Skocz do zawartości
edds

Jakie wygodne buty do biegania zimą

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zabrałem sie za bieganie. Z uwagi na to,że temperatury są dość korzystne chciałbym kupic sobie jakies wygodne buty. Możecie doradzić w czym wygodnie by mi sie biegało zimą> 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam buty Nike Flyknit Lunar 3.
Wkładka jest cienka i elastyczna, doskonale dopasowuje się do kształtu stopy. Podeszwa doskonale amortyzuje stopy podczas biegania i obniża wagę całego buta.

Więcej informacji o tych butach możesz poczytać tutaj: RunnerClub KLIK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biegasz po asfalcie, czy terenie? W Dechatlonie mają fajną ofertę. Swoje buty kupiłem właśnie stamtąd, mają prawie rok, używane ok. 3 razy w tygodniu na średnim dystansie i jak do tej pory dobrze się trzymają, a nie była to szczególnie wysoka półka cenowa. Niestety z tego co sprawdzałem nie ma już ich w ofercie, ale możesz się rozejrzeć właśnie w tym sklepie, pewnie coś dla siebie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po kostce ( mamy obok domu wygodną ścieżkę rowerową i tam jest miejsce również do biegania). Niestety wymyślili,że kostka będzie odpowiednia :P Dziwie się trochę,że nie połozyli asfaltu ale widocznie jakaś firma produkująca kostkę musiała zarobić.

Zrobiłęm sobie z rana pewne rozpoznanie i zastanawiam się nad tymi:

http://supersklep.pl/i190003-buty-nike-sb-eric-koston-2-max-black-metallic-silver-white

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kostka spoko, byle była równa.

Jakoś mnie nie przekonują te buty. Gdzieś w Internetach wyczytałem, że są przeznaczone do chodzenia/"wygodnego biegania" i jeżdżenia na desce. Nie wyobrażam sobie takiego miksu, zwłaszcza tej ostatniej części. Wydaje mi się, że buty do jeżdżenia na desce powinny być elastyczne zwłaszcza przy pochylaniu na boki i nie powinny mieć zanadto grubej podeszwy, czyli kompletnie inaczej niż przy bieganiu. Ale tego nie wiem, nigdy nie jeździłem, może żyję stereotypami. Nie wiem też co oznacza to "wygodne bieganie". Jest w ogóle coś takiego?

Nie podoba mi się to "wejście na nogę" (nie wiem jak to fachowo nazwać ;x). Jest zdecydowanie zbyt niskie i wątpię, żeby dało odpowiednią sztywność. Może Twoje miasto lepiej inwestuje w nawierzchnię, ale mi zdarzało się wdepnąć w jakąś nierówność, np. przy łączeniu ścieżki rowerowej i chodnika, i w takich momentach ta "sztywność" przy kostce jest cholernie ważna. Nie podoba mi się również nosek. Jest zbyt płaski i widzę, że brak tam wzmocnienia. Jakoś nie wyglądają mi na buty, które długo wytrzymają regularny trening nawet popularnej treningowej "piątce" i chociaż Nike jako firmę bardzo lubię, nie kupił bym tych butów do biegania zwłaszcza za taką cenę. Wyglądają jak zwykłe halówki...

Oczywiście decyzja należy do Ciebie, ale jeśli mógłbym Ci na koniec coś doradzić, to butów do biegania nie kupuj w internecie. Lepiej iść do sklepu, przymierzyć, sprawdzić ich sztywność, amortyzacje, wagę i dopasowanie "na żywo" i w ten sposób coś dla siebie wybrać. Inaczej niż w przypadku zwykłych butów, te muszą dobrze leżeć od razu i się nie rozejdą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.