Skocz do zawartości
Heniek

[Zapowiedź] Active Project

Rekomendowane odpowiedzi

logo.png

Z pewnością trafiłeś do tego tematu z bardzo prostego powodu. Szukasz nowego miejsca rozgrywki, w którym spędzisz mnóstwo czasu na prawdziwej grze Role Play; możesz też być zagorzałym użytkownikiem forum przeglądającym wszystkie posty lub moderatorem, który po prostu musi coś robić. Przejdźmy jednak do sedna. Pomysł o powołaniu do życia Active Project zrodził się już dobrych kilka lat temu w głowie założyciela. Na forum znajomych pojawił się dwa lata temu i w tajemnicy przez cały ten czas był dopieszczany. Powstało wiele pomysłów i planów - niektóre może wzięte z kosmosu, ale nie ma rzeczy niemożliwych (a już na pewno na platformie MTA). Jednym słowem - kreował się w pewną całość w wyobraźni twórców, aż do dnia dzisiejszego.
 

iBcuVNA.png


Kim albo czym jesteśmy? Wyobraź sobie, że wcielasz się w swoją postać, niczym w maszynie wirtualnej rzeczywistości - możesz ją wykreować na każdy możliwy sposób - czarny charakter będący głową jakiejś grupy mafijnej, biznesmen opływający banknotami, a może po prostu szary strażak? Wybór należy do Ciebie! Jedyne co Cię ogranicza to wyobraźnia! Jesteśmy mutacją tak bardzo skomplikowaną, że tworzymy coś, czego jeszcze nie było! Wymagający realizm w kreowaniu wirtualnego świata i postaci w połączeniu ze świetną zabawą i rozrywką - do tego dążymy. Dzięki wielu innowacyjnym pomysłom i koncepcjom nasz cel jest coraz bliżej…

 

5qL258X.png

 

Cały gamemod (wszystkie skrypty) jest pisany od zera (File -> New -> Save as), przez co nasz projekt potrzebuje czasu i ludzi. Nie upublicznialiśmy go wcześniej z jednego powodu - po co robić coś, co zniknie po miesiącu, rozbudzać nadzieje użytkowników i ładować w to gotówkę? Obecnie posiadamy już kilkanaście tysięcy linijek kodu, który cały czas urozmaicamy. Przeszliśmy beta testy i aktualny stan skryptu pozwala na swobodną rozgrywkę Role Play. Chcemy wystartować jak najszybciej i wprowadzać resztę naszych innowacyjnych pomysłów, których mamy długą listę, z kolejnymi już update’ami. Zależy nam też na zwiększeniu zainteresowania naszym projektem ze strony szerokiej społeczności MTA, bo przecież robimy to dla Was. Nasz skrypt posiada trzy cechy: optymalność, prostotę oraz innowację. Zależy nam, aby stworzyć prawdziwego Role Play'a z czymś, czego jeszcze nie było; ze stu procentową grywalnością, dającą wiele zabawy, a mało wysiłku przy poznawaniu skryptu. Wychodzimy też z zasady, że prezentujemy tylko gotowe elementy, a nie piękne plany w postaci grafiki.

 

9nOtcIx.png


Jeżeli już mówimy o gotowych elementach warto zwrócić uwagę przede wszystkim na sposób interakcji ze światem, który jest banalny. Wystarczyć jeden klawisz - LALT, aby otworzyć menu zarządzania pojazdem, dostać się do listy animacji lub podać dłoń innemu graczowi - system ten został przez nas ochrzczony mianem “Hold and Select” i jak na razie spisuje się świetnie. Zakupy w sklepie będziecie mogli urozmaicać przez konwersacje z bot’em. Aktualnie powita on Was na wejściu lub poprosi, abyście chwilę poczekali, jeżeli będzie zajęty. Po podaniu przez Was listy zakupów obliczy cenę i wystawi rachunek. Panel frakcji/organizacji posiada prostą budowę i zawiera wszystkie niezbędne funkcje do zarządzania. Dość ciekawą opcją jest brak konieczności wykonywania tzw. relog’a po zmianie uprawnień pracownika. Naprawy w warsztacie będą trudniejsze do zrealizowania, gdyż każda część do danego auta będzie musiała zostać wcześniej zamówiona przez warsztat i dostarczana przez odpowiednią firmę kurierską - większa konkurencja i odstawianie auta do realnej naprawy.

 

jv6F9gX.jpg

 

Jeżeli chodzi o czas i miejsce rozgrywki to wybraliśmy tradycyjnie - Los Santos; jest to miasto ze zróżnicowanymi dzielnicami, w którym da się zagrać praktycznie wszystko. Co do czasu natomiast - po dość żywych dyskusjach doszliśmy do wniosku, że rozgrywka będzie ciekawsza, gdy pójdziemy na oryginalność i z tego też powodu czas akcji to przełom lat ‘80-’90 ubiegłego wieku. Pytacie czym będzie się to różnić od gry na innych projektach? Oznacza to oczywiście dużo bardziej zacofaną technologię, szeroko rozwiniętą telekomunikację przez budki telefoniczne oraz system telefonów stacjonarnych (co urozmaici grę zarówno organizacjom przestępczym jak i porządkowym), a tym samym wzrost wagi przedmiotu jakim będzie telefon komórkowy (dostępny tylko dla najważniejszych biznesmenów, wyżej postawionych osób) i oczywiście nie będzie to znany obecnie smartfon. Technologia monitoringu oczywiście będzie dostępna, ale mocno ograniczona i dość droga, by jak najlepiej odzwierciedlić realizm tamtych czasów. O montowaniu nadajników GPS w pojazdach nawet nie wspominamy.

 

Q59OhEu.jpg

 

Nasza skromna ekipa to odwieczni zapaleńcy platformy MTA i sztuki Role Play. Posiadamy osoby, którzy są mistrzami w swoich kategoriach i wiedzą, co i jak mają robić! Programiści tworzą świetnie zoptymalizowane podstawy oraz rzeczy, o których nikomu nawet się nie śniło, wykorzystując w 200% możliwości LUA. Webmasterzy dbają o forum, a moderatorzy pilnują porządku. Każdy wie, co do niego należy. Ekipa nie została dobrana przypadkowo. Nikt nie trafił i nie trafi do nas po znajomości.
 


Aktualnie na forum rusza nabór na liderów podstawowych frakcji, organizacji oraz pierwsze biznesy. Start serwera przewidziany jest na pierwszy tydzień czerwca, a dokładna godzina zostanie podana na naszej stronie i fanpage’u.


Dodatkowo, cały czas pilnie potrzebujemy paru osób do ekipy na stanowiska:
- 3D Developer
- Mapper
Kontakt przez PW lub e-mail: heniek1101@gmail.com

Przewidywany start: 04.06.2016r.


Stay active!
Active Project Team

Edytowane przez Heniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UPDATE

 

Cytuj

Aktualnie na forum rusza nabór na liderów podstawowych frakcji, organizacji oraz pierwsze biznesy. Start serwera przewidziany jest na pierwszy tydzień czerwca, a dokładna godzina zostanie podana na naszej stronie i fanpage’u.
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×