Skocz do zawartości
Mr_Auto

Mozilla Firefox, pobór prądu, wyłączający się komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy coś takiego jak program, w tym przypadku Mozilla może powodować nagły zwiększony pobór prądu podczas uruchamiania jej i podczas pracy ?

Gdyż ogólnie problemem jest wyłączający się komputer, sam z siebie jednak zauważyłem że dzieje się to częściej gdy robię coś w Mozilli, uruchamiam ją lub coś w niej klikam. Najbardziej prawdopodobnym winowajcą jest zasilacz lub inna część komputera jednak ostatnio w Panelu Sterowania w 'System>zaawansowane>Uruchamianie i odzyskiwanie' odznaczyłem opcję uruchom ponownie i komputer po wyłączeniu nie uruchamia się ponownie, czy nie znaczy czasem że problem leży po stronie systemu a nie zasilacza?

Jest też pewien bug od ostatniej aktualizacji Firefox'a nieraz ten się zawiesza przez co zamyka się chyba jakiś systemowy proces przez który znikają mi wszelkie nazwy (plików, stron w przeglądarce, nazw tematów itd.) oraz zmienia się styl Windowsa na stary (np. okna mają inny kolor, są bardziej kwadratowe itd.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To raczej wirus, czy coś takiego bo program użytkowy nie jest wstanie ingerować w warstwę sprzętową, aż tak bardzo. No chyba, że to gra, bo jak wiadomo DX i OGL działają po stronie sprzętowej toteż mogą zwiększyć pobór prąd przez grafikę i wtedy komp może zacząć mieć problemy. No ale, żeby Firefox... to byś musiał chyba odpalać strony, które korzystają z WebGL...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja miałem podobny problem, tylko że jeszcze gorszy ;p Zaraz po uruchomieniu windowsa reset- chociaz po kilku próbach właczal sie nawet bez problemu na 2 godz. Gdy właczyłem google Chrome odrazu restart komputera. Spróbuj przejść w stan wstrzymania, jeśli się uda stan wstrzymania bez wyłączenia komputera być może jest winna przeglądarke, więc zainstaluj inną. Przeczysc też komputer kompresorem jak masz, a jak nie masz to nawet szuszarką ;D szczególnie wiatraki i procek, przejec też szmatką noi oczywiście pędzelkiem. Mi tylko pomógł reinstal systemu. Przed reinstalką przeskanuj penraiva lub coś w tym stylu, ja miałem na penie sterowniki i między innymi wirusam, więc odrazu zamulał mi się komp. Myslałem że to będzie wina zasilacza albo dysku naszczęscie reinstal systemu pomógł...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@marcinos Czyszczę komputer dość często prowizoryczną sprężarką

Co do reninstalacji systemu, chciałbym ale nie mam płyty z systemem

To raczej wirus, czy coś takiego bo program użytkowy nie jest wstanie ingerować w warstwę sprzętową, aż tak bardzo. No chyba, że to gra, bo jak wiadomo DX i OGL działają po stronie sprzętowej toteż mogą zwiększyć pobór prąd przez grafikę i wtedy komp może zacząć mieć problemy. No ale, żeby Firefox... to byś musiał chyba odpalać strony, które korzystają z WebGL...

Avastem zrobiłem najbardziej dokładny skan jaki się dało i nic

Ogólnie najbardziej interesują mnie odpowiedzi na pytanie czy zmiana w panelu sterowania która dała taki wynik oznacza że komputer restartuje się przez system, czy nie ma to znaczenia? i to może być przez zasilacz

oraz co może być przyczyną tego bugowania się Mozilli.

To znaczy mam uruchomioną Mozille, komunikator tlen w wersji beta i jakiś tam programik który wykorzystuje bodajże Internet Explorera, przeglądam sobie normalnie strony az tu nagle lag komputera, wyłączam wszystkie programy a lag niby jest, nie mogę uruchomić menażera zadań, po wejściu w mój komputer i przejechaniu po tych paskach bocznych (zadania systemowe/ inne miejsca) zmieniaja one kolor na stary styl. Wyłączam komputer i zamiast normalnego ekranu wyłączania jest mój pulpit i okienko jak w starym stylu Windowsa WTF?

Dodam jeszcze że w logach błędów nie ma nic po za ostrzeżeniem

"Protokół TCP/IP osiągnął limit zabezpieczeń ustalony dla liczby równoczesnych prób połączeń TCP."

p.s teraz jeszcze kolejne dziwne zdarzenie, w pewnej chwili usłyszałem w kompie że ma problem z dyskiem, od razu procesor 100% a w logach

parę błędów

"Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0\D."

i ostrzeżenie

"Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk0\D."

ehh sypie się ten złom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeskanuj komputer innym antywirusem niż avast, bo to jest nic w testach antywirusów w każdym czasopiśmie. Jeżeli to nic nie pomoże to ściągnij instalkę windowsa i nic nie pozostaje jak format.

Link do Win7:

http://www.microsoftstore.com/store/msstore/html/pbPage.Help_Win7_usbdvd_dwnTool#ms_help_topics_at3

Niestety nie znalazłem instalki XP na oficjalnej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Terminator3, podaj całą, pełną konfigurację sprzętową swojego komputera oraz pokaż okno ustawień uruchamiania i odzyskiwania dostępne w Panelu sterowania po kliknięciu na System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> Ustawienia.

Skanowanie  Avastem... równie dobrze mógłbyś komputer przeskanować kalkulatorem i latarką, też nic by nie wykryły. Lepiej ściągnąć Kaspersky'ego (wersję testową) na okres 30 dni, tyle czasu wystarcza, aby ten antywirus porządnie chronił komputer.

Co do "Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0\D.", całkiem możliwe, że masz za mało miejsca na dysku, wobec czego rozmiar swap nie może być dostatecznie przydzielany do pamięci RAM, wskutek czego komputer drastycznie... muli. Aby sprawdzić, jaką ilość przydzielasz, wejdź do  Panelu sterowania, kliknij na System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Pamięć wirtualna -> Zmień. Zrób też zrzut ekranu, aby można było zobaczyć, co tam wykombinowane masz.

Kolejna opcja - przeczyść komputer. I pokaż logi z HijackThis (download tutaj), przeczyść też rejestr Windowsa programem CCleaner (program jest w polskiej wersji językowej, ale poniżej masz zrzuty ekranu, które powinny Ci pomóc). Jeśli zrobisz to wszystko, to napisz o rezultacie.

Zrzuty ekranu (mam nakładkę na system, ale to wciąż Windows XP):

Pierwszy!

Drugi!

Trzeci!

Czwarty!

Piąty!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Terminator3, podaj całą, pełną konfigurację sprzętową swojego komputera

http://pastebin.com/seiZqNV6

Skanowanie  Avastem... równie dobrze mógłbyś komputer przeskanować kalkulatorem i latarką, też nic by nie wykryły. Lepiej ściągnąć Kaspersky'ego (wersję testową) na okres 30 dni, tyle czasu wystarcza, aby ten antywirus porządnie chronił komputer.

Pobiorę w wolnej chwili, 'Kaspersky Anti-Virus' tak?

Co do "Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0\D.", całkiem możliwe, że masz za mało miejsca na dysku, wobec czego rozmiar swap nie może być dostatecznie przydzielany do pamięci RAM, wskutek czego komputer drastycznie... muli. Aby sprawdzić, jaką ilość przydzielasz, wejdź do  Panelu sterowania, kliknij na System -> Zaawansowane -> Wydajność -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Pamięć wirtualna -> Zmień. Zrób też zrzut ekranu, aby można było zobaczyć, co tam wykombinowane masz.

Tyle że błąd dotyczy dysku D jak mniemam, a system mam na dysku C, powiem jeszcze że z dyskiem D miałem raz pewien problem, błąd na dysku który Windows sobie sprawdzaniem dysku bodajże naprawił

Kolejna opcja - przeczyść komputer. I pokaż logi z HijackThis (download tutaj)

Nie działa ten download

Programu CCleaner używam od dawna i nie mam żadnych błędów w rejestrze, no jedynie jakieś śmieszne czyli nieznane rozszerzenia plików oraz jakiś NetPanel... (mim naprawy nadal się pojawia). A rozumiem po tych 2 screen'ach mam wyczyścić zaznaczone elementy tak?

http://zapodaj.net/0afdddc19c752.png.html

http://zapodaj.net/db4bf3cb0fb8a.png.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobiorę w wolnej chwili, 'Kaspersky Anti-Virus' tak?

Tak, wystarczy tam wpisać mail i możesz pobrać wersję testową.

Tyle że błąd dotyczy dysku D jak mniemam, a system mam na dysku C, powiem jeszcze że z dyskiem D miałem raz pewien problem, błąd na dysku który Windows sobie sprawdzaniem dysku bodajże naprawił

Po pierwsze - Windows sprawdzaniem dysku może co najwyżej zamaskować błąd, więc jeśli masz możliwość, spróbuj sprawdzić poprawność OBU dysków programem HD Tune. Po jego ściągnięciu przejdź do zakładki "Error Scan" i jeśli chcesz w pełni sprawdzić dysk, to po prostu kliknij "Start", jeśli natomiast chcesz szybko sprawdzić, czy dysk ma błędy, zaznacz "ptaszkiem" opcję "Quick Scan".

Nie działa ten download

Spróbuj ten link, informacja jak używać -> tutaj.

Programu CCleaner używam od dawna i nie mam żadnych błędów w rejestrze, no jedynie jakieś śmieszne czyli nieznane rozszerzenia plików oraz jakiś NetPanel... (mimo naprawy nadal się pojawia). A rozumiem po tych 2 screen'ach mam wyczyścić zaznaczone elementy tak?

Po prostu zaznacz tak, jak to jest u mnie, tylko że w przypadku Firefoxa zaznacz wedle własnej woli.

Zmień dla każdego dysku Rozmiar pliku stronnicowania dla wybranego dysku na Rozmiar kontrolowany przez system.

Według mnie lepiej jest ustawić Pełny zrzut pamięci (najpewniej pokaże się zwykły BSoD, który zrzuci pamięć do folderu %SystemRoot%\MEMORY.DMP). Tutaj masz wszystkie informacje na temat plików małego zrzutu pamięci, a tutaj natomiast angielską i polską wersję mówiącą o przechwycaniu plików pełnego zrzutu. I dodatkowo ten artykuł, też może być przydatny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wystarczy tam wpisać mail i możesz pobrać wersję testową.

Nie trzeba, chyba że nie to pobrałem

http://www.kaspersky.pl/download.html?s=prod_download&prod_id=157

Przeskanowałem cały komputer i znalazło mi 3 trojany. Z czego 2 te same i jeden z nich był w pliku audio.dll (plugin sa:mp) o czym była mowa w temacie na oficjalnym forum.sa-mp.com. Usunąłem według zaleceń.

Trzeci

winvercheck.exe (heur trojan-downloader.win32.generic)

przebywa obecnie w kwarantannie

HD Tune o dzięki, kiedyś miałem ten program ale zapomniałem jak się nazywał ;)

Resztę zrobiłem według twoich zaleceń. Raport z programu HijackThis

http://pastebin.com/MTQsc6b1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze pobrałeś.

Przeskanowałem cały komputer i znalazło mi 3 trojany. Z czego 2 te same i jeden z nich był w pliku audio.dll (plugin sa:mp) o czym była mowa w temacie na oficjalnym forum.sa-mp.com. Usunąłem według zaleceń.

Trzeci

winvercheck.exe (heur trojan-downloader.win32.generic)

przebywa obecnie w kwarantannie

Winvercheck.exe należy do grona wirusów spyware/malware (szpiegujący syf), tutaj znajduje się więcej informacji na jego temat (spójrz też na jego nazwy i poszukaj go w katalogach "Program Files", "Windows" lub "Windows/System32").

Resztę zrobiłem według Twoich zaleceń. Raport z programu HijackThis

http://pastebin.com/MTQsc6b1

Sprawdziłem Twoje logi z Hijack This (sam też możesz sprawdzić - kliknij tutaj i wklej zawartość logów do pola You can paste a logfile in this textbox) i nie widzę nic złego, poza

O3 - Toolbar: (no name) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - (no file)

O3 - Toolbar: (no name) - {98889811-442D-49dd-99D7-DC866BE87DBC} - (no file)

Nie wiem, co to jest za Toolbar, ale na wszelki wypadek go usuń/wyłącz. Wstaw też po zakończeniu skanowania dysku programem HD Tune zrzuty ekranu wraz z w pełni zeskanowanym każdym Twoim dyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Winvercheck.exe należy do grona wirusów spyware/malware (szpiegujący syf), tutaj znajduje się więcej informacji na jego temat (spójrz też na jego nazwy i poszukaj go w katalogach "Program Files", "Windows" lub "Windows/System32").

Przeszukałem cały dysk C, nie ma takich plików. A to go po prostu usunąć czy zostawić w kwarantannie?

Sprawdziłem Twoje logi z Hijack This (sam też możesz sprawdzić - kliknij tutaj i wklej zawartość logów do pola You can paste a logfile in this textbox) i nie widzę nic złego, poza

Nie wiem, co to jest za Toolbar, ale na wszelki wypadek go usuń/wyłącz.

Ja instalowałem trochę darmowych aplikacji etc. i one często instalowały jakiś syfne toolbary do przeglądarek które potem musiałem ręcznie usuwać, to pewnie jakieś resztki ostatniego. Usunięte

Wstaw też po zakończeniu skanowania dysku programem HD Tune zrzuty ekranu wraz z w pełni zeskanowanym każdym Twoim dyskiem.

Trochę to długo trwa ale zobaczę ;)

Jeszcze mam parę pytań co do podglądu zdarzeń:

Typ zdarzenia:	Ostrzeżenie
Źródło zdarzenia:	Tcpip
Kategoria zdarzenia:	Brak
Identyfikator zdarzenia:	4226
Data:		2012-07-05
Godzina:		18:26:38
Użytkownik:		Brak
Opis:
Protokół TCP/IP osiągnął limit zabezpieczeń ustalony dla liczby równoczesnych prób połączeń TCP.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.
Dane:
0000: 00 00 00 00 01 00 54 00   ......T.
0008: 00 00 00 00 82 10 00 80   ......
0010: 01 00 00 00 00 00 00 00   ........
0018: 00 00 00 00 00 00 00 00   ........
0020: 00 00 00 00 00 00 00 00   ........
Trochę poczytałem o tym i dotyczy to bodajże programów do wymiany plików jak eMule etc. tyle że ja z takich nie korzystam. Jest jakiś patch którym można zwiększyć ten limit, czy warto się tym bawić ?
Typ zdarzenia:	Błąd
Źródło zdarzenia:	Service Control Manager
Identyfikator zdarzenia:	7026
Godzina:		14:03:02
Opis:
Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego: 
atitray
Nie wiem czy kiedyś już nie podawałem tego błędu. Mam to podczas chyba każdego uruchamiania komputera Ciekawi mnie też wpis informacyjny
Typ zdarzenia:	Informacje
Źródło zdarzenia:	nvatabus
Identyfikator zdarzenia:	2
Godzina:		14:02:08
Opis:
Device identified.
Dane:
0000: 1b 00 0c 00 01 00 66 00   ......f.
0008: 00 00 00 00 02 00 de 40   ......Þ@
0010: 00 00 00 00 00 00 00 00   ........
0028: 01 00 01 00 e5 00 de 10   ....å.Þ.
0030: 00 00 00 00               ....    

Mam takich 4 przy każdym uruchamianiu serwera. Jest to chyba pierwsze po uruchomieniu ponieważ przed tym jest "Uruchomiono usługę Dziennik zdarzeń."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeszukałem cały dysk C, nie ma takich plików. A to go po prostu usunąć czy zostawić w kwarantannie?

Przeszukaj wszystkie dyski. Jeśli nigdzie nie znajdziesz takiego pliku, usuń go na stałe.

Ja instalowałem trochę darmowych aplikacji etc. i one często instalowały jakiś syfne toolbary do przeglądarek które potem musiałem ręcznie usuwać, to pewnie jakieś resztki ostatniego. Usunięte

Czy na pewno usunąłeś wszystko, co mogłoby być związane z tym Toolbarem? Jeśli tak, to okej, sprawa załatwiona, ale poszukaj też w swoich dokumentach i folderach Ustawienia lokalne jak i Dane aplikacji, czy ten syf nie zostawił czegoś w spadku. Foldery te są ukryte, musisz sobie ustawić podgląd plików systemowych i ukrytych folderów.

Trochę to długo trwa ale zobaczę ;)

I jak?

Jeszcze mam parę pytań co do podglądu zdarzeń:

Typ zdarzenia:	Ostrzeżenie
Źródło zdarzenia:	Tcpip
Identyfikator zdarzenia:	4226
Godzina:		18:26:38
Opis:
Protokół TCP/IP osiągnął limit zabezpieczeń ustalony dla liczby równoczesnych prób połączeń TCP.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.
Dane:
0000: 00 00 00 00 01 00 54 00   ......T.
0008: 00 00 00 00 82 10 00 80   ......
0010: 01 00 00 00 00 00 00 00   ........
Trochę poczytałem o tym i dotyczy to bodajże programów do wymiany plików jak eMule etc. tyle że ja z takich nie korzystam. Jest jakiś patch którym można zwiększyć ten limit, czy warto się tym bawić?
To jest tylko protokół od konfiguracji sieci. Dokładniej chodzi o to, że masz problem z maksymalną ilością połączeń, czyli po prostu przekroczyłeś limit 10 równoczesnych połączeń internetowych na jeden raz. Spróbuj rozwiązania, które napisał autor tego postu na CentrumXP.
Typ zdarzenia:	Błąd
Źródło zdarzenia:	Service Control Manager
Identyfikator zdarzenia:	7026
Godzina:		14:03:02
Opis:
Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego: 
atitray
Nie wiem czy kiedyś już nie podawałem tego błędu. Mam to podczas chyba każdego uruchamiania komputera
Przeinstaluj sterowniki ATI, bo ikonka od CCC (Catalyst Control Center) nie chce Ci działać w Tray'u.
Ciekawi mnie też wpis informacyjny
Typ zdarzenia:	Informacje
Źródło zdarzenia:	nvatabus
Identyfikator zdarzenia:	2
Godzina:		14:02:08
Opis:
Device identified.
Dane:
0000: 1b 00 0c 00 01 00 66 00   ......f.
0008: 00 00 00 00 02 00 de 40   ......Þ@
0010: 00 00 00 00 00 00 00 00   ........
0028: 01 00 01 00 e5 00 de 10   ....å.Þ.
0030: 00 00 00 00               ....    

Mam takich 4 przy każdym uruchamianiu serwera. Jest to chyba pierwsze po uruchomieniu ponieważ przed tym jest "Uruchomiono usługę Dziennik zdarzeń."

Nvatabus.sys to kontroler odpowiadający za działanie dysku na chipsecie nForce. Jeśli masz możliwość, usuń sterowniki i zainstaluj na nowo oryginalne ze strony producenta. Przeinstaluj też wszystkie sterowniki dedykowane dla płyty głównej, włącznie ze sterownikami chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skrót do programu jest programem dla Kaspersky'ego, dlatego go skanuje. Można to wyłączyć tylko przez wyłączenie całego antywirusa, ewentualnie w opcjach trzeba by było znaleźć jakąś rzecz odnośnie skanowania programów przy uruchomieniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skrót do programu jest programem dla Kaspersky'ego, dlatego go skanuje. Można to wyłączyć tylko przez wyłączenie całego antywirusa, ewentualnie w opcjach trzeba by było znaleźć jakąś rzecz odnośnie skanowania programów przy uruchomieniu.

Ale przecież ja tych programów nie uruchamiam, tylko otwieram folder i widzę jak wolno ładują się ikonki. Może wkluczyć skanowanie procesu explorer.exe ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątpię, żeby Kaspersky wpływał na wyświetlanie ikon po otworzeniu określonego folderu. Z drugiej strony możesz sprawdzić, czy rzeczywiście jest to jego wina.

Jak? Otóż wystarczy utworzyć nowe konto użytkownika, ponownie zainstalować kaspersky'ego na tym nowo stworzonym koncie (no chyba, że zaznaczyłeś instalację dla wszystkich użytkowników) i uruchomić komputer ponownie + zalogować się na nowo stworzonym koncie. Jeśli ikonki w folderach nadal będą się wolno ładować, możesz spokojnie wyłączyć na starym koncie skanowanie w tle plików shell32.dll oraz explorer.exe.

Jeśli po tym działaniu ikonki dalej będą się długo wczytywać, wtedy bierzesz płytkę z Windowsem, następnie w konsoli (Start -> Uruchom -> cmd -> sfc /scannow) i sprawdzasz poprawność plików systemowych.

Nie muszę chyba przypominać, że każdy uszkodzony plik powinieneś nadmienić tym, który ma tą samą/podobną wersję na płycie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Płyty niestety nie mam (nie moja wina)

Ale wyłączyłem skanowanie explorer.exe i jest ok

P.s znów komputer nieoczekiwanie mi się wyłączył, zapisał się ten pełen zrzut pamięć, czy dzięki temu mogę go jakoś odczytać i zlokalizować problem czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moj kolega ma podobny problem ale przy instalacji wiekszej gry/programu pc sie wylacza i uruchamia ponownie przed formatem wszystko mu chodzilo a po formacie i wgraniu systemu (innego) ma ten problem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.