Skocz do zawartości
Pietr

Bateria, ładowarka w laptopach Dell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że są już wakacje to zdało by się wyciągnąć trochę mobilności z mojego laptopa. A konkretnie Dell Latitude E6320 na i7 i 8GB RAM. Aktualnie korzystam z ładowarki od HP, 19V, 4,74A. Ładowarka od della ma podobne parametry, lecz 19.5V. Laptop na tym chodzi, lecz nie rozpoznaje ładowarki przez co nie ładuje baterii i ogranicza moc obliczeniową procesora (Ogranicza taktowanie). Ostatnio ogarnąłem, że mogę ładować baterię jak włączę tryb uśpienia w Windowsie. Lecz bardzo powoli to trwało. Przez cały dzień może 50% baterii naładowało. Kilka razy naładowałem tak do 80% i wszystko śmigało. Teraz gdy naładowałem do 99% zapaliła się bursztynowa lampka na baterii. W tym momencie laptop w ogóle nie chce działać na baterii. Jak odłączę zasilacz to laptop od razu się wyłącza a w Windowsie pisze 99% (Podłączony, nie ładuje). Sprawdzam programem do baterii (Battery Care) i pisze, że ma niby napięcie 13V, bateria straciła na pojemności ~10wh. I teraz pytanie. Czy kupno kompatybilnego zasilacza rozwiąże problem? I czy to może być zasilacz uniwersalny? W ME widziałem taki zasilacz za 100pln i ma niby zabezpieczenia i obsługuje wytyczne laptopa. 19.5V, 4.62A. Nie widzi mi się inwestować kilkaset w oryginalny zasilacz i tym bardziej dodatkowo w baterię.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.