Skocz do zawartości
Mr_Auto

Tworzenie prostego bot'a (NPC)

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób tak:

Zobacz w kodzie na jakie komendy jest (czasem może być inne, ja tak miałem),

Musisz być zalogowany na /rcon login (ja tak miałem). :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tune X,Y,Z jak już, X,Y,Z to pozycja, jest ona tutaj obojętna, możesz dać nawet 0.0 bo gdy uruchomisz nagranie bot i tak przeniesie się na miejsce wykonywania nagrania

potrzebujesz tylki id pojazdu, a to znaleźć możesz na wiki czy w innym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chce zrobić, że bot stoi w x,y, z i jak gracz podniego podejdzie to wyśwtla się tekst jakiś, i jak np gracz wpisze /przykładowa cmd to ten bot coś robi. Możesz dac mi jakąś rade? Pierwszy raz robię bota, i trochę nie wiem jak to zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w kwestii bota powiedziałem wszystko

plik bota jak mówiłem, potem normalnie z poradnikiem, łączysz bota, ustawisz mu skin, w SetSpawnInfo masz określanie pozycji spawnu oraz rotacji, możesz zrobić sobie zmienną globalną i gdy bot wchodzi zapisuje jego id do tej zmiennej

dalej to już mało wspólnego z botem: timer+pętla dla all graczy lub OnPlayerUpdate IsPlayerRangoOfPoint lub IsPlayerInArea (polecam użycie PVar'ów by nie było spamu z tym tekstem) no i dalej to komenda, jeśli chciałeś animacje to http://wiki.pawno.pl/index.php?title=ApplyAnimation zamiast playerid dajesz tą zmienną o której mówiłem

i tyle. nie będę się tu bardziej rozpisywał bo to powinieneś wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yesterday mógł byś powiedzieć co to były za boty bo takie właśnie potrzebuje.

to były boty którym wydawało się polecenia, były one o tyle lepsze że nie zajmowały/zmieniały żadnych slotów

niestety wprowadzone w 0.3c zmiany uniemożliwiły wydanie wersji do 0.3c tego pluginu

P.S używaj przycisku cytuj jeśli nie piszesz pod postem na który odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taki maly problem.. :( Czy moglbys mi dac skrypt w pwn? Bot ma: skin 21, jedzie autem ID 437 trasa bus1.rec i ma powtarzac trase. Jakbys mogl to tez tak ze nie da sie go wywalic z wozu, ale na G da sie wsiasc. Bardzo mi na tym zalezy, wiec prosilbym Cie o wykonanie czegos takiego. Z gory dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomek link=topic=159.msg61446#msg61446 date=1305795984]

Mam taki maly problem.. :( Czy moglbys mi dac skrypt w pwn? Bot ma: skin 21, jedzie autem ID 437 trasa bus1.rec i ma powtarzac trase. Jakbys mogl to tez tak ze nie da sie go wywalic z wozu, ale na G da sie wsiasc. Bardzo mi na tym zalezy, wiec prosilbym Cie o wykonanie czegos takiego. Z gory dzieki!

bota nigdy nie da się wyrzucić chyba że ma się czity (z tego co wiem)

plik bota http://pastebin.pl/42581 (zapisujesz np. jako busdrv.pwn w folderze npcmodes i kompilujesz do .amx)

następnie to banalnie jak w poradniku w funkcji ConnectNPC używasz nazwy bota "busdrv" nick dowolny (według standardów samp, to znaczy tylko dozwolone znaki)

437 to chyba raczej id modelu a nie pojazdu w grze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja jestem bocian biały, ufoludku ;P

Do OnGameModeInit lub FilterScriptInit dodajesz tworzenie auta (busa) w OnPlayerConnect dajesz warunek:

a) jeśli będzie tylko 1 bot:

if(IsPlayerNPC(playerid))
{
PutPlayerInVehicle(playerid, bus, 0);
return 1;
}
b) jeśli więcej botów:
if(IsPlayerNPC(playerid) && !strcmp(PlayerName(playerid), "kierowca"))
{
PutPlayerInVehicle(playerid, bus, 0);
return 1;
}

// PlayerName z przydatne funkcje, lub już to masz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się tworzy bocik w skinie CJ'a i wszystko działa oprócz skinu i napisu nad głową :/ Gdzie mam postawić funkcje, która będzie ustawiała mojemu botowi skin i nick?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.