Skocz do zawartości
Artur96

Stan SA:MPa?

Rekomendowane odpowiedzi

Po kilkuletniej przerwie zdecydowałem się odwiedzić starego, dobrego SA:MPa :P Czytając różne tematy na tym forum odnoszę wrażenie iż nie opłaca się 'inwestować' w polskie serwery SA:MP, gdyż zwyczajnie brakuje graczy którzy mogliby grać na owym serwerze. Ale czy to jest prawda? Przeglądając zakładkę Internet i Hosted zauważyłem, że jest mało polskich serwerów, a scenę dominują Rosjanie i anglojęzyczni. Na oficjalnym forum SA:MP widziałem też statystyki dotyczące serwerów SA:MP na przełomie ostatnich kilku lat. Można powiedzieć, że od 2014 roku SA:MP traci na ilości graczy.

Jako że trochę tęsknie za SA:MPem chciałbym zorganizować mały *nieoryginalny* osobisty projekt typu gamemode RolePlay w Las Venturas, od zera. Ale nie jestem pewien czy mi się to zwyczajnie opłaca w sensie nierekreacyjnym? Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak... Zdecydowanie serwerów RP jest aż deficyt, bo nowe najszybciej upadają, jeszcze przed startem :P

Nie lubię RP, bo jak można ze strzelanki zrobić Sims'y... Na dodatek Sims'ów nie ma jako multiplayer, a na serwerach RP multi trochę mija się z celem :) Co więcej panuje taka moda, że zamiast coś po prostu zorganizować to się ogranicza tak, jakby programista chciał się popisać, jednak niekoniecznie koncepcją na rozgrywkę. Chyba na singlu można więcej niż na niektórych serwerach. Nie wiem jak gdzie indziej, ale na tym forum mało kto robi start-up czegokolwiek innego niż RP czy Truck, także nie przebijesz się ;)

Do tego lament, że Kalcor nie dodał nowych czapek i nie ma o co uaktualnić gamemode'a, bo twórcy serwerów są tacy innowacyjni :D

Sam już nie gram w SA-MP, bo nie ma gdzie, bo wszystkie serwery są jednakowe albo właściciele flugają sobie wzajemnie z jakimiś hejterami czy właścicielami innych serwerów. Inni zamiast wejść i sobie pograć to włażą bez wazeliny w d*y administratorów czy właścicieli albo żebrzą o rangę, bo przecież ona jest jedyną atrakcją na serwerze i takich ludzi też nie ma komu ogarnąć, a administratorom chyba to się podoba. Odpowiedzialne rangi mają ludzie, którzy po prostu nie nadają się do tego, w sumie to nikt nic nie ogarnia, głupi system banowania jest przestarzały, bo wycięty dawno temu z jakiejś mapy i przy uporczywych hejterach/szkodnikach właściciele rozkładają ręce, bo programista albo nie ma czasu albo pojęcia. System rang również jest zdecentralizowany i nikt nie wie dokładnie, która ranga jakie ma możliwości - jest rozproszony i składa się ze skryptów pociągniętych z neta na chybił/trafił, bo najważniejsze aby rang było dużo. Pewne uprawnienia dostępne są dopiero po zalogowaniu się na RCON, bo tak zostały napisane skrypty z neta, a komuś nie chciało się napisać czegoś samodzielnie i nie miał pojęcia o pisaniu modułowego gamemode'a albo ogarnął tylko IsPlayerAdmin(), przez co niekoniecznie powołane osoby mają przydzielony dostęp do czegoś, co jest niezbyt przydatne przy ich roli na serwerze.

Ale najważniejsze jest oczojebne forum i panele - polskie serwery zakładają chyba jakieś cebulaki.
Albo jest róbta co chceta, my wam dajemy czapki, domki i eventy albo tyle tutoriali i restrykcji, że jedyną swobodą w rozgrywce jest chyba tylko
/quit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasy samp'a w polsce się skończyły. Graczy coraz to bardziej ubywa, a kto nadal gra w GTA:SA przeszedł na MTA. Zresztą co tu się dziwić, tak jak osoba wyżej pisze. Kolor nie dodał nowych czapek, nie ma jakiej zrobić innowacji w RP. Mym zdaniem to już za późno na serwery, chyba że chcesz grać na nim ty z dwoma innymi osobami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.