewnić, że nie raz się zawachasz i stwierdzisz, że tego jeszcze nie wiesz.

Masz rację, ale chodziło mi raczej o podstawy, działanie - jak to jest i dlaczego. Lecę "kupić" książkę i biorę się do lektury. Dzięki za odpowiedź! W razie jakichkolwiek problemów zakładać nowe tematy, czy po prostu tutaj się odzywać?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.