Skocz do zawartości
BaLL

Internet Relay Chat (IRC)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zacząłem się bawić pluginem IRC do sampa, ale mam problemy ze znajomością samego IRC. Otóż zarejestrowałem sobie kanał i na początek mam dwa pytania:

1. Ustawiłem, że do kanału można dołączyć tylko po zaproszeniu (invite only) - jak dać sobie/komuś 'zaproszenie permanentne'? Bo jak wychodzę z kanału, to pomimo faktu, iż zarejestrowałem kanał i posiadam uprawnienia OP, to muszę mieć to zaproszenie, a nie wiem co zrobię, jak nikogo nie będzie na kanale oprócz ChanServ'a. Zaprosiłem siebie z drugiego konta i wszedłem na kanał, ale jak wyszedłem, to znowu musiałem dostać zaproszenie.

2. Zaprosiłem na kanał bota stworzonego przez plugin IRC do sampa, ale ChanServ natychmiast mi go wyrzuca z kanału z wiadomością "ChanServ has kicked SAMP_BOT from #c_channel1 (You are not authorized to be on this channel)".

//EDIT: teraz jeszcze się okazało, że zostałem całkowicie zbanowany.

Ogólnie mam problemy z konfiguracją kanału, jak go zrobić na hasło, jak ustawić uprawnienia op/hop. Miło byłoby, jakby ktoś wytłumaczyłby chociaż wyżej opisane problemy.

//EDIT: właśnie widzę "forum o programowaniu", szkoda gadać, wszyscy tacy niedouczeni.

Edytowane przez BaLL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.