Skocz do zawartości
(◕‿◕)

Amatorski silnik forum

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Ostatnio z jakiegoś nieznanego mi powodu zacząłem pracować nad silnikiem forum. Robię wszystko sam więc layout jest dość brzydki i nieprofesjonalny, ale jakoś się do niego przyzwyczaiłem.

Forum powstaje na ASP.NET, wykorzystuje Entity Frameworka 6, MVC5, Razor Engine, Bootstrapa i jQuery

Jak się łatwo domyślić możliwości forum są bardzo ograniczone, możliwe, że z czasem zawita tam więcej opcji (jeżeli projekt mi się nie znudzi), ale raczej do podglądu "Live" wgrywam wersję forum gdzie mam mniej-więcej pewność, że jakoś to wygląda, często mogę czyścić rekordy w tabelach, więc posty, tematy, użytkownicy mogą znikać.

I chyba tyle, osoby zainteresowane wersją Live mogą zerknąć tutaj, jeżeli komuś uda się coś popsuć i chciałby mi się pochwalić Swoim dokonaniem może pisać do mnie na PW

Edytowane przez (◕‿◕)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem liczy się funkcjonalność, a nie wygląd. Zresztą brak dodatków jest czasami lepszy niż ich multum, czasami też proste rzeczy są lepsze niż jakieś przekombinowane grafiki. Plus za sam pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mógłbyś dodać formatowanie daty, np. dziś {godzina}, wczoraj {godzina}, a inne {data}. W ostatni post także to samo. :) Przy kto jest online jakiś licznik userów w stylu Kto jest online? (x użytkowników)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hahahah :D Wydaje mi się, że do każdego aktywnego IP przeglądającego jakąś stronę zapisuje się jedno otwarcie w ciągu dnia - nie wiem czy to dobre rozwiązanie, bo jeszcze nigdy nie pisałem silnika forum i raczej nie będę. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, DaGaXeR napisał:

Hahahah :D Wydaje mi się, że do każdego aktywnego IP przeglądającego jakąś stronę zapisuje się jedno otwarcie w ciągu dnia - nie wiem czy to dobre rozwiązanie, bo jeszcze nigdy nie pisałem silnika forum i raczej nie będę. :P

Potrzebowałem jakoś identyfikować gości więc rzeczywiście, od tych nie zalogowanych wyciągam adres IP. Aktualnie pobieram to w JS i wysyłam do kontrolera który tworzy klasę Gościa i przypisuje indeks na liście wszystkich gości do sesji, ale przy najbliższej aktualizacji postaram się to zmienić, bo wysyłanie IP przez JSON najlepszym rozwiązaniem chyba jednak nie jest

Edytowane przez (◕‿◕)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.