Skocz do zawartości
DaxLer

Laptop z wgranym systemem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam zamiar kupić sobie laptopa. Ma on system Windows 8 ale niestety oni nie dają płyty systemu :( I mam takie pytanie. Jak miał bym robić formatowanie itd. nie posiadając systemu na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na laptopie powinieneś mieć naklejkę (pod spodem) z kluczem i informacją do jakiego systemu jest ten klucz. Lub będzie naklejona w papierach. Ew. możesz pobrać program co pokaże Ci aktualny klucz. Ale... Nie zawsze ten klucz działa. Np. Mam laptopa Compaq. Na systemie ci był fabrycznie zainstalowany (Win7Home + ich dodatki) był inny klucz jak na nalepce. Zainstalowałem czysty Win 7 i wpisałem kod co był wcześniej w systemie. Nie przyjęło. Ten z nalepki, tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie.

Mam zamiar kupić sobie laptopa. Ma on system Windows 8 ale niestety oni nie dają płyty systemu :( I mam takie pytanie. Jak miał bym robić formatowanie itd. nie posiadając systemu na płycie?

Z partycji RECOVERY, czy jak to się tam nazywa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy instalacji windowsa 8 na tym laptopie nie będziesz musiał podawać klucza, ponieważ będzie miał wgrany w BIOS. :)

Masz rację, będzie on podpisany w UEFI :)  - kwestia uruchomienia recovery i lecisz!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepszym rozwiązaniem jest sformatowanie, wgranie systemu, zainstalowanie podstawowych programów, sterowników i konfiguracja. Później zrobić kopie partycji przy pomocy jakiegoś programu. Następny "format" będzie trwał o wiele krócej, bo będzie polegał tylko na wgraniu kopii partycji :)

Ps. Kopie trzymamy na płytce, pendrivie lub innym dysku. Nie polecam trzymania na tym samym dysku z którego pochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.