Skocz do zawartości
ByczekTV

Połączenie z bazą MySQL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem.

Posiadam pewną mapę Role-Play, która sama w sobie się odpala, lecz mam tak właściwie 2 problemy.

Problem 1)

Odpalam Gamemode.pwn w PAWNie / Notepad i tam jedynie jest napisane: Includy, oraz 2 chwilowe komendy do usunięcia, no i mam pewien problem, gdyż niby pokazuje mi tylko to, lecz jak kompiluję GM'a to normalnie jest w AMX i jest napisane wszystko, tzn zakodowane, więc tego nie widze, ale jest znacznie więcej niż w PWN.

Nie wiem o co chodzi.

Problem 2)

Mam postawiony serwer na servhost.pl , wgrywam tam strukturę bazy MySQL, i piszę coś w stylu, że poprawnie zimportowane etc

No i normalnie GM się odpala, jest git, tzn nie do końca git, wchodzę, jest wybierałka w textdrawie, potem można przejść samouczek etc, no ale WTF

Nie ma interioru, w którym jest spawn, no to sobie pomyślałem, że spróbuję zaktualizować streamer'a, no i tak zrobiłem, no ale nadal nic, więc pomyślałem, że pewnie z MySQL jest problem, no ale czemu, skoro było napisane, że pomyślnie zimportowana struktura, więc tak sobie zerknąłem ,,z czapki" na tą listę, co jest pod listą graczy w SAMP, i tam jest napisane ,,mapname  mySQL ERROR"

Nosz kurde.. I nie wiem co mam zrobić, żeby wszystko było git, pomoże ktoś? ;c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie nawet nie wiem...

W pierwszej bazie mysql ,,samp.sql" jest coś po...

COś o stronie , coś ,,szybko bezpłatnie" iwgl XDDD

Natomiast w drugiej tak jak powinno być w bazie danych, i właśnie ona mi się importuje, nie wiem co wpisać tam np w ,,host" w ,,dump" i tak dalej...

Ale.. Jak to ,,powinno być"?

Tzn, że nie zedytuję gamemode'a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W darmowych opcjach na servhost, masz tą usługę bazy danych.
Tam masz podany host i nazwę użytkownika i database.
Z tego co wiem to tylko trzeba hasło ustawić, ale nie jestem dokładnie pewny tego co piszę bo nie korzystałem z servhost.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbuj wpisywać przykładowo:
MYSQL_HOST / SQL_HOST poprzez ctrl + f.
A jak nie to poszukaj to w OnGameModeInit:

mysql_init();
mysql_connect(mysql_host, mysql_user, mysql_password, mysql_db, MySQL:0, 1);

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.