Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika


 

Historia naszego serwera jest bardzo bogata - zaczęła się z początkiem 2009 roku. Od tamtego czasu zdobyliśmy szerokie grono odbiorców i graczy, którzy byli z nami na dobre i na złe. Serwer wraz z forumową społecznością istniał do 2015 roku - przechodząc w tym czasie przez liczne etapy wzlotów i upadków. Po dobrych 6 latach istnienia, bycia najlepszym serwerem truck na platformie sa:mp... upadliśmy. Wraz z początkiem tego roku - zapragnęliśmy raz jeszcze spróbować i kontynuować bieg bogatej historii, którą wspólnie stworzyliśmy. W styczniu zaczęliśmy pracę, a dokładnie modernizacje skryptu, który służył nam wszystkim jako ostatni gamemode na serwerze. Również niedawno uruchomiliśmy forum, gdzie miło przywitaliśmy naszych starych wyjadaczy, ale również nowe osoby. Wychodzimy z założenia, że każdy zasługuje na drugą szansę - tudzież mamy nadzieję, że taką szansę dostaniemy od platformy sa:mp i tak jak kiedyś tak i po starcie... staniemy się znów czołowym serwerem o tematyce truck.

 


Dołączona grafika

Jak pisaliśmy na początku - jest to kontynuacja mapy, która wykorzystywana była na serwerze do samego końca. Co się zmieniło? Mnóstwo rzeczy, zaczynając od poprawienia optymalizacji całego skryptu, po udogodnienia dla graczy oraz administracji. Aktualnie skrypt dostosowany jest w 90% jako dynamiczny - głównie chodzi o wykonywanie większości rzeczy będąc na serwerze, a nie poprzez ingerencję w skrypt i jego kod - co wiążę się z dodatkowymi, niepotrzebnymi zupełnie restartami. Przepisane zostały wszystkie jego funkcje (komendy, skrypty dla organizacji, czat globalny oraz lokalny, system transportu, nazwane przez nas mini-gry organizacji) - dosłownie wszystko. Skrypt gry jest solidnie spięty z forum - mam tutaj na myśli tworzenie postaci poprzez samo forum właśnie - dostępne również są wszelkie zakładki dotyczące naszej postaci w grze. Jako administracja jesteśmy w stanie sprawdzić każdego gracza z poziomu forum - to specjalna zakładka dostępna tylko dla ekipy (ban, unban, pojazdy, posiadłości, tabela kar, logi wpisywanych komend) - to kolejny krok ku lepszej organizacji i funkcjonalności. Idąc tym tropem wspomnę o szerokich zabezpieczeniach, które są naszego autorstwa - zapobiegać one mają atakom kierowanym bezpośrednio w maszynę, ale również niepożądanym działaniom na serwerze, które wykorzystują rozmaite cheaty. Oczywiście nie jestem w stanie przedstawić wszystkich zalet autorskiej mapy, którą oferujemy - musisz wejść i sam się przekonać.

Nie będę wymieniał wszystkich systemów, postaram się jednak przedstawić głównie te najważniejsze:

System Transportu - innowacyjne rozwiązanie na naszym serwerze. W dalszym ciągu jest to jazda z punktu A do punktu B, jednakże została ona urozmaicona o bajerancki dodatek samego wyboru towaru. Prócz tego, dodana została opcja tzw. czasu optymalnego, który możemy pobijać zgarniając przy tym bonusową nagrodę pieniężną. Jeśli dokładnie ten sam towar i ten sam rozładunek wybrał inny z graczy na serwerze to zauważymy obecną ilość kierowców na tej właśnie trasie - to fajna opcja do umówienia się na wspólną jazdę.

Przedmioty i komponenty - staramy się iść w kierunku rpg, dlatego nasza postać posiada swój własny ekwipunek pod komendą /p - możemy tam korzystać z naszego telefonu komórkowego (wysyłać wiadomości sms, wymieniać się numerem i standardowo możliwością połączenia z innym graczem). Przedmiot wykorzystywany może być na wiele sposobów - po wybraniu odpowiedniego możemy użyć opcji handlu nim, samego użycia lub odłożenia do schowka samochodu czy na ziemię. Przechodząc do komponentów oferujemy szerokie możliwości w tym momencie, a planujemy ich poszerzenie w przyszłości. Mowa tutaj o założeniu alarmu dla naszego pojazdu, immobilisera, cbradia, a nawet przyciemnienia szyb w naszym pojeździe.

Konta Premium - to głównie rodzaj dobrowolnej wpłaty, za którą gracz otrzymuje dodatkowe korzyści swojego konta na forum jak i w grze. Wszystkie pieniądze przekazywane są na utrzymanie maszyny i rozwój serwera. Możemy wspomnieć, iż takie konto możemy zakupić poprzez wysłanie sms'a czy przelewu bankowego - wszystko to odbywa się w prosty i czytelny sposób na naszym forum.


Skrypty organizacji - każda firma/frakcja posiada u nas swój unikalny system, który dostosowany jest względem wszystkich graczy - to nie proste, zwyczajne i oklepane rozwiązanie, ale takie, za które każdy lider jest odpowiedzialny, bowiem wpływa ono na naszą grę. Posiadamy firmę rozwożącą żywność do drivebarów (gdzie gracze odnawiają swoją ilość hp), firmę transportującą każdy rodzaj paliwa do stacji dostępnych na terenie całej mapy oraz firmę budowlaną, która wykorzystuje skrypt budowania i automatycznego zapisu na serwerze. Jak wspomniałem wyżej, każda jest za coś odpowiedzialna i zależnie od naszych zapotrzebowań wykonywać oni mają przydzielone im zadania. Oczywiście jeśli chodzi o frakcję to standardem jest Policja, Pomoc Drogowa oraz Pogotowie połączone z jednostką gaśniczą - każda z nich ma swoją rolę i dodatkowo gierki, a więc losowo generowane zdarzenia na całej mapie.

Statystyki, panele liderów - jako gracz masz możliwość sprawdzenia większości statystyk dotyczących Twojej gry na naszym serwerze (czas online, skin, gotówkę, stan konta bankowego, konto premium i kiedy wygasa, zdjęcia z fotoradarów - kiedy i o ile przekroczyliśmy oraz jaka prędkość była dozwolona, aktualne miejsce zatrudnienia oraz możliwość aktywowania czatu lokalnego, a wyłączenia globalnego). Lider ma osobny panel, gdzie wgląd ma do zatrudnionych pracowników, a więc możliwości sprawdzenia jaki czas spędzili na służbie i względem tego ustala ew. premie przy wypłacie. Dodatkowo zmienić może kolor swojej grupy, tag, spawn grupowy, a nawet jej nazwę. Będąc przy tym zaznaczę, iż tworzenie organizacji również odbywa się szybko i prosto bezpośrednio na serwerze.


Dołączona grafika

Już w ten piątek odbędą się otwarte beta testy dla wszystkich ochotników. Wszystkie wyłapane błędy będziemy na bieżąco poprawiać, a po uporaniu się ze wszystkimi z nich - oficjalnie startujemy. Mamy nadzieję, że jesteś gotów na rozgrywkę na najwyższym poziomie oraz grę na serwerze o tak bogatej historii. Jako administracja zrobimy wszystko, aby gra u nas nie była nudna, postaramy się realizować wszystkie Wasze propozycję i dołożymy wszelkich starań, aby znów wspiąć się na wyżyny. Zachęcamy wszystkich do przeczytania wszystkich newsów, które zaprezentowaliśmy na forum - dzięki temu będziecie bogatsi o dodatkowe informacje i nie zostaniecie w tyle. Pamiętaj, że tekst zawarty w reklamie to jedynie cząstka oferowanych atrakcji na naszym serwerze. Wychodzimy z nową twarzą reklamową, a konkurencja nie śpiąc próbuje nieudolnie nam zaszkodzić.

Już teraz zarejestruj się na naszym forum pod tym adresem i stwórz swoją pierwszą postać. Bierz czynny udział w życiu forum i pomóż nam kontynuować niesamowitą historię od 2009 roku. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy wszystkich graczy platformy sa:mp - tych najbardziej wymagających także! PolskiTruck.pl

Oficjalny start serwera 13.03.2016 o godzinie 20:00. 


Dla znudzonych czytaniem:


Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy panowie, od jakiego 2009 roku? Toż to jakaś pomyłka, albo zagrywka taktyczna? Przecież jesteście całkowicie nowym serwerem, który nie posiada żadnej historii.

Dla ciekawskich wrzucę temat, który napisałem w celu uświadomienia właścicielom serwerów, które uważają się za kontynuację serwera istniejącego od 2009 roku.
KLIK

Serwer istniejący od 2009 roku, istnieje do dziś. Na tym samym forum, na którym istniał od początku. Pod tą samą nazwą. PolskiTruck.pl nie jest z nim w żaden sposób powiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×