Skocz do zawartości
skyvoo

Blue screen podczas grania

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie. Grałem sobie ostatnio w Mass Effect 2. Właściwie to przechodzę 3 raz grę bo chce mieć jak najlepszego save do ME3 no i wywalił mi blue screen. (Pierwszy na obecnym windowsie 7). Gra się zacieła, słychać było jak dialog trwa i nagle na ekranie pojawiły sie paski i blue screen. Z czego tam wyczytałem to było napisane żebym usunął sterwoniki jakieś od karty itd. Czy to może być wina karty graficznej? Dzisiaj już mi 2 razy wywalił w ME2. Sterowniki wczoraj aktualizowałem.

Niestety nie mam jak zrobić zdjęcia bo np. przed chwilą jak mi wywalił to był tylko czarny ekran (może to niewidzialny screen?). Wcześniej był strasznie zamazany.

Edit: Dodam, że na początku myślałem, że karta się przegrzewa czy coś, ale sprawdzałem wentylator to działa normalnie. Na dodatek jak na kompie nie robię nic sensownego, przeglądam stronki, pisze na gg, to mi nic nie wywala.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na mój gust nie wniosłeś nic ciekawego do tematu. Znając życie to możesz windowsa przeinstalować i będziesz miał spokój. Chciałem kupić sobie xklocka ale w takim razie to będę musiał kaskę na kartę wydać. Zobaczymy co powiedzą obeznane w tym temacie osoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem to na GTACenter, ale skopiuję to też tutaj. Być może jeśli ktoś kiedyś będzie miał podobny błąd, to znajdzie w tym poście rozwiązanie (być może nie stuprocentowe, ale zawsze to coś da).

Slash, pierwsze co zrób to podaj nam swoją pełną konfigurację komputera. I nie, to na 75% nie jest wina pamięci RAM, że wywala bsoda. Prędzej to karta graficzna, być może ma "zbyt nowe" sterowniki, sprawdź jeszcze przed zrobieniem poniżej opisanej przeze mnie czynności, czy przywrócenie starszych sterowników by pomogło na bsod.

A co do odczytania "jaki to bsod" - wyłącz restartowanie komputera po bluescreenie. Wtedy będziesz mógł dokładnie sprawdzić, jakie "id" ma zrzut i szybciej zlokalizujesz źródło problemu (nazwa uszkodzonego sterownika pojawi się na ekranie jako sterownik.sys lub .vxd lub jeszcze inaczej).

Wyłączenie restartu komputera po bsodzie, krok po kroku:

- wchodzisz do Panelu Sterowania,

- klikasz 2x na System,

- przechodzisz do zakładki Zaawansowane,

- tam gdzie jest napisane "Uruchamianie i odzyskiwanie" oraz "Informacje o uruchamianiu systemu, awariach systemu i debugowaniu" masz opcję "Ustawienia" - kliknij ją.

- pojawi się nowe okno "Uruchamianie i odzyskiwanie, spójrz na środek tego okna, masz tytuł "Awaria systemu". Zaznacz "ptaszkiem" na "Zapisz zdarzenie do dziennika systemu" oraz odznacz "Automatycznie uruchom ponownie",

- następnie zjedź do "Zapisywanie informacji o debugowaniu" i wybierz "Mały zrzut pamięci (64 KB)". Ścieżka do pliku zrzutu powinien wyglądać tak:

%SystemRoot%\Minidump

Opcjonalnie możesz też zaznaczyć "Zastąp wszystkie istniejące pliki", ale jest to przydatne tylko wtedy, gdy bluescreen ma cały czas ten sam identyfikator.

Więcej informacji jak odczytać plik małego zrzutu: http://support.microsoft.com/kb/315263/pl

Przydatne narzędzie od Microsoftu, które pozwala odczytywać te zrzuty: http://www.microsoft.com/whdc/devtools/debugging/default.mspx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ale teraz nie idzie go włączyć. Jak włącza się to jest pełno zakłóceń na ekranie (białe paski). Dochodzi do zapraszamy i blue screen i tak w kółko. Chyba kupię karte graficzną nową

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyczytać nie wyczytasz, ale napisz jaki masz sprzęt to ci podpowiem. Na 90% 500w w tych czasach wystarczy jeszcze, nawet przy jakimś i5, który jest prądożerny.

Co prawda każdy producent podaje ile W może pobierać dany procesor/karta grafiki itp, ale najczęściej jest to dużo zawyżone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AMD Phenom x4 2.3

4 gb ramu

dysk 500 gb seagate barracuda

radeon 4870 512 mb

no nie wiem co jeszcze podać. Tyle pamiętam z tego.

http://wista.info/allegro3/obrazki/Gigabyte_GTX560.jpg Na tym zdjęciu jest napisane. Nie dopatrzyłem. Moja wina. Okej. Dzięki wielkie za wszystkie informacje. :P

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Kotera powiedzmy, że mam i5 i powiedzmy, że raczej dziwnie było mi przeczytać, że jest prądożerny xD

Nie no w sumie podają, że je 95W, ale jakoś coś tyle nie żre w praktyce :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłopaki. Kto powie mi czy Odinstalowanie sterowników w menadżerze urządzeń wystarczy do wymiany karty? Bo sterowników w panelu sterowania nie mogłem usunąć. Było tylko "napraw i zmień". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odinstalowanie sterowników wystarczy, ale "resztki" nadal będą w systemie. Najlepszym sposobem na ich usunięcie jest Driver Cleaner (program jest dobry dla użytkowników dosyć zaawansowanych i wiedzących, co robią, bo przez jedną pomyłkę można sobie niechcący wywalić wszystkie sterowniki z systemu). Więcej info tutaj i tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, mogą zacząć się "gryźć" z nowymi przez co cały system może wywalić nawet ;p

Lepiej pobawić się, zajmie ci to max 5 minut a spokój będzie ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.