Skocz do zawartości
KrzysieK_

[ROZWIĄZANY]Czas, GUI i zmiana koloru w środku zdania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam kilka małych problemów. Wydają się proste, ale jakoś nie idzie mi z ich rozwiązaniem.

1. Kiedy pobierzemy czas z gettime (np. 1465745591), jak potem możemy odczytać dokładną datę i godzinę z niego? Tzn. 1465745591 -> 06/12/2016 - 15:33.

2. Posiadam w bazie danej text, który chcę przesłać do GUI, które wyświetla się, jak gracz wchodzi na serwer. Wszystko ładnie mi działa, tylko problem polega na tym, że jest to surowy tekst (np. Informacje serwerowe\n\nOstatnia aktualizacja:\t\t32/13/2017 itd.). Jak mogę zrobić, aby "\n" i "\t" zamieniły się normalnie? Tak jak np. napiszę w skrypcie.

3. Ostatni najmniej ważny, ale jednak mnie intryguje. Jak mogę zamienić kolor tekstu w środku zdania? Tzn. Witam. *uśmiecha się* -> Witam. *uśmiecha się* (tutaj powinien się kolor zmienić na fioletowy, ale na tym forum się chyba nie da wstawić kolorków, gracze RP na pewno wiedzą co mam na myśli)

4. A właściwie to jeszcze jedno. Jaki może być powód rozłączania się serwera od MySQL na linuxie po dłuższym czasie? Np. kiedy zresetuje teraz serwer to potem przez kilka godzin działa, ale np. po 5/6 godzinach muszę znowu zresetować wszystko, bo się rozłączył serwer z bazą.

Z góry dziękuję za pomoc. :)

Edytowane przez KrzysieK_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. 

2. Hm, w ogóle nie zrozumiałem. Nie możesz zmienić tych '\n \t' w tekście w bazie danych? A najlepiej to pokaż kod czy coś.

3. Poszukaj w mapach RP. 

4. Zależy jakiego pluginu używasz. W pluginie StrickenKid'a w funkcji mysql_connect wystarczy ustawić ostatni parametr na true (auto_reconnect). http://wiki.sa-mp.com/wiki/MySQL_Plugin#mysql_connect

Edytowane przez Nortal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Dzięki.

2. W bazie danych mam zapisany tekst, który następnie pobieram do skryptu i wstawiam w GUI. Wszystko się wkleja, problem w tym, że surowo. Tak jak jest w tablicy, tak się pojawia w GUI.

W bazie mam zapisane np. "Informacje serwerowe\n\nOstatnia aktualizacja:\t12.06.2016\n\nPowodzenia!" i to wkleja się identycznie do dialogu, a chciałbym, aby zrobiło się:

Informacje serwerowe

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016

Powodzenia!

3. Spróbuję.

4. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
O 12.06.2016 o 17:40, KrzysieK_ napisał:

(...)

2. Posiadam w bazie danej text, który chcę przesłać do GUI, które wyświetla się, jak gracz wchodzi na serwer. Wszystko ładnie mi działa, tylko problem polega na tym, że jest to surowy tekst (np. Informacje serwerowe\n\nOstatnia aktualizacja:\t\t32/13/2017 itd.). Jak mogę zrobić, aby "\n" i "\t" zamieniły się normalnie? Tak jak np. napiszę w skrypcie.

(...)

Zastąp symbole \n (LF) i \t (HT) jakimiś pojedynczymi znakami, których wiesz, że nie będziesz używał w tekście (np | i >) po czym prześlij całość do bazy danych, natomiast po pobraniu zamień z powrotem w pętli odpowiednio na \n i \t.

stock mysql_spchrp(str[], str_sz= sizeof str) // mysql special chars replace
{
  for(new i= 0; i < str_sz; i++)
  {
    if (str[i] == 0x00) break; // NULL, end of string
    else if (str[i] == '>') str[i]= 0x09; // HT
    else if (str[i] == '|') str[i]= 0x0a; // LF
    else if (str[i] == 0x09) str[i]= '>';
    else if (str[i] == 0x0a) str[i]= '|';
  }
}

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.