Skocz do zawartości
skyvoo

C++ i wskaźniki

Rekomendowane odpowiedzi

http://marek.piasecki.staff.iiar.pwr.wroc.pl/dydaktyka/pp/laboratorium.html#CW_5 Mam takie zadania na ćwiczenia na studiach i nie mogę ogarnąć jak które kolwiek zrobić. 

Np. Napisz funkcję formatującą tekst poprzez usunięcie wszystkich początkowych i końcowych spacji z łańcucha zadanego jako parametr wejściowy tej funkcji.

Próbowałem zrobić to wskaźnikami i memmove bo tak powiedzial koles od laborek ale za cholere mi to nie wychodzi. Zawsze usuwa jedną spacje tylko z przodu. Ktoś coś pomoże ogarnać? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wskaźnik różnicy się od 'normalnej' zmiennej tym że jeżeli wrzucasz zmienną wskaźnikową do funkcji to możesz ją zmienić, tzn. funkcja nie działa na kopiach tylko na oryginalnej zmiennej. Jeżeli chodzi o usuwanie spacji to myślę że można to zrobić że sprawdzasz pojedynczy znak i jeżeli jest tam jakiś inny znak niż litera to go pomijasz, dodatkowo sprawdzasz czy następna komórka przechowuję literkę jeżeli tak to między nimi wstawiasz pojedynczą spację i lecisz dalej. Może też pomyśleć trochę bardziej i poszukać funkcji zwracających typ zmiennej i ewentualnie działać w taki sposób.  

Edytowane przez Frank

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem, mam napisać za Ciebie pracę? Do zmiennych 'stringowych' możesz odwoływać się jak po tablicy idąc po każdej komórce i zrobić to na tablicy. Chcesz użyć wskaźników? Zrób funkcję i wrzuć wskaźnik na tablicę, a następnie funkcji cały algorytm. Pomóc Ci może sizeof() do zwrócenia długości stringa i malloc.

~ Jeżeli znajdę czas to coś wrzucę. Zadanie jest przybliżone do 2g z Twoich list. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.