Skocz do zawartości
Dejv

Przegrzewanie się laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Prosiłbym o jakieś rady, na każdym windows to samo, nawet na windows xp.

Posiadam windows 10 i temperatura z samą przeglądarką, gg wynosi nawet do 100 stopni, jak jest 99 stopni to laptop juz zacina się.

Tak to jest laptop. Proszę o jakiś porady co do chłodzenia go, odkręcić go nie mogę bo śrubka się zjechała, w serwisie tak stwierdzili i mi nie wymienili pasty.

Chyba że jest jakiś sposób na tą śrubkę. Procesor od 80 stopni wtedy skacze od 50-100 procent użycia.

5RRCBIf.png

Taka temperatura jest na pulpicie, już nawet nie wspominam o grach, wtedy komputer się wyłącza automatycznie.

Bardzo proszę o jakieś rady. 

Edytowane przez Dejv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyjście zawsze jakieś jest. Najlepiej pod wysokie ciśnienie go. A co do śrubki. Zależnie jak jest zjechana. Możesz posłużyć coś gumowego lub ostrożnie przepiłować na płaski śrubokręt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śrubka nie powinna okazać się dla serwisu problemem, spróbuj wykręcić górne elementy laptopa tak by dostać się do procesora. W moim wypadku wystarczy listwa pod matrycą i klawiatura, może i u ciebie się tak uda i nie będzie konieczności rozebrania wszystkiego. Nie mniej nawet po wymianie pasty problemy mogą nie ustąpić. Zdarzało mi się skręcać laptopy i bez pasty i działały bez problemu na czas jej nałożenia, podczas gdy instalowany był system i inne aplikacje po zainstalowaniu systemu jak i przeglądarka dość mocno. Oczywiście opcje na najwyższą wydajność również były ustawione, radze pokombinować z tym, no nuć może się uda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W większości starych laptopów do procesora dostajesz się bez odkręcania matrycy i klawiatury, a właśnie odkręcając spód (zgaduję, po procesorze i problemie, że najnowszy on nie jest)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, bocian941 napisał:

W większości starych laptopów do procesora dostajesz się bez odkręcania matrycy i klawiatury, a właśnie odkręcając spód (zgaduję, po procesorze i problemie, że najnowszy on nie jest)

W nowych laptopach również nie ma potrzeby wykręcania matrycy, praktycznie zdejmuje się ją ostatnią. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki wszystkim, rozkręciłem go dziś i wyczyściłem wszystko, jak na razie nawet wentylator chodzi cicho i jest temperatura 70-80 procent. W poniedziałek kupie pastę, 70-80 procent jest bez tej pasty ;P 

Temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki serwis, o którym kolega wspomniał to istny śmiech na salii. Co to za problem odkręcić zjechaną śrubkę... Jeśli chcesz załatwić problem tymczasowo, to spróbuj wpsiukać sporą ilość sprężonego powietrza od wylotu. Pamiętaj, aby laptop był wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, DeBB napisał:

Taki serwis, o którym kolega wspomniał to istny śmiech na salii. Co to za problem odkręcić zjechaną śrubkę... Jeśli chcesz załatwić problem tymczasowo, to spróbuj wpsiukać sporą ilość sprężonego powietrza od wylotu. Pamiętaj, aby laptop był wyłączony.

Odkop 3+ miesięcy ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.