Skocz do zawartości
gr56

codeGenerators.pl - Nowy Standard Generatorów

Rekomendowane odpowiedzi

codeGenerators.pl

Przedstawiam wam mój nowy i w sumie jedyny ukończony i wydany projekt :)

Jest to, jak sama nazwa wskazuje zestaw generatorów kodu PAWN oraz kilka przydatnych narzędzi takich jak licznik klamer czy wygodna lista id pojazdów.

W planach mam już kolejne narzędzia które znacznie ułatwią tworzenie serwera SAMP.

Strona jest cały czas w fazie beta i występuje parę problemów ale jest w pełni funkcjonalna.

Mam nadzieje że przyda się ona zarówno początkującym jak i zaawansowanym programistom.

Zapraszam do testowania

codeGenerators.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No zadziwił mnie generator. Nowszej technologi jest strcmp zmcd dcmd do wyboru.

Pozytywnie Cie zaskoczył czy negatywnie bo piszesz trochę nie jasno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może jeszcze wybór tablica/PVar ?

A po za tym fajne, choć jak dla mnie nie warto się męczyć, nowym się przyda ale zaraz zrozumieją o co chodzi i już im do niczego się to nie przyda, ale skoro lubisz się bawić w jakimś lepszym programowaniu niż PAWN to + dla ciebie ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może jeszcze wybór tablica/PVar ?

A po za tym fajne, choć jak dla mnie nie warto się męczyć, nowym się przyda ale zaraz zrozumieją o co chodzi i już im do niczego się to nie przyda, ale skoro lubisz się bawić w jakimś lepszym programowaniu niż PAWN to + dla ciebie ;D

Nie widzę powodu dla którego ktoś nie miałby używać PVara, są ogólnie wydajniejsze i prostsze w użyciu.

Zawsze będą jacyś nowi a i dla tych starych przyda się np lista id. I tak jak napisałeś zrobiłem to bo lubię to robić i tego co się nauczyłem pisząc ten projekt nikt mi nie odbierze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PVary wydajniejsze od tablic ? pierwsze słyszę w sumie jak każdy.

Dyskusje na ten temat były nie raz i nigdy nie kończyły się jednoznaczną odpowiedzią. PVary oszczędzają pamięć kosztem prędkości i mnie to przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dyskusje na ten temat były nie raz i nigdy nie kończyły się jednoznaczną odpowiedzią. PVary oszczędzają pamięć kosztem prędkości i mnie to przekonuje.

PVary nie oszczędzają pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomysł dość ciekawy ;) Funkcjolaność rownież w ciekawy sposób wykonana.

PS: http://codegenerators.pl/paste&id=57915 Tutaj zmienna OPEN mogła by byc bool'eanem ;)

Pozdrawiam!

Mogłaby ale kompletnie nic by to nie dało.

PVary nie oszczędzają pamięci.

Pojedyncze nie, jednak tworząc tablice muszę od razu zająć pamięć dla pełnej wielkości tablicy i to na cały okres działania skryptu. Natomiast korzystając z PVara używam tylko tyle pamięci ile potrzebuje i tylko w czasie kiedy jej potrzebuje.

Tablice niosą ze sobą także pewne utrudnienia jak np używanie nie optymalnego MAX_PLAYERS lub wymaganie od użytkownika podania liczby slotów czy też konieczność ręcznego resetowania zmiennych kiedy gracz opuszcza serwer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pojedyncze nie, jednak tworząc tablice muszę od razu zająć pamięć dla pełnej wielkości tablicy i to na cały okres działania skryptu. Natomiast korzystając z PVara używam tylko tyle pamięci ile potrzebuje i tylko w czasie kiedy jej potrzebuje.

Tablice niosą ze sobą także pewne utrudnienia jak np używanie nie optymalnego MAX_PLAYERS lub wymaganie od użytkownika podania liczby slotów czy też konieczność ręcznego resetowania zmiennych kiedy gracz opuszcza serwer.

Ej, powiedz mi jak makro, które (pseudo nazwe sprawę) służy za liczbę może być nie optymalne ? MAX_PLAYERS to maksymalna liczba slotów, nie ma różnicy między wpisaniem odręcznie na przykład 800 a użycia MAX_PLAYERS. PVary działają bardzo podobnie, zresztą ktoś opisywał różnice, a mi się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ej, powiedz mi jak makro, które (pseudo nazwe sprawę) służy za liczbę może być nie optymalne ? MAX_PLAYERS to maksymalna liczba slotów, nie ma różnicy między wpisaniem odręcznie na przykład 800 a użycia MAX_PLAYERS. PVary działają bardzo podobnie, zresztą ktoś opisywał różnice, a mi się nie chce.

Miałem na myśli to że domyślna wartość MAX_PLAYERS jest nie optymalna, Widzę że zbaczamy z głównego tematu tego wątku więc lepiej to zostawmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie fajny. Sam nie mogę żadnego projektu skończyć więc szacunek dla Ciebie.

Kolorystyka i funkcje są okej.

Tak jak wyżej pisali: GUI. Może jakaś opcja wielu GUI?

Chodzi mi o to, że tworzysz jedno GUI i później drugie które się pokaże po wciśnięciu lewego guzika.

Przykład:

Skiny:

- wiejskie

Gdy wciśniesz ten guzik to pokazuje się lista:

--ID1

--ID2

--itp.

- miejskie

Gdy wciśniesz ten guzik to pokazuje się lista:

--ID3

--ID4

--itp.

Przy takim czymś pewnie będzie dużo roboty, ale to może być dla Ciebie wielkie wyzwanie.

I następna propozycja:

Pozycja live. Mapa: klikasz na mapie i wypisują się współrzędne. Super bajer by był lecz następne trudne zadanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Evinek z czego się orientuje to żeby pobrać pozycje Z, po kliknięciu na mapkę trzeba użyć pluginu Map Andreas, a jak wiadomo jest on bardzo pamięcio żerny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacja

Baza includów - zbiór ponad 200 includów w jednym miejscu. Już nie musisz przekopywać całego internetu żeby odnaleźć potrzebny skrypt.

Układacz kodu - automatycznie upiększy twój mało czytelny kod. Bazuje na klamrach oraz wyrażeniach takich jak if, while, for, else.

Generator dialogów sklepu - stwórz swoje własne menu kupowania/spawnowania pojazdów i broni. Już nie musisz polegać na gotowych rozwiązaniach, teraz możesz mieć takie menu jakie chcesz.

Dziękuje za wszystkie propozycje i mam nadzieje że będą pojawiać się kolejne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.