Skocz do zawartości
Wilhelm

Eventis Role Play

Rekomendowane odpowiedzi

e-malepng_waxnnhh.png

 

 

Wstęp:

 

 

  Witamy was wszystkich dzisiaj na prezentacji naszego projektu, który mogliście mieć okazję kiedyś poznać lub chociaż o nim usłyszeć. Na wstępie chciał bym przybliżyć wam po części Historię projektu, która miała swój początek pięć lat temu. Tak aż pięć długich lat temu, ale nie martwcie się to nie data narodzin E-RP. Na początku zebrała się mało znana komu ekipa składająca się z sześciu osób, która miała za cel stworzyć "S-Rp". Nie to nie Society czy inne nazwy potem powstałe. Miała to być "Strefa Role Play", gdzie każdy mógł by się czuć swobodnie i bezpiecznie, bez piętna ze strony administracji o małym doświadczeniu, czy też obawy przed utratą wszystkiego po kilku tygodniach gry. Niestety projekt i jego idea umarła wraz z moim komputerem na którym wszystko się znajdowało, a etap prac można było uznać za bardzo zaawansowany. To bardzo mnie osobiście jako założyciela pogrążyło w cieniu Historii na dłuższy czas.
 
  Lecz się nie poddaliśmy, po roku przerwy i bacznemu przyglądaniu się z boku przez ten czas na fakt rujnowania platformy jaką jest nasz SAMP, przez serwery które zrzeszały setki graczy na swoich forach przed startem, tylko po to by ogłosić w dniu startu że to był żart. Po prostu nie mogliśmy tego znieść i postanowiliśmy raz jeszcze zapisać się na kartach historii. Nasze grono znacznie się powiększyło, o takie znane znakomitości jak Soczysty, Kopciu, Szymon, Piotr, Marcin, Sandman, Even, Bulle, Bambusek,  Kuba, Rogger, RastaMan, Wiktor, Nicole i wielu wielu innych.. Jedni zawitali do nas wcześniej inni później. I w ten oto sposób minęły nam kolejne dwa lata na stworzeniu czegoś zupełnie nowego, w pełni naszego i stworzonego z niczego. Przez tan czas wiele się pozmieniało zostały wydane dwie wersje klienta gry, jak i też wielu członków ekipy się zmieniło z wielu przyczyn prywatnych i takich których lepiej nie wymieniać ze względu na pamięć dobrych chwil spędzonych razem. I w ten oto sposób w skrócie dobrnęliśmy do tego miejsca...  

 

 

8mTI6xg.jpg

 

 

 

Miejsce Rozgrywki:

 

   Obecnym miejscem rozgrywki jest troszkę zmodyfikowane przez  nas Fort Carson, w którym znaleźć możecie już teraz wiele ciekawych miejsc rozgrywki czy też lokalizacji. W naszym miasteczku znajduje się obecnie Urząd Miasta, Komisariat, Straż Pożarna, Hotel i parę mniejszych lokali czy też prosperujących biznesów. Pewnie wielu z was może zadać nam pytanie czemu to miejsce, a nie inne. Otóż dla tego że inne miejsca nie pozwalają mniejszym lub początkującym projektom na rozwinięcie się, z powodu zbyt wielkiego terenu rozgrywki na małą skalę graczy, dodatkowo Fort Carson jest miejscem klimatycznym gdzie wiele istniejących już projektów miało swój zalążek.
 
 
 
 
ZLRQkhM.jpg
 
 
vFD5Cgv.jpg
 
 
lN1aXGe.jpg
 
 
gibvBEL.jpg
 
 

Skrypt oczami programisty:

 

 
  Skrypt był tworzony w 100% od zera i nie zawiera w sobie ani jednej linijki kodu z internetu! Niemal wszystko co zostało wymyślone i stworzone na Eventis wyszło ze wspólnych pomysłów ekipy i moich osobistych rąk. Do tego wszystkiego nie doszli byśmy gdyby nie współpraca z wszystkimi  członkami ekipy, ich wsparcie, motywacja i czasami świetne pomysły. 

  Skrypt objął niemal 50 000 linijek kodu, na obecną chwilę jest w pełni dynamiczny i opiera się na strukturze MySQL. Samo testowanie naszym najlepszym testerom zajęło czas około 800-1000h! Co daje nam po przeliczeniu czas przeszło 41 dni gry spędzonej na samym testowaniu! Przez ten czas ulepszaliśmy nasze dzieło i pozbywaliśmy się bugów i nie dociągnięć, które mogliśmy przeoczyć. Dla tego sami sobie nie mamy nic do zarzucenia i uważamy że daliśmy z siebie wszystko, co mogliśmy dać i że pod samym tym względem jesteśmy lepszą ekipą niż jakakolwiek inna ekipa, czy też serwer który zapowiadał się świetnie i zrzeszał prawie 600 użytkowników, a okazywał się wielką ściemą i upadał w przeciągu kilku dni.
 
 

c9Eg0pw.jpg

 

 

 

 

Systemy:

 

   Pod słowem "system" dla programisty kryje się wiele pojęć, wręcz można by powiedzieć że wszystko co jest w programowaniu można określić mianem systemu. Tak więc licząc w naszym skrypcie systemy jako rzeczy które doświadcza gracz, można by ich zliczyć ponad 100, począwszy od rejestracji konta poprzez tankowanie pojazdów, dawanie pieniędzy i kończąc na samym dynamicznym tworzeniu interiorów i całym rozwoju naszej postaci. Tak więc ciężko jest z tak licznej listy wybrać coś co by was zaciekawiło lub co uznajecie osobiście za  najważniejszą rzecz w skrypcie. Więc opiszemy wybiórczo kilka z nich.
 
 

- Biznesy -

 

  Ktoś powiedział bym zaczął pisanie od biznesów bo nie którzy o tym zapominają, więc tak też zrobię. Biznesów które gracz sam może założyć w urzędzie miasta, za odpowiednią sumą i po ukazaniu odpowiednich dokumentów lub poprzez usługę Premium, o których napiszę może później jest 11. A są nimi Nauka Jazdy, Stacja Radiowa, Taxi, Warsztat Samochodowy, Gastronomia, Salon Samochodowy, Nadzór Budowlany, Agencja Ochrony, Hotelarstwo, Sklepikarstwo, Siłownia. O samej formie działania biznesów chyba nie muszę pisać.
 
SAlQuYx.jpg?1
 
  

- Organizacje Przestępcze -

 

 W naszych systemach nie brakuje też Gangów czy też Mafii. Co prawda może nie mieliśmy jeszcze czasu na zabawę w narkotyki czy inne używki, ale za to nie brakuje mnóstwa broni białej  i palnej, Tak samo nie brakuje możliwości porwań wymuszeń i haraczy, co pozwala na grę w pół świadku przestępczym. 
 
 

 

- Pojazdy - 

 

  Nie oszczędzaliśmy też wysiłku w systemie pojazdów, każdy może posiadać 3 prywatne pojazdy, rejestrować je, przemalowywać, tuningować, sprzedawać chwalić się nimi innym, wystawiać na giełdzie. Czy też po prostu spoglądać w ich statystyki w panelu pojazdów prywatnych pod komendą /v (Przypominamy "/v z" otwiera i zamyka pojazdy). 
 
0RD90Rb.png?1
 
 

- Przedmioty -

 

Jest to jeden z naszych wielu największych dokonań! Aż przeszło 700 przedmiotów!!! Tak jest! Aż tyle przedmiotów przygotowaliśmy dla Was! Znajdują się tam wszystkie możliwe akcesoria garderoby, bronie, części naprawcze i tuningowe, przedmioty użytku codziennego, jedzenie, picie i nie tylko...
 
8h0vxbO.jpg?1
 
 
 

- Akcesoria -

 

Jak już wiecie każdy może odwiedzić znajdujące się u nas sklepy i nabyć dowolne akcesoria garderoby. Które możecie w dowolny sposób zakładać, oraz w każdej chwili edytować je i zdejmować poprzez komendę /akcesoria. Do posiadania naszych akcesoriów nie jest nikomu potrzebny przywilej premium.
 
kwJXzVm.jpg?1
 
 

- Usługi Premium -

 

 • Premium V.I.P

          Usługa ta działa przez 30 dni od momentu jej aktywacji i daje nam takie udogodnienia jak:
         - Unikatowy złoty nick.
         - Zwiększony limit posiadanych pojazdów do 5.
         - Zwiększony limit posiadanych grup do 5.
         - Skrócony czas BW o 50%.
         - Wydajniejsze ćwiczenia na siłowni o 50%.
         - Limit ćwiczeń zwiększony o 50%.
         - Czas podstawowego okresu pracy to 20 min i podwójnego 40 min (Skrócony czas o 33.3%).
         - Możliwość dokonania zmiany koloru opisu postaci na dowolny.
         - Dostęp do Usługi Premium zwiększenie limitu pracowników grupy.
         - Dostęp do Usługi Premium zwiększenie limitu pojazdów grupy.

 • Interior Premium

Usługa ta pozwala nam na rozpoczęcie budowy własnego dynamicznego interioru oraz z dostępem do wszystkich możliwych opcji. W tym zmiany tekstur obiektów.

 • Biznes Premium

Usługa ta pozwala nam na założenie własnego dowolnego dynamicznego biznesu o dowolnej
nazwie, do którego otrzymujemy panel in game i wszystkie możliwe opcje z tym związane takie
jak zatrudnianie nowych pracowników, zwalnianie ich i inne opcje zależne od rodzaju biznesu.

 •  Premium Rozbudowa

Usługa ta pozwala na rozbudowę swojego interioru o 13 obiektów oraz +2 miejsca na zameldowanie
innych graczy. Usługa jest tym samym co usługa firmy budowlanej czyli paczką obiektów. 
Limit paczek obiektów na interior to 7 biorąc pod uwagę że przy starcie budowy interioru otrzymujemy 3,
więc dokupić maksymalnie można jeszcze tylko 5 paczek obiektów.
 
 
 
 
QHw0bur.jpg

 
 
 

- Aplikacje -

 

 Czy nie chciałeś kiedyś prowadzić własnego biznesu, zarabiać dużych pieniędzy i być panem swojego losu? Gnębić pracowników, bądź być najlepszym szefem lub biznesmenem? Bądź może chciałeś kiedyś być szefem Mafi lub Gangu. Nic prostszego! Teraz masz ku temu okazję!

 

 Zachęcamy was wszystkich serdecznie do składania Aplikacji na wybrane przez was biznesy, jak i też organizacje przestępcze. Prosimy tylko z doświadczenia o branie pod uwagę interpunkcji, ortografii, estetyki, składni i to co się w nich znajduje. Często podania są odrzucane przez właśnie te rzeczy, bądź też przez nie spójność informacji, czy też ich nie rzetelność lub odbieganie od możliwości/rzeczywistości In Character. Życzymy wszystkim powodzenia i raz jeszcze zachęcamy do dania sobie szansy na wymarzoną rozgrywkę.

 

Końcowe Informacje:

 
  Najważniejszą informacją końcową pewnie będzie dla wszystkich to że posady liderów frakcji są wolne.
Na których stanowiska odbędzie się niebawem rekrutacja. Dodatkowo będzie można wnet składać aplikacje na własne biznesy przed startem jak i też na organizacje przestępcze. Co pewnie większości umili bardziej początek gry na naszym serwerze, może nawet przekona was wszystkich do nas i skłoni do pobytu u nas na stałe.
 

 

Zakończenie:

 

 Na koniec chciał bym wszystkich zapewnić że to nie wszystko, tego wszystkiego jest na prawdę o wile, wiele więcej. I trzeba się samemu o tym przekonać, wiemy też że nie da się dogodzić od razu wszystkim którzy by tego pragnęli. Ale razem tworzymy lepsze jutro w naszym świecie Eventis. I zachęcamy każdego do brania udziału w jego rozwoju, razem możemy naprawdę zdziałać bardzo dużo. Jak każdy projekt mamy swoje wady i zalety, czy jest więcej wad czy zalet? To już nie nam oceniać. Wielu osobom na pewno nie spodoba się fakt że nie jesteśmy tacy jak inne serwery. Mamy kolorowe czaty, wyodrębnione informacje, czy też inne mniej lub więcej istotne różnice. Ale trzeba przyznać jesteśmy jedyni w swoim rodzaju i to się nie zmieni.  Dziękuję bardzo za uwagę i do zobaczenia na serwerze!

 

 

Forum:
 

Strona Projektu Eventis Role Play (Link)

 

 

Start:

 

Planowana data startu to 16.12.2015r

Dokładna godzina zostanie podana odpowiednio wcześniej.

IP: 185.25.149.26:1720

Edytowane przez Wilhelm
Aktualizacja danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wilhelm napisał:

Ceka czy to nie aby ty skompilowałeś mapę ważącą 2mb na 65mb i sprzedałeś ją jakiemuś typowi?

Nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Aplikacje -

 

 Czy nie chciałeś kiedyś prowadzić własnego biznesu, zarabiać dużych pieniędzy i być panem swojego losu? Gnębić pracowników, bądź być najlepszym szefem lub biznesmenem? Bądź może chciałeś kiedyś być szefem Mafi lub Gangu. Nic prostszego! Teraz masz ku temu okazję!

 

 Zachęcamy was wszystkich serdecznie do składania Aplikacji na wybrane przez was biznesy, jak i też organizacje przestępcze. Prosimy tylko z doświadczenia o branie pod uwagę interpunkcji, ortografii, estetyki, składni i to co się w nich znajduje. Często podania są odrzucane przez właśnie te rzeczy, bądź też przez nie spójność informacji, czy też ich nie rzetelność lub odbieganie od możliwości/rzeczywistości In Character. Życzymy wszystkim powodzenia i raz jeszcze zachęcamy do dania sobie szansy na wymarzoną rozgrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga chory Konkurs

 

 

 

Mamy dla was taki mini konkurs z nagrodami. Konkurs polega na jak najszybszym odgadnięciu hasła z danej kategorii, można zadawać pytania na które mogę odpowiedzieć "Tak" lub "Nie". 

 

Każdy może zadać w jednym poście tylko jedno pytanie lub jedną odpowiedź. Zadawanie więcej niż jednego pytania lub podawanie więcej niż jednej możliwej odpowiedzi nie będzie brane pod uwagę.

 

 

Do wygrania są 4 kody na konto premium V.I.P na okres 30 dni, oraz 10 magicznych losów E-RP, które same zmieniają się na inny losowy przedmiot w grze z puli 700 innych przedmiotów, kto wie? Może to być drogi samochód, broń lub coś z zakresu premium? A może po prostu zwykły papierek lub butelka piwa.

 

Życzymy wszystkim powodzenia!

 

Konkurs jest prowadzony na naszym forum.

Edytowane przez Wilhelm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na wszystkich forach napiszę i tutaj.

Muszę z pokorą przeprosić bo fakt faktem moja wina. Nie chciałem was obrazić, a byłem na jednej z konf i byłem bardzo zdenerwowany, bo cały dzień siedziałem w kodzie zasuwałem jak najęty dodatkowo ogarniałem dziesiątki innych spraw prywatnych jak i związanych z ekipą. Cały dzień byłem kłębkiem nerwów i na koniec przez przypadek oberwało się wam. Trudno, ukamienujcie mnie bo zgrzeszyłem, ale nad rozlanym mlekiem nie będę płakał, mówi się trudno i żyje się dalej.

Raz jeszcze przepraszam za pomyłkę, ukamienujcie jak jesteście bez winy. 

PS: Żeby mnie tak kobieta przepraszała za napady niepohamowanej złości w te trudne dni.
 

Edytowane przez Wilhelm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ten Webmaster tam u was robi, ale ten styl widzę już któryś raz, zmieniona została tylko nazwa stylu. Strona główna zrobiona całkowicie w html(?!). Nie byłem na serwerze, ale myślę, że forum to też wizytówka projektu, więc powinno jakoś wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uDh3Id2.png

 

"W dzień Bożego Narodzenia,
wszyscy wokół ślą życzenia.
Lista życzeń bardzo długa
czy spamiętać mi się uda?
Zdrowia, szczęścia pomyślności,
niech się trafi karp bez ości,
by w ten wigilijny czas
nic nie kuło w gardło Was.
Spod choinki niech wysypie się
prezentów worek cały,
a świat wokół niech przez chwilę
chociaż będzie śnieżno biały."

 

W tym pięknym dniu wraz z ekipą Eventis Role Play chciałbym, aby Wam drodzy użytkownicy spełniły się najszczersze marzenia, żebyście mieli dużo miłości no i przede wszystkim niezapomnianego sylwestra cool.png  

Miejmy nadzieję, że po nowym roku przebędzie nas więcej i na następne święta będzie nas o wiele więcej smile.png

Wesołych Świąt

Drawski z Ekipą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innowacyjny system Narkotyków

 

 Stworzyliśmy na potrzeby naszego serwera innowacyjny system narkotyków który znacznie różni się od innych serwerów. Za pewne nie jednokrotnie widzieliście jak proces tworzenia narkotyków i ich sprzedaży przebiega na innych serwerach. Gdzie to właśnie kończy się na odbieraniu towaru od bota lub hodowaniu krzaczka, z którego ni stąd ni zowąd nagle mamy wszystkie narkotyki. Mówimy stop dennym systemom!!! Postanowiliśmy stworzyć system który nie będzie nudny, nie będzie łatwy i przede wszystkim będzie dostarczał sporą satysfakcję i zabawę. Przejdźmy do samego opisu działania całego skryptu który został podzielony na 3 fazy.

 

 

1) Tworzenie własnego laboratorium 

 

Na pewno wielu z was oglądało serial "Breaking Bad"  i było zafascynowanym ich przygodami. Czemu by tak nie żyć w naszym świecie Eventis? Dodane zostało 10 nowych przedmiotów które są zwykłymi przedmiotami użytku codziennego. Ale w rękach geniusza i szalonego naukowca stają się miejscem gdzie z niczego powstają nielegalne arcydzieła. Laboratorium i stanowisko pracy jak w "Breaking Bad", jest podstawowym i najważniejszym elementem branży narkotykowej. Nie jest małe i nie sposób go ukryć, więc nalot policji może być równoznaczny z sporymi kłopotami...  Co powoduje większą adrenalinę i ryzyko zawodowe, dodatkowo dając nam sporo radości z zabawy w szalonego chemika. 

 

 

2) Zaopatrzenie z zagranicy.

 

Jak każdy wie laboratorium i wiedza chemiczna to nie wszystko, bo co nam z tego jak nie mamy podstawowych substancji czyli głównie podstawowych rzeczy typu liście kokainy czy pędy maku itp itd co rzecz jasna jest nie legalne. Pewnie słyszeliście o wielu przemytach przez granice, czy też akcjach straży granicznych które to właśnie udaremniają takie przemyty. Wyobraźcie sobie że od teraz was też to czeka właśnie u nas! Organizacje przestępcze mają dostęp do zamawiania nielegalnych towarów które są przemycane zrzutami lotniczymi z zagranicy. Nie trafiają one pod drzwi jak w przypadku pozostałych zamówień, lecz sami je odbieramy w punkcie zrzutu, na czym lepiej żeby nas nie przyłapano...

 

Jak to wygląda w praktyce?  Organizujemy taką akcję poprzez zamówienie towaru u naszego dilera, który podaje nam dokładny czas i miejsce zrzutu które jest losowe z pośród 4 miejsc. Następnie o wyznaczonej porze w wyznaczonym miejscu czekamy na zrzut z samolotu. Lecz to nie koniec... Nasz zrzut i samolot jest niemal widoczny z daleka, a żeby było tego mało, to sama przesyłka ląduje w wyznaczonym miejscu i podnieść ją może byle kto. Tak więc nie tylko policji trzeba się bać i kontroli na granicach ale i też konkurencji, która będzie za pewne chciała przejąć nasz towar.

 

 

 

3) Produkcja narktoryków

 

To co było wcześniej to dopiero połowa naszego sukcesu, bo zabawa jeszcze się nie skończyła. Teraz bierzemy się za przerabianie naszego towaru na narkotyk. I nie jest to proste, bo składa się z wielu operacji i procesów chemicznych, jak i też zbieraniu niezbędnych do tego rzeczy. Pamiętacie Jesse`go Pinkman`a który latał po mieście z listą zakupów zrobioną przez Walter`a? Można rzec że czeka was dokładnie to samo. Zbieranie niezbędnych rzeczy jak i też zajmowanie się produkcją, na której nie chcieli byśmy chyba zostać przyłapani. Cały proces jest czasochłonny i łatwo tutaj o pomyłkę która może być opłakana w skutkach. Ale nie martwcie się wszystko to dostarcza nam sporej adrenaliny, satysfakcji z gry IC i co najważniejsze sporo kasy!

 

 

 

 

 

 

 

 

mLjNH.png

 

Kokaina występuje zasadniczo jako krystaliczny biały proszek. Przyjmowana jest zazwyczaj wziewnie do nosa, gdzie jest wchłaniana przez śluzówkę i niemal natychmiast wywołuje wpływ na ośrodki przyjemności w mózgu (po pewnym czasie dochodzi do uszkodzenia przegrody nosa i martwicy). Kokaina jest także palona poprzez dodanie jej do papierosów lub do skrętów z marihuany. Kokaina podana ogólnie charakteryzuje się silnym działaniem pobudzającym - wprowadzającym układ nerwowy w stan nadaktywności. Podana miejscowo wykazuje właściwości znieczulające.

 

 

 

mtxbT.png

 

 

Opium substancje otrzymywane z przetworów maku lekarskiego (np. "kompot" uzyskiwany domowym sposobem ze słomy makowej) jak i również syntetyczne środki przeciwbólowe, działające na receptor opiatowy. Należą do nich: opium, morfina i heroina (również w postaci do palenia, znana pod slangową nazwą: brown sugar). Do grupy tej należy również metadon - doustny, syntetyczny narkotyk, używany od lat 60-tych jako substytut heroiny, stosowany w lecznictwie w leczeniu narkomanów przyjmujących narkotyki drogą iniekcji (zastrzyków). Powyższe substancje, a zwłaszcza heroinę, uważa się za najbardziej uzależniające znane człowiekowi narkotyki. Najważniejsze opiaty to morfina, kodeina, tebaina, narkotyna i papaweryna.

 

 

ceBgK.png

 

 

LSD to środek z grupy halucynogenów, związek kwasu lizergowego, powszechnie znany jako "kwas", powodujący omamy wzrokowe, słuchowe i dotykowe. LSD jest jednym z najtańszych i najszerzej dostępnych narkotyków. Praktycznie całkowicie wyparło ono inne psychodeliki. Od ponad dwudziestu lat jest to najpopularniejszy środek halucynogenny. Osoba pod wpływem LSD jest bardzo podatna na każdy rodzaj sugestii, w szczególności autosugestię. Zarówno rodzaj halucynacji, jak i ich treść są uzależnione od nastawienia osoby zażywającej środek i od atmosfery, w której dochodzi do jego użycia.

 

 

 

 

O5uXg.png

 

 

W postaci czystej heroina jest białą, sypką, bezwonną substancją o gorzkim smaku. Heroina i jej metabolity działają agonistycznie (pobudzająco) na receptory opioidowe, wywołując zniesienie czucia bólu, euforię, depresję ośrodkowego układu nerwowego, w tym ośrodka oddechowego oraz zwiotczenie mięśni. Siła i czas działania heroiny zależą od drogi jej podania do organizmu. W przypadku iniekcji dożylnej efekt pojawia się po upływie 1 – 2 minut, osiągając szczyt po 10 minutach, a działanie przeciwbólowe utrzymuje się około 3 – 5 godzin. Heroina jest substancją silnie uzależniającą. Uzależnienie od heroiny określa się mianem heroinizmu. Nawet pierwsza dawka może prowadzić do pojawienia się uzależnienia psychicznego, czyli niemożliwej do opanowania chęci ponownego zażycia, u osób predysponowanych. Uzależnienie psychiczne potęguje się wraz ze stosowaniem kolejnych dawek heroiny, szybko dochodzi również do wytworzenia w organizmie uzależnienia fizjologicznego.

 

 

 

Morfina  – Organiczny związek chemiczny z grupy alkoidów. Wchodzi w skład opium i jest jego najistotniejszym składnikiem psychoaktywnym. W stanie czystym jest białą substancją stałą, o gorzkim smaku, słabo rozpuszczalną w wodzie.

Ma działanie narkotyczne (odurzające), przeciwbólowe, przeciwkaszlowe, przeciwbiegunkowe, działa depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (zalicza się do depresantów). Nadmierne dawki mogą prowadzić do śpiączki z depresją ośrodka oddechowego (niewydolność oddechowa). Kilkunastokrotne użycie morfiny prowadzi do uzależnienia fizycznego, uzależnienie psychiczne występuje znacznie szybciej. Powtarzanie dawek morfiny, podobnie jak innych leków opiodowych, powoduje powstawanie tolerancji na lek.

 

 

 

 

Korzyści z narkotyków

 

LSD - Znaczna regeneracja Hp w trakcie trwania działania.

Heroina - Dodatkowe 4J do ćwiczeń na siłowni w trakcie działania.

Kokaina - Dodatkowe 200J do ataku podczas walki w trakcie działania.

Morfina - Dodatkowe 200J do obrony podczas walki w trakcie działania.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tworzenie Laboratorium

 

Przede wszystkim by stworzyć laboratorium musimy zebrać odpowiednie narzędzia by tego dokonać. Znalezienie ich na pozór jest łatwe, ale gdy sami zaczniecie składać własne laboratorium to przekonacie się że wcale tak nie jest. Potrzebne będzie nam Beczka 50L, Piecyk Elektroniczny, Zlewki, Moździerz, 2x Stolik. Do przedmiotów tych dostęp mają wyłącznie biznesy gastronomiczne. Kolejnymi niezbędnymi rzeczami są Narzedzia, Przewody Chłodnicze, do których dostęp mają warsztaty samochodowe. Ostatnimi niezbędnymi rzeczami są już Kolba Zwrotna, Kolba Stożkowa, Okrągłodenna Kolba, do których dostęp mają sklepy.  Teraz wystarczy użyć dowolnego przedmiotu z listy by stworzyć laboratorium, ale to nie koniec naszej zabawy. Kolejnym i ostatnim już krokiem jest zamontowanie naszego laboratorium i stanowiska pracy w kryjówce organizacji. Wystarczy użyć przedmiotu laboratorium i postawić go w dogodnym miejscu, tak samo stawiamy stolik bo właśnie na nim będziemy cały czas pracować. Prosimy o rozważne stawianie tych przedmiotów, bo ustawienie ich nie właściwie (Non Rp) będzie skutkować karami. Zabrać te przedmioty możemy za pomocą komendy /zabierz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozyskiwanie surowca

 

Surowiec podstawowy czyli np liście kokainy pozyskujemy w organizacji przestępczej poprzez zamówienie go drogą telefoniczną. Po zamówieniu w ciągu 30 minut zostanie nam dostarczony towar. Lecz nie jest on dostarczany do drzwi... Jest to przemyt z kuby drogą lotniczą, gdzie my sami musimy odebrać naszą przesyłkę w miejscu zrzutu. Po zamówieniu otrzymujemy wytyczne co do miejsca zrzutu jak i samo miejsce zrzutu jest zaznaczone na mapie poprzez czerwoną flagę. Towar zostanie zrzucony po określonym czasie, i każdy ale to każdy może go z tego miejsca odebrać. Tak więc organizacje mogą sobie na wzajem kraść towar, co sprawia że gracz musi być czujny i pilnować swoich interesów. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proces tworzenia Narkotyków

 

W między czasie każdego procesu zobowiązani jesteśmy do odgrywania akcji /me.

 

 

 

Kokaina:

 

1) Siekanie Liści Kokainy

Wymagany jest do tej czynności nóż oraz Liście Kokainy. Za pomocą noża przez pewien okres czasu siekamy liście kokainy, aż do momentu uzyskania posiekanych liści koki.

 

2) Moczenie liści  Kokainy

Wymagany jest karnister z benzyną oraz Posiekane liście Kokainy. Wrzucamy posiekane liście kokainy do beczki i zalewamy benzyną, mieszając je przez pewien okres czasu aż do pełnego nasiąknięcia liści przez benzynę. W ten sposób otrzymujemy Namoczone liście Kokainy.

 

3) Neutralizacja Benzyny

Wymagana jest soda oraz Namoczone liście Kokainy. Wyjmujemy liście kokainy z beczki gdzie odsączamy benzynę, pozostałą benzynę w liściach neutralizujemy za pomocą sody. W ten sposób otrzymujemy Mieszankę Kokainy zwaną potocznie Pastą.

 

4) Odparowanie zbędnych substancji

Wymagana jest Mieszanka Kokainy. Po neutralizacji benzyny, trzeba wysuszyć mieszankę poprzez odparowanie zbędnych substancji co jest bardzo ryzykowne. W ten oto sposób otrzymujemy już Kokainę która jest zdatna do użytku.   

 

 

 

 

 

Opium - Morfina - Heroina:

 

1) Nacinanie pędów maków

Wymagany jest nóż oraz pędy maku. Po 3-4 krotnym nacięciu  podłużnym pędów maku zbiera się wyciekający z nich biały sok (mleczko). W ten oto sposób otrzymuje się Sok Makowy.

 

2) Suszenie Mleka Makowego

Wymagany jest Sok Makowy. Po wielokrotnym osuszaniu Soku Makowego i mechanicznym oddzielaniu go od niepożądanych substancji typu żywica otrzymuje się Opium Surowe w postaci kamyczków-kostek. W ten sposób otrzymujemy Opium surowe.

 

3) Proszkowanie Opium Surowego.

Wymagany jest nóż oraz Opium Surowe. Kostki suszu makowego są rozgniatane na drobne kawałki, a te z kolei są rozgniatane na proszek.

W ten oto sposób otrzymujemy Opium Sproszkowane.

 

4 a ) Kwas Octowy

Wymagany jest Etanol. Poprzez karbonylowanie etanolu otrzymujemy kwas octowy.

 

4 b ) Oczyszczanie Chemiczne 

Wymagane jest Opium Sproszkowane i kwas octowy. Poprzez oczyszczanie chemiczne za pomocą kwasu octowego otrzymujemy Opium które jest zanieczyszczone kwasem.

 

Teraz mamy do wyboru Morfinę lub Heroinę.

 

5 a ) Odparowanie kwasu octowego - Morfina

Wymagane jest Opium. Wybierając samo odparowanie kwasu octowego z opium, otrzymamy Morfinę która jest już narkotykiem gotowym do użytku.

 

5 b ) Odparowanie kwasu octowego - Heroina 

Wymagane jest Opium. Wybierając odparowanie kwasu octowego z opium i otrzymanie morfiny, od razu podejmujemy proces dłuższego gotowania morfiny dzięki czemu otrzymujemy Heroinę gotową do użytku. 

 

 

 

 

LSD

 

1) Uzyskiwanie pochodnej kwasu lizergowego.

Wymagane są przetrwalniki grzyba czerwonego, zwanego buławinką czerwoną. Dzięki reakcji kilku innych kwasów otrzymujemy pochodną kwasu lizergowego. W ten oto sposób otrzymujemy pochodną kwasu lizergowego.

 

2) Dalsza synteza Pochodnej Kwasu.

Wymagane są lampy fotograficzne i pochodna kwasu lizergowego. Za pomocą światła ultrafioletowego i braku słońca (warunki jak w ciemni), przeprowadzamy syntezę pochodnej kwasu. Poprzez syntezę otrzymujemy Pochodną 25.

 

3) Oczyszczanie.

Wymagana benzyna. Za pomocą benzyny oczyszczamy uzyskaną Pochodną 25, głównie z  amidów kwasowych. W ten oto sposób otrzymujemy zanieczyszczone LSD.

 

4) Odparowanie szkodliwych substancji.

Wymagane jest zanieczyszczone LSD. Poprzez podgrzewanie substancji w temperaturze wrzenia odparowujemy pozostałe szkodliwe substraty, otrzymując w ten sposób już gotowe LSD.

Edytowane przez Wilhelm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny serwer na scenie RolePlay, oczywiście z tych mniejszych i rozwijających się. Serdecznie zapraszam, ponieważ skrypt jest ulepszany co dzień! Na co raz lepszy oraz unikatowy, dlatego serwer moim zdaniem jest wart poświęcenia uwagi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co prawda rzeczy które zostały wprowadzone może zdawać się że jest nie wiele...

 

Ale ich przydatność jest spora jak i też czas ich stworzenia trochę trwał.


 
 
 
   Na wstępie chcieli byśmy was przeprosić za moją nie obecność, jeżeli ktoś jest w temacie to wie że miałem ostatnio sporo na
głowie i nie było mnie przez 2 miesiące na projekcie z powodu generalnego remontu domu, co przełożyło się na lekkie zaniedbanie.
 
 
 
  Do rzeczy. Zacznę od tych błahych zmian...

 • Wprowadzono wizualizację nie których posiadanych broni. Między innymi można spotkać M4, AK-47 czy też pistolety, pałki i noże. Które są przyczepione do naszej postaci na udzie (noga), pasie czy też przewieszone przez ramię.

 

 

WYAiWwm.jpg


 

 

 • Fotoradary (Suszarka) - Jak już pewnie nie którzy zauważyli PD dysponuje mobilnym fotoradarem, za którego pomocą mogą mierzyć prędkość jadącego pojazdu. Jak w prawdziwym życiu trzeba wycelować wcisnąć i rzez jasna trafić w pojazd laserem... Wynik wyświetla się policjantowi, a osobie mierzonej komunikat o kontroli. Dozwolona prędkość w terenie zabudowanym u nas to 60km/h.

 

 • Poprawiono system BW, tak by nie naliczał czasu na minus osobą które afczą.

 

 • Poprawiono  niektóre funkcje Administracyjne między innymi teleportowanie pojazdów, teraz nie trzeba nad nimi tak długo ślęczeć i nie trzeba tego tak łopatologicznie tłumaczyć graczowi. 

 

 • Dodano na forum listę ostatnio zbanowanych osób. Coś na wzór AMX bans, umożliwia to wgląd każdemu w osoby irytujące innych graczy jak i też sprawdzenie za co i na  ile się ma bana. Bo jak sami zauważyliście wiele osób płakało na forum i spamiło głupimi tematami, zamiast przeczytać w grze komunikat o posiadanej karze i jej czasie. 

 

 • Dodano lądowisko dla helikopterów wedle waszych postulatów nie opodal złomowiska wraz z dystrybutorami do tankowania. Dzięki czemu PD, FD i prywatne osoby  mają gdzie lądować i się tankować.

 

 


yxRFNpW.png


 
 
 
 
 

 

 

 

 

I na koniec wisienka zwieńczająca tort nad którą długo pracowaliśmy...

 

 


Co prawda system powstał dzięki  Mareczek! który zainspirował nas swoimi licznymi eventami i który z kolei jest dedykowany właśnie jemu, by miał lepiej i by wszyscy gracze z tego też korzystali. Dziękujemy za zaangażowanie i trwanie z nami.
 
 

 • System Dynamicznych Wyścigów 


   System ten pozwala nam w dowolnej chwili stworzyć jaką się nam tylko żywnie wymarzy trasę wyścigową składającą się od 10 do nawet 100 checkpointów. W systemie tym udział może brać od 2 do 8 uczestników którzy trasę mogą pokonać pieszo lub dowolnym samochodem. Wyświetlane są informacje w text drawie o aktualnych pozycjach zajętych przez graczy w zestawieniu generalnym która znajduje się po lewej stronie naszego ekranu. Dodatkowo trasa czyli checkpointy zapisują się po stworzeniu trasy i nie zostaną usunięte do momentu stworzenia nowej trasy. Lider może zapraszać uczestników, rozpoczynać wyścig jak i też kończyć go przed czasem. Dodatkowo system ten wykrywa falstart jeżeli ktoś opuści za wcześnie linię startu jak i też uniemożliwia przedwczesny start jeżeli kogoś nie ma na starcie. System ten może być wykorzystywany nie tylko do wyścigów ale i też do innych celów...  Maksymalnie może być aż 100 wyścigów w jednej chwili. Tak więc według nas może i nie które serwery mają już ten system ale jak już wielokrotnie powtarzaliśmy, my rozwijamy się samodzielnie i samoistnie od zera tak że na prawdę jest to dobry system i bardzo przydatny.
 
Policja będzie mieć więcej roboty, a kto wie może i pierwsi ściganci się pojawią u nas. Przypominamy że każdy wyścig nie uzgodniony z władzami miasta, Burmistrz lub PD, czy też Administracją jest wyścigiem nie legalnym!    
 
 Zawarte w nim komendy to /wyscig, /wyscig zapros, /trasa, /trasa koniec
 
  Życzymy wszystkim udanej zabawy i miłego oglądania Intra oraz w drugiej części filmu Gameplay`a.

 

 

 

Edytowane przez Wilhelm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×