Skocz do zawartości
(◕‿◕)

Problemy po resetowaniu Windowsa 10 do fabrycznych ustawień

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Windows Store po przejściu na Windows 10 w ogóle mi nie działał, dzisiaj jednak w ogóle coś się zepsuło i żadna aplikacja Modern UI nie działała, a sposoby z internetu nie pomagały.

Tak więc, przywróciłem system do ustawień fabrycznych czy jak to się tam zwie, z opcją zachowania plików.

Wyskoczyła mi lista aplikacji które i tak zostaną usunięte, nie było ich tam dużo. Po jakiejś godzinie komputer znowu był gotowy.

No i tu zaczynają się problemy, no bo pojawił się plik z listą usuniętych aplikacji i okazało się, że zostały usunięte wszystkie aplikacje z komputera, zdenerwowałem się, ale szybko zauważyłem, że coś tu nie gra, bo na C:/ jest mało miejsca, chociaż w Program Files w nic praktycznie nie ma.

Na D:/ i E:/ wszystkie aplikacje zostały, ale wyskakują różne błędy z brakującymi DLL z C++ Redistributable, próbowałem je instalować, ale nic to nie dało

Rzeczywiście, pliki osobiste zostały (różne pliki i foldery w "Dokumenty"), ale nie rozumiem o co chodzi z tymi aplikacjami chodzi. Jeżeli wezmę listę aplikacji w Panelu Sterowania to nie znajduje tych "usuniętych" aplikacji, w CCLeanerze jest tak samo (pokazuje tylko aplikacje które po resetowaniu sam zainstalowałem)

No i na C:/ znalazłem kopie wszystkich plików które przed przywracaniem do fabrycznych były na komputerze, najbardziej mnie jednak irytują te błędy z brakującymi DLL, spróbuję zainstalować NET Frameworka 4.6, może to naprawi problem, ma ktoś jakiś pomysł jak sprawić, żeby system widział te niby "usunięte" aplikacje? A może ręcznie je usuwać i instalować od nowa?

#EDIT Nie da się zainstalować NET Frameworka 4.6, system wykrywa, że jest już zainstalowany

Edytowane przez (◕‿◕)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.