Skocz do zawartości
RebelianT

Polish Truck Drivers

Rekomendowane odpowiedzi

05RWlXm.png 

Witaj! Interesują Ciebie serwery TRUCK na platformie SA:MP? Szukasz dobrego, z miłą atmosferą serwera? Dobrze trafiłeś! Polish Truck Drivers, w skrócie PTD zapewni Ci wszystko, czegokolwiek Twa dusza zapragnie! :)

dxnXZch.png

Nasz GameMode jest pisany od 2 lat z przerwami. Tak podaje jego twórca - Steven_Adams. Tutaj cytujemy tekst z naszego forum ptdrp.xaa.pl:

- Rejestracja, Spawn, Wybierałka

Zatem, przy wejściu na serwer jak wiadomo pojawia się okienko rejestracji/logowania. Jednak, aby nie było tak niezależnie, dodaliśmy kilka przyjemnych dla oka textdraw'ów z najważniejszymi informacjami [Niżej screen]. Co do wybierałki i spawnu. Po prostu - wybierałki nie ma, od razu spawnujemy się w bogato wyposażonej w obiekty bazie truckerskiej, która również na dobry początek posiada mały dok załadunkowy. Po przeciwnej stronie ulicy można dostrzec kilka domków, które będą oczywiście do kupienia.

- Frakcje, Firmy, Panele

No to tak. Skoro nie ma wybierałki to skąd wziąć np. skin SAPD ? Ze względu na to iż chcieliśmy przystosować serwer chociaż w miarę do RP, gdy Lider danej organizacji akceptuje nasze podanie i doda nas do swojej organizacji, nasza postać nie teleportuje się gdzieś do bazy, czy też nie pojawia się wybór skinu. Sami musimy przetransportować się do owej bazy i tam czeka na nas jakieś wyróżnione miejsce, w którym możemy rozpocząć pracę w danej frakcji, wpisując komendę /pracuj. Od tego momentu mamy już frakcyjny skin i normalnie możemy zarabiać pieniądze. Gdy już będziemy chcieli zejść ze służby, musimy powrócić do miejsca w, którym ponownie wpisujemy /pracuj. Wtedy z powrotem przydziela nam skin Cywila. Dlaczego mówię tak tylko o frakcjach ? Ponieważ firmy są uniwersalne, czyli nie musimy być na służbie żeby zarobić pieniądze. Oczywiście nad pracą członków danej firmy jak i frakcji czuwa jej lider, o którym napiszę w kolejnym punkcie. Panele - każda organizacja jest wyposażona w panel lidera. Myślę, że łatwo można się domyślić, że ma do niego dostęp tylko lider [jak i jego zastępca]. Może on sprawdzać stan konta bankowego swojej organizacji, zwalniać / zatrudniać pracowników, dawać im wypłaty i sprawdzać przepracowany czas.

- Liderzy i Administracja

Liderzy - To po prostu szefowie organizacji, którzy oczywiście złożyli pozytywne podanie. Po akceptowaniu owego podania, lider ten wybiera swojego zastępce. Administracja nie ma żadnego wpływu na to kogo wybierze nowy dyrektor. I tutaj dopowiem jedną ważną rzecz. Liderzy nie mają stałej rangi ! Nie chcemy, aby każdą organizację prowadził jeden gracz przez Bóg wie ile. Każdy ma prawo złożyć podanie na lidera jakieś frakcji/firmy, która posiada już swojego lidera, jednak musi podać istotny powód przekazania jemu rangi. Wtedy może także wybrać nowego zastępce, lub zostawić obecnego. Administracja zaś, składa się z 5 poszczególnych rang. 1 - Moderator, 2 - Junior Admin, 3 - Admin, 4 - Vice Head@ i 5 - Head Admin. 1,2 i 3 dostępne są dla każdego gracza, który oczywiście napisze podanko. Rekrutacja odbywa się tylko na 1 poziomie i aby zyskać potem Juniora Admina, a na końcu Admina gracz musi sobie zasłużyć, a my go awansujemy :D. Vice Head Admina dobierzemy w określonym czasie, lub pozostawimy tą rangę na pewien okres bez właściciela.

- Stacje, Drivebar'y, Zmęczenie, Tachograf

Na serwerze istnieją liczne stacje benzynowe, oraz drivebary z jedzeniem. Rozmieszczone są one po całej mapie San Andreas. Na stacjach jak pewnie wiadomo można zatankować swój wóz, kupić punkty ViaToll itp. Drivebary służą do uzupełniania energii, i kupowania żywności jak i napojów. Jednakże w panelach owych miejsc znajdują się także 2 dodatkowe funkcje, które nie dotyczą zwykłego kierowcy, czy frakcji/firmy innej jak Xoomer Petrol i Burger Shot. Są to funkcje przeznaczone tylko dla tych 2 tych firm i służą one do 'napełniania' stacji paliwem, a drivebarów jedzeniem, oraz do naprawy zbiorników. Pod zegarem można będzie dostrzec kilka [na początku] zielonych kresek. Jest to zmęczenie, które rośnie nam, gdy kierujemy pojazdem itp. Uzupełniać je możemy np. spożywając coś w drivebarze. Gdy wsiądziemy do ciężarówki, pod 'licznikiem' ukaże się nam jakiś czasomierz. Jednak nie jest to jakiś czasomierz tylko tachograf, czyli inaczej dopuszczalny czas jazdy. Wynosi on 40 minut za kierownicą bez żadnej przerwy. Gdy ten czas zostanie przekroczony, zmęczenie zacznie szybciej spadać, a policja może wystawić wysoką karę mandatową. Czas jazdy można wyzerować, zatrzymując się i wpisując komendę /pauza.


lCfws4R.png

System załadunków - Tak jak każdy serwer TRUCK je posiada :)

System prywatnych posesji - Polega on na kupnie własnego, prywatnego domku, w którym możesz mieszkać!

System fotoradarów - Największa udręka kierowców. Posypią się mandaty... :D

System prywatnych pojazdów - Możesz zakupić swój własny pojazd i zwiedzać nim całe San Andreas!

Oczywiście nie są to wszystkie systemy, resztę z nich znajdziesz na naszym serwerze! :)

n0SCw2E.png

A więc tak... Nasze forum tworzył RebelianT. Styl jest również przetłumaczony przez niego. Postara on się, aby styl był dla Was jak najbardziej przejrzystszy!

tiub2al.png

San Andreas Police Departament - Dba o bezpieczeństwo na drogach.

San Andreas Medical Center - Dba o Twoje zdrowie!

Road Assistance - Tuninguje pojazdy oraz dba o porządek na drogach.

YKa7cuL.png

Xoomer Petrol - Dowozi paliwo na stacje.

Burger Shot - Dostarcza jedzenie.

SWIFT Trans - Jest to zwykła firma transportowa

ILzxeUI.png

Każdy z H@ na naszym serwerem ma przydzielone zadanie.
Steven_Adams - zarządza serwerem
RebelianT - zarządza forum

Nasze forum: ptdrp.xaa.pl

Serwer systartuje prawdopodobnie dzisiaj o 19 lub jutro, o tej samej godzinie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×