Skocz do zawartości
Grześ

Pawn w CV

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam pytanie do bardziej doświadczonych osób, najlepiej pracujących programistów.

Rekrutuję się na staż jako programista C++. Myślicie, że warto w CV wspomnieć o znajomości pawn i  o skrypcie jaki tworzyłem? Nie mam wiele własnych projektów w C++, jednak nie chciałbym żeby ta sekcja została pusta. Z drugiej strony jednak pawn nie jest zbyt zaawansowanym językiem.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostać się chociażby na staż w C++ to nie jest prosta sprawa. Z mojej perspektywy na taki staż dostają się głównie osoby, które z mojego punktu widzenia już wymiatają w tym języku. Jakiś tam język skryptowy możesz sobie tam wpisać, ale jednak lepiej jak zrobisz jakiś bardziej zaawansowny miniprojekt w C++.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Bantu napisał:

Dostać się chociażby na staż w C++ to nie jest prosta sprawa. Z mojej perspektywy na taki staż dostają się głównie osoby, które z mojego punktu widzenia już wymiatają w tym języku. Jakiś tam język skryptowy możesz sobie tam wpisać, ale jednak lepiej jak zrobisz jakiś bardziej zaawansowny miniprojekt w C++.

np. CRUD :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spoiler

Wpisz jak najwięcej, najlepiej na 3 strony - przecież cię nie wyrzucą, najwyżej podziękują, jeśli stwierdzą u kandydata brak tego, czego szukają ;)

Zanim aplikujesz na konkretne stanowisko albo na rozmowie kwalifikacyjnej (jeśli dojdziesz do tego etapu) zdobądź informacje czym zajmuje się dana firma/korporacja, doucz się, aby potem na testach szybko zorientować się o co im w danym zadaniu chodzi. Tych testów nie ma w internecie, nie można nic stamtąd wynieść, notatki idą do niszczarki, zadania są na czas, dostarczona dokumentacja techniczna jest oczywiście po angielsku, czasem w tym też języku trzeba odpowiadać pisemnie lub ustnie. O testach ze znajomości języka angielskiego i psychologicznych nawet nie ma co wspominać - też są.
Generalnie ludzie aplikują jak na olimpiadę po ileś razy aż do skutku, w ten sposób zdobywają coraz szerszą orientację - może to trochę debilne, ale skoro działa... :) Pytają o wykształcenie, ale o niczym ono nie przesądza, jeśli ma się pożądane umiejętności. Patrząc po twarzach niektórych to wydają się być rozczarowani/zbulwersowani - nieobyci, zapewne wydawało im się, że skoro mają mgr inż, to od razu zostaną zatrudnieni, a tu taka niespodzianka :P Lepsze wdzianko jest dobre na maturę albo do państwówki, no chyba, że komuś na tym bardzo zależy. Zdarzają się cwaniaki, gdy ktoś nie patrzy, a arkusz taki sam :D Krążą opinie, że korporacje mają chamskie metody rekrutacji, no ale cóż... w mniejszych działalnościach (kilku osobowych) jest jak na budowie:

Spoiler

98f888f5980f40d53be35dc857f578c5.gif

...wiele taczek na raz, aby hajs się zgadzał, chyba że jasno określają o kogo im chodzi i do czego, ale to zazwyczaj do pojedynczego zlecenia (jak mają ich dużo).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.