Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Walk Inc (c) 2016

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Chciałbym przedstawić dopiero co napisany przeze mnie skromny include, który pozwoli wam na łatwą kontrolę nad graczem pod kątem uniemożliwiania mu biegania. Include tworzyłem z myślą o serwerach Role Play, na których gracze wielokrotnie w zamkniętych budynkach lub miejscach do tego nie przeznaczonych, biegają i skaczą gdzie tylko się da, psując innym charakter rozrywki na takich serwerach. Dzięki mojemu Include będziecie w stanie za pomocą jednej funkcji uruchomić graczowi tryb, w którym będzie mógł poruszać się wyłącznie chodem, a przy okazji nie będzie w stanie atakować innych graczy.

Funkcje

Funkcje są zaledwie dwie, lecz spełniają swoje zadanie.

• TogglePlayerWalking
    • Działanie:
      Włącza lub wyłącza tryb chodzenia graczowi.
    • Argumenty/Parametry:
      playerid - ID gracza, któremu będziemy zmieniali tryb,
      toggle - W zależności od tego, czy chcemy włączyć czy wyłączyć tryb chodzenia, należy wpisać true (1) lub false (0)
  • IsPlayerWalking
    • Działanie:
      Jest to funkcja sprawdzająca aktualny stan gracza pod względem działania jego trybu chodzenia.
    • Argumenty/Parametry:
      playerid - ID gracza, którego stan chcemy sprawdzić
    • Zwracana wartość:
      0 - jeżeli gracz nie znajduje się w trybie chodzenia,
      1 - jeżeli gracz ma włączoną funkcję chodzenia, ale się nie porusza,
      2 - jeżeli gracz ma włączoną funkcję chodzenia i się poruszył,
      3 - jeżeli gracz ma włączoną funkcję chodzenia, ale jest w pojeździe i działanie tej funkcji jest zawieszone,
      4 - jeżeli gracz ma włączoną funkcję chodzenia, ale zmierza do pojazdu i chwilowo jest ona zawieszona

Poprzednia wersja

Jeżeli jest tutaj jakiś starszy użytkownik forum, to pewnie przypomina sobie, że kiedyś coś takiego pojawiło się na forum. Zdecydowanie ten użytkownik ma rację, byłem kiedyś zarejestrowany na forum Pawno.pl, jeszcze przed zmianą silnika forum i wówczas wypuściłem Include o nazwie walking.inc, które niestety na dzień dzisiejszy jest bardzo zbugowane, a jako że wróciłem do programowania to postanowiłem odświeżyć nieco tamtą wersję i przyprawić ją o nowocześniejsze rozwiązania, zwłaszcza, że ten Include bardzo przyda mi się w projekcie, nad którym pracuję.

Download

I najważniejsze: link do pobrania Include, a także link do wersji na pastebin dla tych, którzy chcą tylko zerknąć w kod.
Pobieranie: https://mega.nz/#!8RFgyRqB Hasło:  !005Lmr9h_coLDdImNAh5wD2Nd62NBjkeczm10xBDKnU
Pastebin: http://pastebin.com/ZJ5TJj9V

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania i pobierania!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.