Skocz do zawartości
reviser.

[ROZWIĄZANY]Obiekty w wybieralce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z obiektami w wybieralce.
A więc zrobiłem sobie obiekty, wybieralke wszystko ładnie działa ale teraz chciałbym usunąć obiekty gdy gracz się zespawnuje.
Jak mam to zrobić? stworzyć tablicę przykładowo new obiekty [max_players]; a później do obiektów dopisać na początku obiekty[playerid] = .... ?
I co później ? (Obiekty dodałem do ongamemodein)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, to akurat wiem.
Ale mogę wykonać np to tak, że zrobię sobie np. createobject stock a w nim obiekty, potem w ongamemodein wkleje createobject(); a jeżeli będę chciał usunąć obiekty to zrobię taki sam stock tylko ze zamiast createobject dam destroyobject i taki sam stock tylko ze zmienie na np deleteobject i wkleje np do onplayer spawn, zadziała jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinno, jeśli można postawić i usunąć obiekt dla pojedynczego gracza.

Może lepiej zrobić je w innych światach niż domyślny i przypisywać graczom z wybieralki VW o wartości id.

Edytowane przez Skrypter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra powiedzmy, że mam inny pomysł. Zostawię sobie te obiekty na sylwester. Teraz mam problem ponieważ mam w obiektach szybę i widać ją tylko ze środka, jeżeli patrzymy z zewnątrz to w ogóle ich nie widać.
Tam była taka opcja, że widać obiekty dwu stron i zaznaczyłem "true" niestety na serwerze widać tylko ze środka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

#define ILOSC_OBIEKTOW 1

new pObjectWyb[MAX_PLAYERS][ILOSC_OBIEKTOW];

#define DestroyObjectWyb(%0); if(GetPVarInt(%0, "PokazaloObiekty")) { for(new i; i != ILOSC_OBIEKTOW; i++) DestroyPlayerObject(%0, pObjectWyb[%0][i]), SetPVarInt(%0, "PokazaloObiekty", 0);}

OnPlayerRequestClass 

if(!GetPVarInt(playerid, "PokazaloObiekty")) 
{
 pObjectWyb[playerid][0] = CreatePlayerObject(playerid, modelid, Float:X, Float:Y, Float:Z, Float:rX, Float:rY, Float:rZ);

pObjectWyb[playerid][1] = CreatePlayerObject(playerid, modelid, Float:X, Float:Y, Float:Z, Float:rX, Float:rY, Float:rZ);

SetPVarInt(playerid, "PokazaloObiekty", 1);

}

OnPlayerDisconnect oraz OnPlayerRequestSpawn : 

DestroyObjectWyb(playerid);

Cała filozofia, bajo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.