Skocz do zawartości
dawid4157

Nie działające porty USB w lsptopie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim w tym nowym roku :)

Ostatnio nagle przestały mi działać wwzystkie (3 porty USB, w tym jeden 3.0). Te 2 po lewej nie reagują w ogóle, natomiast ten jedrn z prawej tak na dwa razy. Gdy podłączę myszkę to świeci się jej laser lecz ona sama nie działa.

Dodatkowo co jakiś czas zwiesza mi się klawiatura(co jakieś 5 minut). Pomaga przejście w stan uśpienia i ponowny powrót.

W menedżerze urządzeń gdy podłączę coś do portu, np. pendrive to nic nie wykrywa. W BIOSie USB są włączone, w ustawieniach Win10, tak samo. Czy to możliwe, że zjarały mi się porty, i to wszystkie 3 na raz? 

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł na naprawę tego?

Laptop jest co prawda na gwarancji(MediaMarkt) ale zanim to naprawią to minie trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe, że Ci się zepsuły?
Ja pamiętam, że jak byłem kiedyś dać komputer do naprawy, do koleś znalazł jeszcze coś z portami USB i powiedział, że robiło zwarcie i odłączył.
Sprawdzałeś, czy masz odpowiednio kable podpięte? Może masz spalony port usb albo coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, avenger. napisał:

Możliwe, że Ci się zepsuły?
Ja pamiętam, że jak byłem kiedyś dać komputer do naprawy, do koleś znalazł jeszcze coś z portami USB i powiedział, że robiło zwarcie i odłączył.
Sprawdzałeś, czy masz odpowiednio kable podpięte? Może masz spalony port usb albo coś w tym stylu.

Ma laptopa na gwarancji. Więc nie będzie go rozkręcał.

Jak możesz to oddaj na gwarancję. Może jakiś kontroler czy coś w tym stylu się spalił. Bo tak jak napisałeś masz go na gwarancji, więc nie ma co szukać. Bo i tak go nie rozkręcisz. Mozesz jedynie przeinstalować system na nowo + domyślne ustawienia BIOSu. 30 min zabawy. A będziesz wiedział czy to wina hardware czy software.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Laptop jest co prawda na gwarancji(MediaMarkt) ale zanim to naprawią to minie trochę czasu.

Więc skoro nie chce Ci się czekać to rozbierz go sam, popraw sobie luty - jednocześnie tracąc przy tym gwarancje, nie mając pewności czy zadziała...   Masz nowy sprzęt na gwarancji, więc dla mnie logiczne jest oddanie go do serwisu. Laptopa masz maksymalnie dwa lata, więc obstawiam ze masz jakiś zastępczy sprzęt... oddaj do serwisu i niech sie martwią - to ich problem. Nie kombinuj sam bo poleci Ci gwarancja, i będziesz klął. Od czegoś ta gwarancja jest, prawda? Ciemny naród...

Edytowane przez HackMe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj napięcie podłączyć z ładowarki od telefonu co daje 5V na zasilanie do urządzenia, a dwa środkowe piny na wymianę danych do USB, jeśli zadziała to kontroler ci się uszkodził i nie daje napięcia, i na gwarancje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.