Skocz do zawartości
Asterek

qSantos.pl - We're back !

Rekomendowane odpowiedzi

SQxrwqVg.png

Cześć, witam w imieniu całej świeżej ekipy qSantos Role Play! Długo pracowaliśmy na ten dzień, w pocie czoła myśleliśmy jak możemy skonstruować forum tak, by jednocześnie było przyjemne dla oka i bardzo czytelne dla użytkowników, a rezultat tego właśnie widzicie. W czasie gdy forum było w trakcie modernizacji byliśmy pozytywnie zaskoczeni, ponieważ było jednocześnie 40 użytkowników którzy nas odwiedzili, jesteśmy dumni z tego i liczymy ze będzie was jeszcze więcej!

Projekt qSantos RolePlay powrócił po kilku tygodniach nieaktywności, przez ten czas ciągle zastanawialiśmy się co możemy dopracować, zmienić a zarazem zrealizować. Chcemy stworzyć alternatywę dla Was a przede wszystkim wprowadzić świeżość w rozgrywce Role Play a głównie ożywić platformę SA-MP która także jest rozwojowa. Jesteśmy ludźmi i każdy popełnia błędy, mamy nadzieje ze wybaczycie nam je i dacie szanse!

Dokładną rozpiskę obowiązków danych członków ekipy znajdziecie

tutaj

.

Wraz z otwarciem forum możecie zakładać swoje postacie w tej zakładce. Początkowo chcielibyśmy zebyście oswoili się z forum, rzucili propozycje odnośnie działania jego, zakładek i oczywiście rażących błędów których sami nie jesteśmy w stanie wyłapać. Niedługo pojawi się news opisujący nasze działania na przyszły rozwój projektu, byście wiedzieli czego możecie się po nas spodziewać.

Przygotujcie sobie też dobre aplikacje na liderów, jeśli chcecie na jakimś stanowisku zasiąść - niedługo otworzymy rekrutacje na dane grupy.


Adres forum: http://qsantos.pl/


IP: qsantos.pl:7777

Edytowane przez Asterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh come on. Jezeli upadliscie raz z powodu jakiegokolwiek argumentu w ekipie (a jak z jednym czlonkiem to jeszcze lepiej), to jak zamierzacie wziac odpowiedzialnosc za reszte graczy? Banowac ich za kazdym przewinieniem jak nieudolni administratorzy upadlego mighty-rp/c-rp i innych tego typu projektow? Haha, ile razy to sie jeszcze bedzie powtarzac. ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Witajcie! Już tydzień po wystartowaniu! Szczerze nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania projektem, ze względu na słaby nacisk na marketing z naszej strony, jednak jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni wynikiem, bo dokładnie w niecały tydzień zarejestrowało się ponad 200 użytkowników natomiast odwiedziło nasze forum ponad 2300 osób. Wasze zaangażowanie w dyskusjach, propozycjach i innych tematach a zarazem ładne wyniki bardzo motywują nas wszystkich do działania nad projektem i realizowania Waszych propozycji.

 

Obiecaliśmy wam newsa więc go dostajecie. Zapewne zauważyliście już nową kategorię, która powstała w dniu dzisiejszym. Przypuszczamy ze nie musimy tłumaczyć co się w niej znajdzie, chcielibyśmy dodać jedynie ze będą pojawiały się tam raz na jakiś czas tematy dot. Waszych poglądów na dany temat który chcemy wdrożyć w życie projektu. Chcemy konkretnych i długich wypowiedzi użytkowników, którzy wiedzą czego chcą i pragną przekazać nam te informacje, byśmy nie zawiedli ich tuż po samym starcie projektu. Forma dowolna, jednak głupkowate tematy dla popisu będziemy tam surowo karać, dlatego nie jest to zalecane przez nikogo.

 

Dołączona grafika

 

Wraz z publikacją tego newsa otwarta zostaje kandydatura na lidera wybranych grup porządkowych. Wspólnie jako administracja wybieramy godnego lidera wybranej frakcji. Oczekujemy od każdego z aplikujących, długich i sensownych aplikacji, nie będziemy czytać wikipedii czy czegoś innego, liczy się dla nas przede wszystkim poziom uzytkownika, sposób jakim chce prowadzić frakcje czy też umiejętność zarządzania większą grupą. 

 

Raczej oczywiste, ale jednak na wszelki wypadek warto wypisać rodzaje grup, na które możecie już aplikować:

 

 • Los Santos Police Department,
 • San Andreas Government,
 • Federal Bureau of Investigation,
 • Emergency Response Unit
 • [+] dodatkowo własny pomysł na frakcję serwera (oczywiście pod warunkiem, ze pomysł nam się spodoba i znajdą się chętni do gry przy niej)

 

Koncepcja qSantos RolePlay

 

Wychodzimy z założenia, jakie ktoś kiedyś wprowadził w świat RolePlay i chcemy zniwelować przymusowe stanie w biznesie żeby zarobić kilka dolarów. Chcemy jednak też, żeby biznesy działały prężnie i tętniły życiem, bo to one w dużym stopniu nakręcają rozgrywkę cywili, którzy są równie ważni co inne grupy działające na serwerze. Pierwsze co by prowadzenie biznesu było przyjemne i mało czasochłonne - czyli takie, by gracz mógł skupić się na rozgrywce RolePlay, a nie jak wszędzie to teraz jest - na zdobywaniu dolarów, by powozić się fajny autem wśród znajomych. Dlatego zakładanie biznesu będzie proste, a prowadzenie jego jeszcze prostsze. Nie jest to temat o skrypcie, dlatego nie możemy opisać naszego systemu zakładania firm, bez całkowitej ingerencji administracji, to wszystko pojawi się w następnym newsie. Po drugie gracz musi być w pewnym stopniu uzależniony od istniejących firm, wiec pewne rzeczy, jakie będzie chciał zdobyć, albo osiągnąć będzie musiało odbywać się dzięki istniejącym firmom na serwerze. 

 

Kolejna ważna sprawa to zdobywanie gotówki. Wieczny problem nowych projektów - ciężko jest rozwinąć się nowemu projektowi i wszyscy doskonale o tym wiemy, bo przekonaliśmy się na własnej skórze. Dlatego pierwszą ważną sprawą dla nowych postaci będzie fajnie przygotowany samouczek, dzięki któremu już po godzinie gry, gracz będzie mógł zakupić pojazd i cieszyć się nowym nabytkiem, który będzie miał, dopóki sam go nie sprzeda. Będą warstwy pojazdów, które w zależności na stan majątkowy postaci będą możliwe do zakupu. W salonie znajdziecie liczną warstwę najtańszych pojazdów ze względu na to żeby występowała jakaś różnorodność samochodów w mieście, a ich ceny powinny być na tyle dobrze uregulowane, by gracz mógł wspinać się po szczeblach danej warstwy aż do czasu, póki nie wskoczy na wymarzoną warstwę. Pojazdy będą podzielone na klasy - tak będzie najprościej.

 

W mieście pojawi się także sporo niedrogich budynków do zakupienia, a skrypt będzie bardziej zachęcał graczy do zamieszkania w apartamencie, albo bloku, ze względu na pewne nowinki które mamy w planach Wam już niedługo przedstawić. Zakup budynków będzie zautomatyzowany, a jego cena będzie zależna od strefy w jakiej się znajduje.

 

Dołączona grafika

 

Organizacje przestępcze

 

Świat przestępczości na serwerze RolePlay to jeden z ważniejszych aspektów, dlatego u nas będzie on wyjątkowo traktowany. Nie będziemy skupiać się na ilości organizacji przestępczych, chcemy przywrócić stare dobre czasy i klimatyczną grę która jeszcze jakiś czas temu była między grupami, a skrypt którym dysponujemy ma za zadanie nam w tym bardzo pomóc.

 

Zapewne poznaliście już doskonale naszych gamemasterów, którzy będą kompletnie odpowiedzialni za rozgrywkę IC. To w ich rękach głównie będzie organizacja ciekawych eventów, kontrola obiegu narkotyków czy broni wewnątrz organizacji przestępczych. Postanowiliśmy podnieść nieco poprzeczkę, jeśli chodzi o nowe organizacje na serwerze. Chcemy żeby było ich mniej, ale bardziej stabilnych a zarazem solidnych. Cały proces tworzenia organizacji znajdziecie w tym temacie.

 

W tym miejscu kończymy tego newsa. Na dniach jednak pojawi się dość obszerny news pokazujący nowości w skrypcie i opiszemy nieco trochę naszych pomysłów na rozwój gospodarki w etapie początkowym serwera, która ma być luźna i przyjemna a zarazem odpowiednio funkcjonalna.

Edytowane przez Asterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SQxrwqVg.png

 
Witamy was serdecznie. Większość osób zainteresowanych projektem zapewne nie zna skryptu, na którym będziemy działać. Wszystkie pomysły, ze wszystkich większych projektów są czy też będą w naszym skrypcie gry uwzględnione i mamy zamiar je Wam tutaj obszernie opisać, co miejmy nadzieję - jeszcze bardziej Was przekona do tego, aby zostać z nami i nie podróżować już więcej na nowo powstające serwery tylko dlatego, że gdzieś zaplącze się mało spotykany a zarazem nie praktyczny skrypt skrypt laptopa czy telefonu w textdraw'ie. Naszykujcie sobie troszkę czasu bo jest co czytać smile.png
 
#01 Dodatki do aut.
 
Jak można zauważyć, stawiamy duży nacisk na to, by gracze mogli być zadowoleni ze swoich pojazdów. Dajemy swobodę a zarazem duży zakres modyfikacji pojazdów. Jednak nie poprzestajemy na tym co zostało dotychczas zaimplementowane i dodajemy nowe możliwości takie jak; 
 

 • Miganie świateł przy otwieraniu oraz zamykaniu pojazdu,
 • Automatyczne zamknięcie pojazdu po wyjściu z gry, gdy wcześniej przebywaliśmy w pojedzie (np. Crash),
 • Światła awaryjne oraz kierunkowskazy,
 • Zmodyfikowany immobilizer, dzięki któremu kradzież samochodu będzie trwała dwie minuty dłużej,
 • Alarm który będzie automatycznie powiadamiał odpowiednie służby a zarazem dawał znaki głosowe w okolicy,
 • Przyciemniane szyby,
 • CB-Radio,
 • System CAR AUDIO,

 

#02 Grupy.
 
Postanowiliśmy wprowadzić drobne zmiany w grupach. Jest to umotywowane dużą ilością postaci nijakich. Dlatego w każdej frakcji maksymalna wypłata będzie wynosić $ 1400, przy czym będą we frakcji można być tylko w dwóch biznesach, co będziemy traktować jako zwykłe prace poboczne. Wyjątkiem są sytuacje dla osób które prowadzą własne przedsiębiorstwa.
 
Każdy pracownik, po zaakceptowaniu zaoferowanej oferty dostanie 10 % wartości marży. Jednak dotyczy to tylko ofert wymienionych poniżej:
 

 • Leczenie,
 • Reklama,
 • Lakierowanie,
 • Rejestracja pojazdu,
 • Naprawa,
 • Oferta grupowa (/o [id] grupa),
 • /podaj (dot. wartości produktu),
 • Sprzedaż pojazdu w salonie,
 • Montaż części,

 
#03 Style walki.
 
Znudził ci się zwykły styl walki na większości serwerach, a może grasz osobę która uprawia Boks czy MMA? Umożliwiamy Wam zmianę stylu walki, aktualnie będzie to skrypt jedynie dla siłowni które będą miały do oferowania lekcje, żeby uzyskać dany styl trzeba odbyć ich siedem. Daje to możliwość organizowania walk sportowych i nie tylko.
 
#04 Brutally Wounded.
 
Koniec z bieganiem po stanie brutalnie zranionego. Gdy nasza postać dostanie BW, skrypt będzie specjalna komendę dzięki której lekarze i nie tylko będą mogli się dowiedzieć o dokładnych obrażeniach postaci, tj. Postrzelenie w ramie, uderzenie z kija czy też omdlenie z głodu. Oczywiście jeżeli nie udamy się z tym do szpitala to nasza postać będzie osłabiona czy tez nie będzie mogła biegać.
 
#05 Służba.
 
Podczas gry na rożnych serwerach dało się zauważyć graczy, którzy bez przerwy poruszali się z włączonym /duty, tłumaczyli się zapominalstwem dlatego u nas każdy biznes będzie posiadał strefę, jedynie tam będzie działała ta komenda. Wyjątkiem będą stanowić przedsiębiorstwa typu kurierzy itd.
 
#06 Rozbudowane Strefy.
 
System stref zapewne znają już wszyscy i wiedzą z czym to się je. U nas jednak staraliśmy się maksymalnie wykorzystać go i pozwolić każdemu graczowi na dowolne manipulowanie w strefie, której jest właścicielem bez zbędnej ingerencji kogoś z administracji. Stawianie dowolnych obiektów, sadzenie roślin czy zwyczajne zastrzeganie parkowania w niej innych pojazdów, to mała cześć z tego co oferujemy.

 

 • Jazda na rolkach,
 • Skakanie na rowerze,
   

  Sama nazwa wskazuje, że wyłącznie w strefie z tą flagą gracz może skakać na rowerze - w innym wypadku jest to zablokowane i działa tylko właśnie w wyznaczonych miejscach.

 

 • Ograniczony parking,

W tej strefie mogą parkować pojazdy (/v zaparkuj) jedynie te, które należą do właściciela strefy (jeśli właścicielem jest grupa - to tylko pojazdy z tej grupy mogą tam parkować). Innym graczom natomiast skrypt zwróci uwagę, że miejsce parkingowe ma ograniczenia i nie można tam zapisać pozycji pojazdu. Dzięki temu możemy np. zablokować parkingi w środku centrum, lub innych ważniejszych miejscach, w których nie chcemy mieć za dużej ilości pojazdów w jednym miejscu
 

 • Monitoring,

  Taka strefa przydatna jest przy częstych strzelaninach, lub napadach. Gracz, który użyje broni w tym miejscu wywoła powiadomienie i zaznaczenie strefy na mapie grupom porządkowym o typie PD. Co utrudni co nieco pozostałym graczom na organizacje w takich miejscach szybkich akcji napadu, lub zamachu. To samo dotyczy się również graczy, którzy utracą przytomność w takim miejscu - wtedy wówczas skrypt powiadomi służby medyczne.

 

 • Oferowanie produktów,
  [/list]

   

 • Jeśli dana strefa posiada taką flagę i jest ona przypisana pod grupę, wtedy zatem każdy, kto ma odpowiednie uprawnienia w danej grupie może oferować produkty z magazynu, bez potrzeby znajdowania się w budynku grupowym - bo wystarczy strefa. Takie coś otwiera możliwość tworzenia barów w świecie 0, lub innych fajnych biznesów, które nie zawsze muszą posiadać własny budynek do prawidłowego funkcjonowania. Wszystko pozostałe działa jednakowo tak, jak w przypadku składania oferty wewnątrz budynku biznesu.

 

 • Zbyt narkotyków,

Czyli zwykły w świecie "corner" do handlowania narkotykami. Znacie zapewne ten system. Właśnie te funkcje dostępne są tylko i wyłącznie w strefie z taką flagą. Każda strefa posiada swój dzienny limit sprzedaży narkotyku, przez co mogą też wystąpić wojny o dane strefy, by po prostu lepiej zarobić. 

 

 • Serwis pojazdów,

Nic innego jak możliwość naprawiania pojazdów przez mechaników. W takiej strefie, każdy z pracą mechanika może zaoferować naprawę pojazdu, lub montaż dowolnego akcesoria. Jeśli strefa należy natomiast do jakiejś grupy - wówczas odprowadzane są prowizje dla niej z tytułu wykorzystania narzędzi.

 

 • Ograniczone bójki,

  Odwieczny problem z nadmiernym DM'em wśród odwalaczy został zażegnany dzięki temu rozwiązaniu. Strefa z tą flagą zmusza graczy do wykonania kontrataku na przeciwniku, który go uderzył - wtedy dopiero dopuści do bójki i stan HP postaci będzie mógł zostać zbity, w innym wypadku gracz zostanie poinformowany, że znajduje się w strefie ograniczonych walk i nie może atakować innych graczy bez przyczyny.

 
nieograniczone limity stawiania stref na serwerze, a każda strefa może mieć dowolną flagę przypisaną przez administratora dynamicznie z poziomu serwera. Oczywiście, niektóre flagi mogą zostać stworzone dzięki grupom - tak jak przykładowo monitoring może zostać założony przez firmę ochroniarską.


Pozdrawiamy, ekipa qSantos RolePlay.

Edytowane przez Asterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SQxrwqVg.png

 

Witajcie kochani!

Wiecie, że dawno nie wpuszczaliśmy żadnego newsa. Chcielibyśmy was za to przeprosić i dlatego postanowiliśmy wpuścić news dotyczący kolejny rzeczy w skrypcie. Pracujemy cały czas i wkrótce miejmy nadzieje, że wystartujemy z beta testami. Narazie o beta nic nie wiadomo, lecz pojawi się niedługo ona w osobnym newsie. Poniżej wymienimy wam kolejne informacje na temat skryptu + załączony screen danego systemu. Mamy nadzieje, że będziecie zadowoleni z tych rzeczy. Oczywiście jest ich o wiele więcej, ale dowiecie się o nich tóż po starcie. Nie opłaca się wymieniać wszystkich rzeczy, ponieważ zajeło by to dużo miejsca, a to jest taka niespodzianka na start.

 

0SVzBpG.png

 

System obiektów

 

Umożliwiamy wam możliwość stworzenia własnego wnętrzna budynku lub object packa dla swojej organizacji na serwerze. Co do tworzenia obiektów na zewnątrz (np. object packów) to jest to możliwe dzięki systemowi stref. System obiektów u nas jest urozmaicony, a pozatym wygląda jak na innych projektach. Nasz system zawiera m.i.n: możliwość nałożenia na obiekt dowolnej tekstury (/mmat), możliwość skopiowania stworzonego obiektu (/mcopy), usunięcie zaznaczonego obiektu (/mdel), uczynienie z obiektu bramy (/mgate), i wiele innych...

 

VPoT8Bd.png

 

Wyścigi

 

Pomyśleliśmy o innych grupach przestępczych typu ściganci. Dlatego oddajemy im możliwość stworzenia własnego wyścigu w, którym mogą wziąść uzdolnieni kierowcy. Mechanizm tego skryptu jest bardzo prosty. Wpisujemy komendę, i ustawiamy checkpointy, następnie po ustaleniu mety i start oraz checkpointów możemy startować swój wyścig. Tak naprawdę każdy może stworzyć wyścig, np. projekt szajki ścigantów. Nie opłaca się tego ograniczać, ponieważ w prawdziwym życiu każdy może zrobić wyścig, jeśli umie smile.png.

 

LPpAvWo.png

 

Zgłoszenia grupowe

 

Inspirując się tym pomysłem, każda grupa otrzymała swój unikalny numer, na który może zadzwonić każdy telefon zakupiony w 24/7. Po wysłaniu takiego "żądania", skorzystać z naszego usprawnienia mogą członkowie grupy z możliwością użycia /g 1 zadania. W pojęciu "usprawnienie" mamy na myśli dodanie markerów wskazujących dokładnie miejsce, w którym nastąpiło wezwanie do 15 minut od wykonania połączenia. Ma to rozwiązać sytuacje, w której gracze gubią się podczas lokalizowania zamówień, np.dostarczając pizze. Życie półświatka przestępczego związane jest stricte z interakcją z organizacjami porządkowymi. Dlatego też modernizacja zgłoszeń, które przekazywane są dla Los Santos Police Department czy Los Santos Fire Department znacznie ułatwi politykę zgłoszeń.

 

 • Numer 911 - wysyłane jest żądanie do wskazanej przez nas grupy porządkowej/ratowniczej.
 • Numer 444 - wysyłane jest żądanie do grupy San News z odpowiednią treścią.
 • Numer 333 - wysyłane jest żądanie do wybranej przez nas grupy taksówkarskiej.

 

XLVJAOQ.png

 

Kartoteka policyjna

 

Postanowiliśmy wprowadzić skrypt, który będzie umożliwiał dla lspd skorzystanie z kartoteki. Będzie można wyszukać w systemie takiej kartoteki grupy, pojazdy, osoby lub sprawdzić statystyki kartoteki. Cały czas pracujemy nad tym systemem, ale na tą chwilę praktycznie jest już skończony. Koniec z tworzeniem zbędnych działów na forum, teraz wszystko przechodzi do gry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7NrTT5s.png

 

Cześć wam! Do startu coraż bliżej a beta testów jeszcze nie było. Niestety, na tą chwilę nie wiadomo kiedy one się odbędą, ale jak będzie już coś wiadomo to damy znać w postaci newsa. Dawno też nie było żadnego newsa więc też za to przepraszamy. Jest to kolejna dawka informacji, która powinna was zadowolić. Wiemy, że mamy sporą konkurencję, ale trzeba spróbować. Mówię odrazu, że skrypt to perełka i wszystko co powinno znajduje się w naszym skrypcie.

 

5IF0wH5.png

 

Pierwszą rzeczą, która zostanie przyznana grupom zmotoryzowanym będą wytrychy, które pozwolą kraść pojazdy, ich cena będzie się wahać względem serwerowych zarobków. Wytrychy dodatkowe będą miały także funkcje, które umożliwią zdjęcie blokady z pojazdu z szansą powodzenia wynoszącą niemalże 50 procent. W przypadku próby kradzieży pojazdu będą postawione pewne warunki, które poznacie przy pierwszym użyciu tego przedmiotu. Szansa na kradzież zmniejsza się, gdy pojazd będzie posiadał alarm lub immobiliser. 

 

szJz1xu.png

 

Powoli zaczynamy wdrażać rzeczy związane będą z odtwarzaniem muzyki. Rezygnujemy tym samym wprowadzenia monotonnych już discmanów, płyt CD i innych pierdół zastępując to kartami pamięci oraz odtwarzaczami. Każdy z graczy będzie miał możliwość zakupienia odtwarzacza muzyki i uruchomienia dzięki niemu dowolnej piosenki poprzez proste w obsłudze okno GUI. W możliwościach pojawi się także opcja odczytania ostatnio odtwarzanych radiostacji / linków.

 

2owxKvM.png

 

Udostępniamy prosty skrypt umożliwiający zażywanie narkotyków przez nasze postacie, tym samym rezygnując z wymuszania na Was odgrywania uzależnienia, kasując całkowicie tę możliwość - liczymy na kreatywność. Pozostajemy jednak przy progresie stanu naćpania naszych postaci. Efekty i wizualizacje pojawiające się po zażyciu narkotyku będą zależne od poziomu naćpania. Po najbliższym restarcie nad paskiem HP pojawi się nowy, wskazujący stan naszej postaci. 
 
Dla liderów grup udostępniamy opcję wyboru sposobu naliczania wypłat dla swoich pracowników. W ciągu najbliższych kilku dni w panelach grupowych pojawi się opcja, która pozwoli nam ustawić czy chcemy, aby wypłata naliczana była globalnie czy też w pojazdach grupowych lub budynkach. 
 
Kolejną sprawą jest kwestia "Ammu-nation" czyli sklepu z legalną bronią. Opracowaliśmy system, dzięki któremu broń nie wpadnie w niepowołane ręce, broń legalna będzie posiadać przedrostek (L) co oznacza "legalna". W celu użycia takiej broni konieczne jest posiadanie w swoim ekwipunku przedmiotu typu "Licencja na broń". Zapytacie się dlaczego tak postanowiliśmy, zabroni to nielegalnego upychu tej broni osobom z organizacji przestępczych. Bo po co załatiwać sobie znajomości In Character, jak kolega sprzeda mi w sklepie z bronią o tej samej cenie taką samą broń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×