Skocz do zawartości
Tasa

Polskie znaki i CP

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, wiecie jak można zrobić polskie znaki na serwerze, aby były odczytywane?

2. Które callbacki odpowiadają za ''Gdy gracz wejdzie w CP'', ''Gdy gracz wyjdzie z CP''?

Bo mam zamiar zrobić coś w stylu przejmowania CP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, skyvoo napisał:

No bo, gdy dam np. SendClientMessageToAll(Color_Red, ''łłłłąąąąćććć''); to zamiast polskich znaków w gta to wyświetlają sie jakieś dziwne inne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli piszesz w Sublime Text, zmień formatowanie tekstu na Windows 1250 - bynajmniej ja takiego używam i po kompilacji normalnie widać. Jeśli programujesz w zwykłym programie dodawanym do paczki serwerowej, to być może masz przestawioną klawiaturę. Średnio wiemy, czy te "polskie znaki" są błędem klawiatury, programu, czy czegoś innego. Opisz choć trochę dokładniej. :)

//Sekundę wcześniej dodałeś post.. ^^ Spróbuj zmienić formatowanie (o ile istnieje i o ile takie formatowanie istnieje), na te podane przeze mnie. 

Edytowane przez DaGaXeR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, DaGaXeR napisał:

Jeśli piszesz w Sublime Text, zmień formatowanie tekstu na Windows 1250 - bynajmniej ja takiego używam i po kompilacji normalnie widać. Jeśli programujesz w zwykłym programie dodawanym do paczki serwerowej, to być może masz przestawioną klawiaturę. Średnio wiemy, czy te "polskie znaki" są błędem klawiatury, programu, czy czegoś innego. Opisz choć trochę dokładniej. :)

Ahh to umiesze przykład w formie zdjęcia za sekundke.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Tasa napisał:

W notepad ++

Zrób tak. Zapisz w Notepadzie++ ten plik i otwórz go później programem z paczki (PAWNO.exe) i sprawdź czy są polskie znaki. 

Jeżeli nie ma to musisz zmienić kodowanie znaków. Jeżeli są to nie wiem. :D

Edytowane przez skyvoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też odpowiedz mi na pytanie. Czy podczas programowania dodajesz polskie znaki, a po kompilacji kodu i wczytaniu gamemode przez serwer te znaki są inne niż w kodzie? I czy spróbowałeś zmienić te formatowanie, o którym pisałem.. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, okazało sie, że musze w pawno.exe to kompilować, bo przy notepad ++ po prostu w grze nie ma polskich znaków tylko są jakieś inne dziwne. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, Tasa napisał:

Okej, okazało sie, że musze w pawno.exe to kompilować, bo przy notepad ++ po prostu w grze nie ma polskich znaków tylko są jakieś inne dziwne. Dzięki.

Ustaw kodowanie w Notepad++, górna belka - tam gdzieś będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.