Skocz do zawartości
Oskar

Serwer RolePlay w BaySide

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Nie wiedziałem w jakim dziale zadać pytanie - więc w razie czego proszę o przeniesienie do odpowiedniego, a nie o usuwanie tematu. 

Wszystkie serwery umieszczają swoją rozgrywkę w dużych miastach - Los Santos/San Fierro bądź wsiach - Fort Carson. Co powiecie na serwer w BaySide rozbudowany o własną, autorską wyspę? Nie mówię tutaj o GodFatherze tylko o prawdziwym skrypcie, nie podobnym do net4game ani devgaming, bo nie zamierzam robić kopii tych serwerów. Bez sztucznej innowacyjności i duposłownej wielkości. Nie nastawiony na komercję, bez kont premium i ze średnią ilością graczy? 

Autorem skryptu byłbym ja, w pawn (poza tą dwuletnią przerwą, przez którą prawie nic się nie zmieniło), php i innych językach siedzę kilka lat więc z jego aktualizacjami nie byłoby problemu. 

Pracę nad serwerem rozpocząłbym po maturze, czyli za jakiś miesiąc. Nie musiałoby tam grać wiele osób, wystarczyłoby 50/60. Forum by praktycznie nie funkcjonowało bo wszystko załatwiałoby się w grze - od testów na prawo jazdy z botami, poprzez samoobsługę w sklepie. Gracz mógłby całkowicie poświęcić się odgrywanej roli - policjant, urzędnik, złodziej, hotelarz (?). 

To nie byłby pełnoprawny serwer RP, bardziej RPG nastawione na rozwój postaci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rób jak chcesz. Jak nie masz pomysłu i chęci to nawet się za to nie zabieraj. Jak myślisz - dlaczego serwery upadają? Głównie nie mają celu i pomysłów, tylko liczą na propozycje graczy i ich pieniążki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@DaGaXeR: No, biorąc pod uwagę, że teraz, aby postawić serwer to albo trzeba mieć skrypt petardę i skuteczną reklamę albo hajs na hosted, bo zakładki internet już nie ma - jest dwa razy hosted :) Także przy tym drugim rozwiązaniu szkoda by wywalać kasę w błoto. Dobrze to i nie dobrze - zależy jak się patrzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, PrzMas napisał:

@DaGaXeR: No, biorąc pod uwagę, że teraz, aby postawić serwer to albo trzeba mieć skrypt petardę i skuteczną reklamę albo hajs na hosted, bo zakładki internet już nie ma - jest dwa razy hosted :) Także przy tym drugim rozwiązaniu szkoda by wywalać kasę w błoto. Dobrze to i nie dobrze - zależy jak się patrzy.

No zależy. Przy Role Play wystarczy reklama - bo według mnie - nikt nie wchodzi na hosted na te serwery. Nie wiem jak to jest z DM i Truck. Głównie przy tym świetnie przyczynia się oprawa graficzna i profesjonalizm. 

/Tak jak obecnie na każdym serwerze Role Play - bo cały czas przeglądam projekty od ponad roku - są te same rzeczy, a każdy jest przecież innowacyjny.. Nic nie dodają. Kompletnie. Nawet komunikatów im się zmienić nie chce. To takie małe nawiązanie do Twojego postu z Twojego cytatu. :P Dlatego pisanie od podstaw jest jako tako ważne, by się odróżnić i by nie było to monotoniczne.

PS: Skąd wiem? Bugi te same! :D

Edytowane przez DaGaXeR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej, dzięki chłopaki za informacje.

Prace rozpocznę po maturach, będzie to serwer RPG, z rozwijaniem umiejętności postaci, frakcjami, organizacjami, biznesami itd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby bylo proste, bez zbednych menu ala textdraw or other shit, czy jakies zbedne intra. Od wszystkiego mamy GUI - skromne ale jest. Takie rzeczy baaardzo odstraszaja.

Nie ma co robic takich tematow, stworz srodowisko do gry aby wszystkim wyszly liski z norek i gracze sami przyjda. :- )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.