Skocz do zawartości
tomaz0405

Jaka maszyna oraz hosting pod RP?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pewien dylemat, ponieważ niedługo planuje startować z reklamą mojego projektu i szukam dobrej lecz też niedrogiej maszyny, która bez problemu pociągnie:

- rozbudowany skrypt MySQL oraz ( +/- 250 graczy on-line );

- forum MyBB oraz autorskie panele;

Chodzi mi głównie o to, żeby nie było problemów z "lagami". Macie propozycje jaki VPS zakupić? Nie chce też wydać majątku, pozdrawiam i wesołych świąt. :)

PS: Możecie podawać konkretne firmy oraz nazwę danej maszyny.

Edytowane przez tomaz0405

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz liczyć na podejście do klienta na poziomie - pomoc techniczna, zachowanie godne supportera oraz odpowiedź w rozsądnym czasie to nie patrz na propozycje kolegi wyżej. Jak masz w to wyrąbane i chcesz mieć mało stabilny serwer VPS to jak najbardziej powyższa oferta jest trafna i własnie dla Ciebie. Nie wiem po co mu 8gb ramu i 2v 2.4 O.o Kolego, mierz w pełną wirtualizacje oraz pomoc techniczną na poziomie. Polecam biznes-host.pl - dosyć tanio, maszyna za 47 zł w zupełności wystarczy na twoje potrzeby - ale pamiętaj o pełnej wirtualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że nie. Mintshost wykupuje od nich usługi z tego co się orientuje. Sam przeniosłem się z mintshost na którym byłem 2 dni do nich. Mintshost to porażka, ovh podobnie do mintshosta jeśli chodzi o VPS.

Edytowane przez grzegorz00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, tomaz0405 napisał:

Czyli mówicie że nie celować w super wielkie parametry i taka maszynka ogarnie te forum, panele i skrypt - tak?

Wszystko zależy od optymalności, ale w zupełności powinna wystarczyć Ci ta co wysłałem. Dodatkowo na ovh serwery masz za granicą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, silipek1 napisał:

Ja osobiście nie kupowałbym żadnych VPS tylko 2 dedyki, proserwer.pl + servhost.pl i po sprawie, taniej, wygodniej i o wiele lepiej.

Po co mu 2 dedyki jak będzie miał servhost i proserwer.pl ? I kto w ogóle używa servhosta? O.o Dobra uznajmy, że chce mojadomena.pl ustawić jako IP serwera, jak to ma zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, grzegorz00 napisał:

Po co mu 2 dedyki jak będzie miał servhost i proserwer.pl ? I kto w ogóle używa servhosta? O.o Dobra uznajmy, że chce mojadomena.pl ustawić jako IP serwera, jak to ma zrobić?

Nie widzę sensu podpinania domeny tak czy tak będę musiał wejść na forum czy tam gdzies i skopiować adres tej domeny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, silipek1 napisał:

Nie widzę sensu podpinania domeny tak czy tak będę musiał wejść na forum czy tam gdzies i skopiować adres tej domeny.

Wygodna sprawa, na forum nie będziesz musiał wchodzić, wystarczy, że zapmaiętasz domenę, która jest wiele prostsza do zapamietania niż IP. Poza tym, ty możesz nie widzieć, ale autor może chciałby z takiej opcji skorzystać. Ale mniejsza, wytłumacz mi po co mu 2 dedyki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, silipek1 napisał:

Co prawda minecraft ale sytuacja podobna jak w sampie ;)

Ale po co mu wtedy taka domena, skoro forum pod nią nie będzie mógł podpiąć. Zresztą nie ustawi raczej tak, bo chyba port mu tego nie umożliwi, który servhost losuje z wolnych ;)

@Edit  

Zresztą mniejsza już z tą domeną, to sprawa autora, nie nasza. Ale dalej mnie ciekawi PO CO MU DWA DEDYKI?!

@Edit2  

Dobra, załóżmy ten servhost - kolega chce zrobić serwer dla 100 graczy, na servhoście 100 slotów kosztuje 50zł - nie mówiąc tutaj o jakiś zapasowych, podczas gdy na VPS, możesz ich ustawić 500 - czy inną dowolną liczbę, co prawda może dany VPS tyle nie uciągnie, ale można śmiało ustawić aby był zapas 150 slotów - za co na servhoście musimy zapłacić 75zł. Do tego mamy narzucony z góry port, który na VPS'ie możesz ustawić jako domyślny czyli 7777 do tego dolicz proserwer.pl minumum 6zł. Co daje nam łączną sumę 81 zł za 150 slotów i forum. Teraz co w tej sumie dostanie za VPS? 4gb ramu, 2x3.4 ghz (według mnie śmiało, na taki VPS można wpuścić 200-250 graczy, bez najmniejszych obciążeń - oczywiście, jesli skrypt jest dobrze zoptymalizowany + postawić serwer głosowy + forum). Oczywiście już tu nie wspominam o domyślnym porcie, możliwości podpięcia domeny pod serwer, stworzeniu nieograniczonej ilości baz danych, stworzeniu serwera testowego np. do testowania skryptów (2 sloty chociażby). Za tą samą cenę, a nawet na VPS 5 zł taniej dostaniemy 2x więcej niż oferuje Nam twoja propozycja, oczywiście wybór jest autora, to tylko moja kalkulacja. 

PS I do dyspozycji mamy 10GB, a na proserwer z tego co widzę w cenie 6zł mamy aż całe 500mb, ograniczenie do 2 baz danych, 2 kont fpt i 2 kont e-mail.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, grzegorz00 napisał:

Jak chcesz liczyć na podejście do klienta na poziomie - pomoc techniczna, zachowanie godne supportera oraz odpowiedź w rozsądnym czasie to nie patrz na propozycje kolegi wyżej. Jak masz w to wyrąbane i chcesz mieć mało stabilny serwer VPS to jak najbardziej powyższa oferta jest trafna i własnie dla Ciebie. Nie wiem po co mu 8gb ramu i 2v 2.4 O.o Kolego, mierz w pełną wirtualizacje oraz pomoc techniczną na poziomie. Polecam biznes-host.pl - dosyć tanio, maszyna za 47 zł w zupełności wystarczy na twoje potrzeby - ale pamiętaj o pełnej wirtualizacji.

Co to za bzdury. OVH należy do najbardziej profesjonalnych i docenianych serwisów jakie w ogóle występują zwłaszcza że to jedna z największych firm hostingowych na świecie. Po za tym mają parę ciekawych dodatkowych pakietów chociażby ten DDOS. Nie miałem, aczkolwiek mój brat korzystał parokrotnie i nie było żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Frank napisał:

Co to za bzdury. OVH należy do najbardziej profesjonalnych i docenianych serwisów jakie w ogóle występują zwłaszcza że to jedna z największych firm hostingowych na świecie. Po za tym mają parę ciekawych dodatkowych pakietów chociażby ten DDOS. Nie miałem, aczkolwiek mój brat korzystał parokrotnie i nie było żadnych problemów.

W tej jednej z największych firm na świecie czekałem całe 5 dni na aktywacje mojego produktu. Może firma jest duża, ale spróbuj napisać do Administracji jeśli błąd jest z ich winy - samo restartujący się serwer (na moim przykładzie), po 3 zgłoszeniach i 3 tygodniach oczekiwania zwątpiłem, minęło już około 2 miesiące i na żadne z nich nie otrzymałem odpowiedzi. Sama Administracja bywa arogancka w stosunku. Więc dobre podejście do klienta w tej firmie nie istnieje. Więc wiem co mówię - wyrażam swoją opinię na własnych doświadczeniach. Kupując serwer dedykowany jak najbardziej, wtedy można mówić tutaj o dobrej Administracji, lecz nie przy serwerach VPS - najtańszy serwer dedykowany jest za 250zł, więc tutaj podejście do klienta będzie inne, niż do tego który ma VPS za 40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie szanujmy się... Jeśli admini hostingu nie chcą udzielić pomocy, nie pojawia się ona, to taka usługa jest pozbawiona wartości. W wielu firmach klient otrzymuje odp. w ciągu minuty i o nic nie musi się prosić!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie nie polecam czegoś takiego jak VPS, podawane parametry nie są realne bo wystarczy, że jeden kontener na serwerze będzie miał krytyczne obciążenie i ty, będąc bogu winny będziesz miał nagle lagi bez powodu. Sugeruję tak jak wspomniane wyżej tani serwer dedykowany za 250-300zł w polskiej lokalizacji. Fakt wymaga to większej wiedzy (dostajesz maszynę z systemem gołym system operacyjnym i nic więcej) i musisz wszystko prawidłowo skonfigurować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, moja historia z dedykami i vps'ami jest dość długa. VPSy mialem na tylu hostingach ze szok. (minsthost, bieznes host, ovh, microvps, hosteam i na innych ktorych nie pamietam). I na każdym miałem jakiś problem - głównie słabe łącze lagi, ddos. Nie-zawiodłem się jedynie na jednym hostingu i mam tam VPS juz chyba od roku - hosteam.pl. 

Świetna pomoc techniczna chodz mialem okazje pisac tam tylko raz - brak awarii. Oferują łącze gwarantowane 10mb a standardowo 100mb - ja nie widzialem tam nigdy ponizej 200mb (ani raz nie dotknął mnie atak DDoS). Pakiet za 30zl bez problemu radzi sobie z baza danych forum, serwera. Z samym serwerem SA:MP, TS3, panelami zarządzania serwerami testowymi itp. Średnio serwer sa:mpa pobiera 5% procesora (od kilku dni mam wlaczony skrypt debugujący który co 5 sekund zapisuje do pliku dane kazdego gracza i jest wieksze zużycie) http://i.imgur.com/EuknRrP.png

https://hosteam.pl/vps/openvz/ - pakiet wide mysle ze bedzie miodzio. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dedyk czasem wymaga większej wiedzy od VPSa:
1) reinstalacja całego dedyka to więcej zachodu niż reinstalacja VPSa
2) często musisz umieć analizować dzienniki systemowe w celu wykrycia, że np. pada Ci któryś z dysków twardych - w przypadku VPSa masz przydzieloną przestrzeń wirtualną a maszynę fizycznie monitoruje hosting
3) czasem VPS dostajesz z preinstalowanym oprogramowaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O 3.01.2016o12:27, Beata_Szydlo_2015 napisał:

Witam, moja historia z dedykami i vps'ami jest dość długa. VPSy mialem na tylu hostingach ze szok. (minsthost, bieznes host, ovh, microvps, hosteam i na innych ktorych nie pamietam). I na każdym miałem jakiś problem - głównie słabe łącze lagi, ddos. Nie-zawiodłem się jedynie na jednym hostingu i mam tam VPS juz chyba od roku - hosteam.pl. 

Świetna pomoc techniczna chodz mialem okazje pisac tam tylko raz - brak awarii. Oferują łącze gwarantowane 10mb a standardowo 100mb - ja nie widzialem tam nigdy ponizej 200mb (ani raz nie dotknął mnie atak DDoS). Pakiet za 30zl bez problemu radzi sobie z baza danych forum, serwera. Z samym serwerem SA:MP, TS3, panelami zarządzania serwerami testowymi itp. Średnio serwer sa:mpa pobiera 5% procesora (od kilku dni mam wlaczony skrypt debugujący który co 5 sekund zapisuje do pliku dane kazdego gracza i jest wieksze zużycie) http://i.imgur.com/EuknRrP.png

https://hosteam.pl/vps/openvz/ - pakiet wide mysle ze bedzie miodzio. 

Pracujesz tam czy co? :O

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.