Skocz do zawartości
Dejv

Laptop - zdechł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

Od pewnego czasu mam problem z laptopem, mianowicie, komputer nie startuje, miga tylko dioda od hdd na pomarańczowo (powinna na niebiesko) i 5 razy zamiga capslock. Na komputerze nic nie wyświetla, po którymś razie zdąży się że komputer wystartuje.

Rozkręciłem laptopa, sprawdziłem czy nic nie styka - niestety, wszystko jest okej, napięcia też ( chyba że coś przeoczyłem ).

Przycisnąłem procesor do socketa ( czasem wystartuje jeśli go docisne, a czasem nie ). Wyjąłem procesor - takie same objawy są nawet jak jest włożony.

W tej chwili aktualizuję bios, może to coś pomoże, może nie. Nic na tym nie tracę.

Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez Dejv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na stronie producenta piszę: "

LEDs blink 5 timesSystem boardGeneral system board failure " - Problem z płytą główną. To dlaczego laptop za jakimś razem się włącza, ma to coś wspólnego z systemem?

Laptop jest stary (hp probook 4515s), lepszy mi nie potrzebny ponieważ mam komputer, lecz laptop był podręczny i mogłem go wszędzie mieć.

Dodam jeszcze że jak rozgrzewam procesor suszarką ( ta suszarką, bo może ma zimne luty ) i wkładam do laptopa to uruchamia się tak jak trzeba.

Może procesor padł?

Edytowane przez Dejv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemem jest złącze CPU, idź z tym do serwisu, bezproblemu powinni tą usterkę namierzyć, tutaj nie zdziałasz za wiele czyszcząc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.