Skocz do zawartości
Vandils.

Windows 7 (explorer.exe)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu muszę korzystać z trybu awaryjnego, ponieważ nie mam czasu wykonać formatu i od nowa zainstalować windowsa (chociaż nie jestem pewny czy to jest konieczne).
A więc mam problem z moim laptopem, dokładnie to z windowsem.
Gdy uruchamiam laptopa, bardzo długo się ładuje windows. (około 2 minut trzeba pewnie czekać).
2 minuty wychodzi pełne ładowanie, może troszkę więcej aby załadował się explorer.exe (gdy wyświetli się obraz Zapraszamy! trzeba jeszcze czekać zanim załaduje się explorer.exe, widać jedynie czarny obraz i ikonkę myszki)
Jak się załaduje explorer, po prostu zacina się, długo się wszystko wczytuje, nawet jak klikne PPM i chcę odświeżyć to muszę czekać około minuty aby otworzyło się okienko.
Internet także nie działa (dolny prawy róg, dostęp do internetu jest).

A więc jest możliwość naprawienia tego bez ponownej instalacji windowsa? (próbowałem opcje napraw komputer, skanowałem go, sprawdzałem dyski i nic z tego.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobnie, uruchamia się windows i czarny ekran. Musiałem wtedy wejść w menadzer zadań i usunąc explorer.exe i potem wejść w plik -> uruchom nowe zadanie i wpisać ponownie explorer.exe . Wymieniłem dysk i problemu już nie ma, testowałem poprzedni dysk na innym komputerze i było to samo, także może jakieś Bad Sektory? https://pl.wikipedia.org/wiki/Uszkodzony_sektor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To również próbowałem.
W komputerze miałem podobną sytuację, lecz po pełnym formacie na wszystkich dyskach i ponownej instalacji komputer śmigał jak nowy.
Więc za pewne pozostaje mi tylko przenieść pliki do jakiegoś repozytorium i zrobić formata.

@ Tylko windows mi się załaduje, wszystko działa pasek jest ale tnie sie i ogólnie te sprawy.
Nie wczytuje sterowników, internetu nie ma, nawet jak chce odpalić Menadżer urządzeń to się wyświetla okno a w nim nie ma żadnych podzespołów ani nic z tych spraw.

Edytowane przez Vandils.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.